1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танга vs. боксерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од red, 20 октомври 2010.

?

Што преферирате повеќе?

  1. Танга

    102 глас(а)
    31,3%
  2. Боксерки

    224 глас(а)
    68,7%
  1. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    Tанга ;) боксерки несакам не ми се пријатни и ич не ги носам освен кога имам добиено.а онака си ноам полутанга обично некако најудобна ми е ;)
     
  2. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Боксерките најчесто ми се многу непријатни за носење, па кога веќе треба да се одлучам помеѓу танга или боксерки- секогаш одбирам танга. Порано многу носев, сега избегнувам. Носам само кога имам потреба :D
     
  3. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.999
    Пол:
    Женски
    Во боксот се тепаат и жени :!:
    Ај ти да те видам 24/7 носи врвца пикната во задникот, па маки мачи си со инфекции, алергии, јадежи и што ли уште не... демек машки се палеле на танга... е како да не. Па и да се палат, баш ми е гајле. А посекси е кога е малку покриено, не кога е се' на „изволте“. Секоја чест на девојките што сакаат постојано да носат танга, ама јас не би можела. Носев порано, сега 9 месеци воопшто не сум ставила, можеби и пак ќе носам, ама ептен кога морам. А за палење на сопругот - не ми треба тангата.
     
    На Theodora му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.078
    Допаѓања:
    20.834
    Пол:
    Женски
    Е па вака--- за танга гласав бидејќи помеѓу танга и боксерки би избрала танга (ама не ја носам по цел ден нема шанса :x ) боксерки носам за време на менструација, а танга за вечерно, посвечено излегување, а обично си носам памучни гаќички ;)
     
  5. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    На лето дефинитивно танга нон стоп, а за на зима обични памучни, освен за некои пригоди нормално танга пак :rofl:
     
  6. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Носам и танга и боксерки и најобични памучни килоти.
    Тангата повеќе ја преферирам на лето,под некои материјали каде се‘ др.би оставало лош впечаток исклучиво поради подобар визуелен ефект,ама факт е дека со душа го чекам моментот кога ќе ги тргнам од себе.Сум пробала со сите материјали чипка,памук,комбинирани ама ефектот е д сејм не поднесувам долготрајно носење,ми смета,дури и бело прање ми предизвикува некогаш.
    Боксерки сакам особено под фармерки многу ми се свиѓа како стојат.Тие ми се општо удобни независно од материјалот.Истото е со најобичните памучни килоти-ги сакам поради удобноста не само за носење,туку и поради сигурноста која ми ја дава памукот како природен материјал.
     
  7. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    во посследно време боксерки и некој памучни гакички а танга кога морам.......неможе сега да облечам бели панталони и боксерки мора танга па и не ми пречат баш
     
  8. Sextasy

    Sextasy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    46
    Ти сигурно на страв го фаќаш, како шо си вака опасна на форум и му викаш “Ќе се палиш или ќотек?
    П.С. Шо е мачно мачно е мене боксерките коа ќе ми се потпикнат малце маки мачам хахахаха
     
  9. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Се си има своја и лоша страна така е и со тангата, сакав само да се надополнам и еден совет не девојките да им упатам, кој мене ми го даде гинеколог бидејки и јас еден период интензивно носев танга и ми се јавија некои инфекции. Кога бев на гинеколог ми рекоа дека тангата не е преопрачлива за секојдневно постојано носење бидејки не доволно го заштитува делот окулу вагината и на тој начин директно се изложува контакт со бактерии особено ако се носи лето време со здолниште, тогаш бактериите можат многу лесно да стигнат таму кај што не треба и да настанат инфекции и сл.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  10. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Комфор пред се. И јас сум за боксерици. Добра боксерица може да изгледа 100х попривлечно од една танга.
     
  11. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    повеке сакам танга гакички, ама ретко носам :lol: понекогаш кога ке ми текне :$
    инаку редовно носам памучни гакицки, а избегнувам да носам боксерки, многу се некако непријатни :puke:
     
  12. Alek13

    Alek13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    11
    Највеке си ги сакам боксерките затоа што не се познаваат на панталоните а и убаво ми е кога ги носам се осекам некако стегнато.Не дека не носам танга али овие другите по ми се на душа :P
     
  13. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Факт е дека момците најмногу се палат на танга, ама за среќа не ми е целта секој ден да потпалувам по некој мажјак носејќи танга, си носам обични памучни гаќички. Во нив се чувствувам најудобно, ги преферирам и боксерките над тангите. Тангата е доста секси да, ја носам кога ми е неопходно, на бели панталони, фустани и сукњи каде што се се отцртува, кога сакам да сум многу секси, и за специјални изданија за во спалната соба :P
     
  14. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    јас носам обични ѓаки само кога имам добиено иначе нон стоп сум со танга ;) :$
     
  15. bibip

    bibip Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    101
    моментално носам само обични памучни гаќички поради бременоста(според мене во овој период се мора да е испрано на вриење и испеглано) инаку носам танга кога морам,највеке сакам боксерки и слип
     
  16. Podarok

    Podarok Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    76
    Обожавам танга гаќички...Во секаква варијанта во сите бои,некако се чуствувам секси во нив...Инаку вака за секој ден обични памучни...А боксерките ми се некако многу непријатни незнам зошто... 8)
     
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Највеќе сакам танга ама ги носам само за специјални прилики или со одредени парчиња облека. Инаку најчесто носам боксерки најудобно ми е во нив. :)
     
  18. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Танга! Боксерки воопшто не носам!
    Поточно носам обични домашарки гаќи :lol: ,најчесто памучни,но понекогаш си носам и танга гаќички!
     
  19. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Мразам танги од дното на душата, не верувам дека би облекла во скоро време. Боксерки не поседувам, што значи не носам. Памучни гаќички, такви шаренки си купувам од Extreme intimo и многу си ги сакам. :)
    И да се надоврзам, посекси и позаводливи според мене се чипкастите гаќи, отколку тангите. Не ми се вкусните овие ич. :^)
     
  20. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Боксерки во никој случај.
    Се чувствувам како маж и не ми прија. |(
    Вака за секој ден носам обични памучни гаќички во боја.
    Тангите ги имам повеќе на број од обичните гаќички, за мерак ми се. Иако повеќето баба ми ми ги купувала. :lol: Чипкасти се, и се во црна, црвена, сина,..бела, розевоа боја...
    Нив ги носам најчесто за вечерно излегување, и за специјални прилики во кревет. Кхм, кхм. :D