1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тандем скок со падобран

Дискусија во 'Слободно време' започната од Aleksandar441, 6 јули 2019.

 1. Aleksandar441

  Aleksandar441 Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2018
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Дали во битола тоа го има ? Колку кошта едно скокање ? Дали треба да бидам полнолетен за тоа и ако да зошто ? Нема ли исклучоци пример возможност да скокаат и 17 годишни ?
   
 2. ☆°Night°☆

  ☆°Night°☆ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2019
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  312
  Пол:
  Женски
  Мислам дека мора да имаш 18 или дозвола од родител. Има еден човек во Битола ама не знам како се викаше. Распрашај се. Тој ги носи Галичица.
   
  На tea1221 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.395
  Последна измена: 13 февруари 2020
  На tea1221 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.784
  Допаѓања:
  131.336
  Крушево е убаво за летање, има неколку полетишта, што е многу важно затоа што има опција да се фатат добри струи. Ако не е добро на една страна, ќе има на друга. Минатата година светското првенство беше во Крушево.

  Често се лета и од Галичица, од Трескавец исто. Во Прилеп има добар активен клуб, Делта. За цена не знам точно, последен пат кога прашував беше околу 50 евра беше, ама мислам дека зависи и од местото на полетување.

  Не би требало да е дозволено под 18 години, ама за жал, не се почитува секогаш ова.
   
  На tea1221 и stetoskop им се допаѓа ова.
 5. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.126
  Допаѓања:
  43.690
  Пол:
  Женски
  Би сакала во Охрид од Галичица да рипнам, може ќе го пребродам стравот од висина.
  Знае некој како се цените?
  Мислам дека кога ќе се качам дека ќе полудам ама ептен јак доживљај ми е
   
  На tea1221 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tea1221

  tea1221 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2020
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Zdravo :) sakav da prasam , sto napravi ? Dali ja ispolni zelbata ? I ako da, kako pomina ? I jas sakam letovo da odam :sun:
   
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.126
  Допаѓања:
  43.690
  Пол:
  Женски
  Не
   
  На tea1221 му/ѝ се допаѓа ова.