1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танцување

Дискусија во 'Слободно време' започната од Aiene9, 26 август 2014.

 1. Aiene9

  Aiene9 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Женски како што видов нема ваква тема,во случај да има делитнете ја :)
  Во последниве неколку месеци се мислам дали да се запишам на Хип хоп или на нешто слично,не сум прошетала низ Скопјево за да видам каде ги има овие клубови па ако може вие да ми кажете.Можете да дадете идеја и за некој друг вид на танц.Фала ви однапред :D
   
 2. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.754
  Допаѓања:
  61.036
  [​IMG]
  Девојки не танцувате???
  Танцот е движење, чекори во такт со музиката, поединечно, во пар или во група. Луѓето танцуваат откога постои светот, а секое делче од нашата планета има свој, каратеристичен танц. Танго, валцер, самба, румба, балет, ламбада, твист, диско, стомачен танц... Има безброј танци, треба само да си одбереме што ни „лежи“ и да уживаме (poolparty)...
   
 3. Matea Ballerina

  Matea Ballerina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2018
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  510
  Пол:
  Женски
  Кој и да почне да танцува нема да зажали. Не е битно каков тип на танц. Јас лично најмногу се пронаоѓам во класичен балет. Но, секогаш кога танцуваш (кој било танц ) се опушташ и забораваш на се. Јас шосле секој напорен ден кога ќе отидам на балет и ќе почнаѓ да играм се концентрирам на тоа, тешко е се мачиш се потич, но се опушташ изабораваш на се што тисе случило и изнервирало тој ден