1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танц со ѕвездите (МРТ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Snow-Queen, 17 јануари 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Десет парови од кои 10 професионални танчери и 10 македонски ѕвезди, ќе танцуваат во познатото забавно шоу „Танц со ѕвездите“, кое од крајот на февруари или почетокот на месец март ќе се емитува на МРТ.
  [​IMG]
  Натпреварувачите кои ќе учествуваат во првата сезона на македонската верзија на „Танц со ѕвездите“ се манекенката и лото-девојка Марјана Станојковска, актерите Васил Зафирчев, Висар Вишка, Јелена Јованова, пејачите Викторија Лоба, Аделина Тахири, Александар Белов, спортистите Атанас Николовски, Андријана Будимир, како и спортскиот новинар Бранко Чупески.

  Илија Карадакоски, Марина Овезовска, Симона Веселиновска, Мишо Спасовски, Наде Миленкова, Нермин Кочан, Ванчо Ангелески, Јована Василева, Ива Петровска, Христијан и Димитровски се професионалните танчери кои ќе вежбаат и играат со ѕвездите.

  Во гламурозно студио каде ќе се одвива шоуто ќе има и публика.
  ...превземено...
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Evdoxia

  Evdoxia Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Штотуку прочитав на некоја интерет страна за ова шоу. :)
  Мислам дека ќе биде интересно како што и самите најавија и во секој случај едно гооолемо БРАВОО ЗА МАКЕДОНСКАТА ТЕЛЕВИЗИЈА. :clap: :clap:
   
  На inna89 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. hrcace

  hrcace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  160
  Па ѕвeзди уште |( .Не ми се допаѓа идејата и нема да гледам.
   
 4. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  4.178
  Пол:
  Женски
  Планирам да гледам :?:
   
 5. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  25.033
  Пол:
  Женски
  БРАВО :clap: леле супер баш се израдував :lol: е конечно му текна и на нашиве да направат вакво интересно шоу за гледање,на народот му е преку глава од синхронизирани серии :!: .а кој ќе се водители и судии??
  јас редовно ја следам американската верзија од ова шоу Dancing with the Stars и се пре добри,баш сега и во Америка треба да почни да се емитува 16 сезона на 18 Март.YEY!!! еве некои од моите омилени танци :dance:
  https://www.youtube.com/watch?v=cXSBLhnSWWo
  https://www.youtube.com/watch?v=p11Tu6j4_NA
  https://www.youtube.com/watch?v=C4LaH_E6FB4
  https://www.youtube.com/watch?v=lv6iwXkJOKc
  https://www.youtube.com/watch?v=zk4kJNdX_CY
   
 6. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Браво конечно му текна на некој нешто добро само се чудам со кој ѕвезди ќе биде, а и кај нас се на рака да ги изброиш и толку. Го имам гледано амриканското и многу ми се допаѓа, особено ја сакам Карина Смирнов.

  Валцерот со Ralph Macchio ми е омилено од неа.
  http://www.youtube.com/watch?v=kClk-KX2cBE
  https://www.youtube.com/watch?v=6fe0E8cuYbI
  https://www.youtube.com/watch?v=LPX5t9QytMA
  Иако за жал се сопна и бадна тука, прекрасна е.
  https://www.youtube.com/watch?v=1EFHpGUDjT0
   
 7. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  Кога ќе почне на Македонската телевизија знае некој?? :angel: :?:
   
 8. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  1.255
  Во петок на 8 март, во 20:30 часот ако не се лажам...
  али мене ми е глупо времето пошо, петок луѓе, сите искачаат навечер.. а тоа емисија претежно за млади.. |(
   
 9. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  Тоа е точно но јас планирам да си седам дома таа вечер!! :D Па мора некој да гледа ;) :lol:
   
 10. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.392
  Пол:
  Женски
  Ќе гледаме, па ќе видиме како ќе го пренесат нашиве. Сепак однапред да кажам дека ми е криво што танцовите двојки кои се прваци во стандардни и латиоамерикански танци не се вклучени!
   
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.452
  Jа изгледавте првата точка ? :D
  Bи се допадна???? :wasntme:
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.366
  Пол:
  Женски
  Нешто фатив сега со Зафирчев, интересно ми изгледа ;) па ке видиме. :)

  Edit: Јаоооооо аутфитов на Мишо :o хаха инаку супер ми беа и Кристијан и Јелена (мислам така се викаше) :up:
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. blond.bunny

  blond.bunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  122
  хахаха ова тие добро.Под ѕвезди да се разбериме : спонзоруши , исфорсирани фаци , и луѓе за прв пат што ќе ги видиме хахаха. Што се не би направиле луѓево да се појават на TV.
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  1.255
  Мене многу ми се допадна првата емисија, судиите беа премногу строги, ама добро.. професионалци.
  Баш би сакала да се најдам на место на една од девојките, особено тие поживите танци... :angel:
   
 15. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
   
  На Someonespecial, babyblond и rossonerka им се допаѓа ова.
 16. Masnickaaa

  Masnickaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  889
  Пол:
  Женски
  Мене само првиот настап ми се допадна, Зафирчев беше супер. Другите и не баш. И не ми се допаѓа изборот на „ѕвезди“ :shake: :shake:
   
 17. lana8

  lana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  180
  Викторија Лоба и нејзиниот партнер ми беа ок.
  Другите онака...
  Интересна смисла ама.. слаби "ѕведзи".
   
  На babyblond и Name им се допаѓа ова.
 18. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.199
  Допаѓања:
  21.541
  Пол:
  Женски
  Мене ми се допаѓа концептот на емисијата. Порано ја гледав на ХРТ и на Пинк, и интересно шоу е. Се радувам за Будимир што ќе ја гледам на ТВ екраните, а исто и за Илија Карадакоски - сограѓанин ми е и многу талентирано момче за танц. Партнерка му е Маријана Станојковска, и баш сакам да ги видам утревечер. За него и за Будимир навивам :) Редно време беше да се смени програмата на МРТ, конечно нешто интересно, квалитетно да гледаме.
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 19. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  мене интересна ми е емисијава ѕвезди не ѕвезди ќе си гледам :)сеедно ми е важно е интересна обожавам вакви емисии со танци, како мала сакав да танцувам и не ми се исполни таа желба па сега ќе полнам очи пред телевизор
   
 20. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Ви се чудам на дел од коментарите. Мрчало нација бре.
  Не дека е нешто фантастично шоуво за да го бранам, ама не знам ни што очекувавте вие.

  Се извинувам а какви ѕвезди планирате да има? Треба време, желба и способност.
  Кои големи ѕвезди ги очекувате кои ќе одвојат време со месеци за тренинг и натпревари.
  Искрено мислев дека нема да има партнер за Будимир, од тежок машки спорт, висока курпулентна девојка игра танц. Не изигра ептен добро, ама треба да се знае дека не секој има предиспозиции за танц.
  Јелена Јованова да не не е ѕвезда?
  Релативно ОК луѓе се одбрани, иако секогаш може подобро.

  Колку за информација бивша одлична танчерка, сопственик на студио за танци, инструктор по танци на мали групи. Воедно нормално и водителка на сите танцови натпреварувања во државава и оние кои се пренесуваат на екраните.
  Ако вие ја знаете само како водител на оскар ваш проблем :)

  Мене искрено водителите ми беа најздрвени и најдосадни!
  Зафирчев ми беше тотално внесен во улогата и браво за него. Јелена се гледа дека има предиспозиции за танчерка, Лоба беше ок ама мислам може многу подобро.

  Како за промена на нашиве канали фино е. И онака не гледам наши телевизии и прекуглава од тие изборни кампањи и грди турски серии, ова шоу е фина релаксација во петок навечер.
   
  На Lella, ilipili, Boleyn.7 и 8 други им се допаѓа ова.