1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танц со ѕвездите (МРТ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Snow-Queen, 17 јануари 2013.

  1. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Не го изгледав убаво ама мислам дека е добра реализација.Нека има вакви емисии повеќе :)
     
  2. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Од сите точки, оваа од Викторија Лоба и Нермин Кочан најубава ми беше до сега. Ептен ми се допаѓаа :)

    Овој Бранко здрвен е малку, ама убав бил бре :D
     
  3. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    Јас скроз ја изумив емисијата вечерва. :@ Иле и Марјана поминаа ли?
     
  4. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    ^^^Не е помината уште :)

    Едит: Уууу и овие беа добри, Христијан и Јелена, лајк, лајк :)

    Едит2: И Васил и Наде ми се свиѓаат хахаха :D

    Едит3: Јао Маријана, браво :clap:

    Ај да заокружам, сите ми се добри вечерва :emo:

    Прва наша емисија што онака со мерак си ја гледам :)
     
  5. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Емисијава браво :clap: :clap:
    Дефинитивно најдоибрата емисија која некогаш била емитувана кај нас без конкуренција. Од емисија во емисија станува се подобра и подобра и се подобри и подобри танци гледаме. како што веќе кажав Маријана ми е дефинитивно фаворите, уште пред да почни ми беше. Од другиве Јелена ме изненади браво, предобро одиграно а и Зафирќев и Наде ми се едни од омилените. Се на се да заокружам сите ми беа одлични и сега со душа чекам наредна емисија.
     
  6. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    не ми никако јасно зашто и кај нас неможе да се направи исто такво шоу како и на пинк сто беше. За лица кои навистина им треба помош. инаку ова шоу е убаво.
     
  7. marta.99

    marta.99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    јелена :clap: одлична беше , многу позитивно изненадена од неа се гледа дека се труди . васил и наде прекрасни како и секогаш навивам за нив :) само судииве малце го претеруваат со ова оцениве ама добро од наредната емисија се надевам ќе се подобрат :lol: инаку вакво шоу и ни требаше малце нешто интересно и кај нас на тв . браво за реализацијата
     
  8. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    За пофалба се Васил и Наде, Марјанчето и Илија и Јелена и Христијан! Човек да се замисли кој е професионалец помеѓу нив, браво! Чак и Лоба може тука да ја додадам.

    А ептен ми се досадни Симона и Бранко, Атанас и Јована и Вишка и Ива..

    Во целост шоуто си е супер, Тони не е баш смешен и судиите не ми се по мерак али како за промена по телевизииве си е топ.

    И да, едно прашање, кој освои најмногу поени вчера?
     
  9. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Јелена и Христијан имаа 17 поени втори беа Васил и Наде со 16 :)
     
    На Edie.S му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Маријана и Илија растурија на сцена. Браво, алал да им е, одлични се и Васил и Наде. Ептен се сите подобрени, да не знаеш за кого попрво да гласаш. :P Само Бранко лошо изигра и убаво го прашаа, што воопшто правеше тој на сцена? Трчаше по партнерката. :D
     
    На MSkorpionka и Annath им се допаѓа ова.
  11. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Сега ги видов некои од видеата!! Лоба :clap: :clap: Многу ми се допадна!!

    Фаворитот останува - Јелена и Христијан!! Прекрасно изиграа!! :clap: :inlove:

    Инаку како се вика песната што играше Лоба?

    Маријана - Прекрасно како и минатиот пат :clap: :inlove:
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Се поинтересно станува. Ме изненадија Јелена со партнерот, танцот им беше доста возбудлив, ама Зафирчев и партнерката ми се допаднаа најмногу. Си ги има движењата Васил, а и кореографијата и песната им беа полн погодок. :)
     
  13. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    На Buttterfly, MSkorpionka, LilBaby и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    И повторно во вторава емисија ми се допаѓаат сите, се трудат, и со многу љубов и мерак го прават сево ова, се приметува по лицата на учесниците.

    Туку оваа Симона водителкава, лево и десно не ги владее :D

    Учесниците седат спроти неа, и постојано им вика на лево на лево поместете се (кога седнуваат со неа) , а нивното лево е спрема телевизорот, а она всушност спротивно сака.
    И ги гледам овие се поместуваат на лево кон телевизорот, и отпосле ќе рече за да ги видиме поените убаво, па овие се поместуваат на десно.
    Симона твое лево е нивно десно, затоа викај им на десно и така ќе се поместат на десно и ќе го видите убаво телевизорот со поените :D
     
  15. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    На nati44 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.105
    Пол:
    Женски
    А оценките се од 1 до 5 или од 1 до 10? Ако е второво, зашто им даваат толку ниски секогаш? Нема смисла,сите се трудат и се солидни...

    Инаку Васил и Наде ми се омилени уште од првата епизода, ама во оваа растурија. Предобро изиграа.
    И Атанас и Јована исто...

    Туку што ми беше друго зборот.. ги гледам некои од паровиве има страшна хемија и симпатии меѓу нив, осеќам некои искри...if you know what i mean. :lol:
     
    На nati44 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. peperutkataanya

    peperutkataanya Активен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Јелена ми е ужасно харизматична и една од фаворитките, ептен си ја сакам и многу сакам да стигнат до самиот крај.
    Маријана е ок, ама сепак некако она оди во преден план со сексипил да привлече внимание, не дека не ја бива за танц, ама сепак далеку од тоа дека ја имаат усогласеноста со партнерот како Зафирчев или Јелена.
    Аделина некако па ми се одмилува, некако ептен ми е уфилмана и преценета. Не дека игра лошо, ама јас нема да навивам за неа.


    Зафирчев ми е исто фејворит, да не речам дека е Д БЕСТ!
    Само како што дознав (а колку вистина не знам, нека потврди некој) тој на факултетот за драмска уметност имал предавано танц порано.
    Ако е вистина тогаш тој има огромна предност пред другите "ѕвезди".
     
    На Mishela и Wild-GirL им се допаѓа ова.
  19. marta.99

    marta.99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    MandyLane од 1 до 10 се оцените ама ова судииве скржави малце :lol: уху и да не да има хемија поготово ептен се смеев овој со аделина што игра мислам ванчо се викаше абе не ја остави да дише се залепи до неа не и дава да мрдне :D и овој илија се препотува покрај марјана(или како и да и е името) се топи кутриот :rofl: Инаку rossonerka знам дека васил има играно во претставата исидора главен лик беше ја имам гледано многу добро игра а + и што е актер и тоа многу добро му легна :)
     
  20. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.709
    Допаѓања:
    150.479
    http://www.youtube.com/watch?v=bVfam5y7VnY

    Поантипатичен дечко од Илија не сум запознала. Го знам и од друга страна,толку опседнато со себе суштество не сум запознала. А колку е пустиот заљубен у Маријана...тоа е друг муабет,а трет муабет е тоа што он може да си игра хип хоп,но не и латино танци. Ова не е САМБА!!! Oва е слободен стил со примеси на самба!
    А Маријана,освен нозе и сексапил,друго нема што да понуди,она може да си сака танц,ама да си сака само или да игра некои модерни танци. Воопшто не е за танцување,ама воопшто, гломазна е,висока е и слаба,нема елеганција,нема отсечност.

    http://www.youtube.com/watch?v=9MXfqBEataM

    Oдлични! Немам дискусија!

    http://www.youtube.com/watch?v=HvVuQ-QvG6s

    Исто!
     
    На Adi888, LilBaby и rossonerka им се допаѓа ова.