1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танц со ѕвездите (Dancing with the stars) [US]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од doutzen, 4 септември 2013.

 1. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  леле девојки ја стално си гледам на американското и мн ми е интересно обожавам да гледам
  и + во америка ѕвездите се стварно ѕвезди а не кај нас некој шо не сме ги вишле никад и сеа ѕвезди се праат
  еве неколку од моите омилени
  никол шерзингер
  http://www.youtube.com/watch?v=Sszc5oMvq60
  http://www.youtube.com/watch?v=h2zcSA_7W_I
  адриана лима
  http://www.youtube.com/watch?v=jACDBWLI1qs
  kelly pickler
  http://www.youtube.com/watch?v=diIHFPP19gc
  kim k.(појма нема)
  http://www.youtube.com/watch?v=VzGEiw_ePUA
  се надевам дека ви се свиѓа темава и дека ке има некое мислење


  иначе нај омилен ми е derek <3
   
 2. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.690
  Допаѓања:
  65.001
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=jU1_OssfgR4
  Овој ми е најдобар настап, полн со емоции, прекрасна кореографија, секој чекор со значење.
  Е вака се танцува.
   
 4. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  дерек прави најаки кореографии
  не вреди дда ги гледаш нашиве
   
  На HappyOne му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.271
  Допаѓања:
  28.745
  Пол:
  Женски
  Да бе обавезно, Јелена Јованова ич не е ѕвезда |(
  [​IMG]
  Тоа што ти не си слушната е твој проблем.

  Ако сум офтопик извинете..
   
  На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  не зборев за јелена иначе знам за таа слика
  таа од шоуто испадна затоа што беше во USA
  инаку мислам дека кај нас можеа подобар избор да направам
   
 7. HappyOne

  HappyOne Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  77
  DWTS.. мислам дека немаат поголем фан од мене во Македонија :D Искрено, многу ми е мило што не сум единствена која ги следи. За разликата од нашето до Американсково, нема потреба да се дискутира они ќе тераат 17та сезона ние сега почнуваме, може ќе напредуваат кујзнае. Е сега за професионалците, фаворит ми е офкорс Дерек :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: но и другите не се лоши, ептен се бирани и баш им прават одлични кореографии. Меѓу поинтересните ми се Вал, Карина(ич не и се погоди партнерот сезонава ) Марки и Шарна, ама и Тристан е hottie. Од досегашниве победници дефинитивно омилена ми е Кели, најпозитивна и најнасмеана беше и баш ми е мило што победија. Од ѕвездите други би ги издвоила Mel B, Shawn и Никол макар што не ми се допаѓа кога има учесници кои имаат и претходно танцувано, некако не ми е фер. За 17 сезона изборов на ѕвезди ме разочара малку ама ќе видиме, сигурно не би ги плаќале ако не очекуваат да прават шоу :)
  Bill Nye the Science Guy, with new dancer Tyne Stecklein
  Brant Daugherty (Pretty Little Liars, Army Wives), with Peta Murgatroyd
  Jack Osbourne, reality TV star, with Cheryl Burke
  Bill Engvall (The Bill Engvall Show) with former troupe member Emma Slater
  Keyshawn Johnson, former NFL wide receiver, with Sharna Burgess
  Corbin Bleu (High School Musical), with Karina Smirnoff
  Nicole “Snooki” Polizzi (Jersey Shore), with former troupe member Sasha Farber
  Christina Milian, singer/actor, with Mark Ballas
  Elizabeth Berkley (Showgirls), with Val Chmerkovskiy
  Amber Riley (Glee), with Derek Hough
  Leah Remini (King of Queens), with Tony Dovolani
  Леле ми се плачеше кога видов која му е на Дерек партнерка ;( Нема lifts. нема jumps многу е ограничен,а баш е срцка Амбер (таман од Гли има гласачи :devil: ) се надевам ќе се труди. Штета е тие кореографии да пропаднат. А ме интересира и Снуки што ќе направи оти нели во последно време во некој фит филм е влезена...
  Сега се чека 16ти Септември, а до тогаш ќе си вртам видеа од изминатава сезона. Еве некои од моите омилени
  Незнам зошто ама несака да ми ги даде како видеа така да ставам линкови
  Кели и Дерек - Џез http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=diIHFPP19gc
  Кели, Дерек ,Тристан - Пасо Добле http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ZD8XM0dDzWw
  Кели и Дерек - Flamenco http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=1hNzeGFB0m0
  Mel B и Mакс - Пасо http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=hQ3mjMW7D-Q
  Џоана Крупа и Дерек - Ламбада :l: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=hXcoQ3wcRKY
  И за крај морам да го спомнам Бруно... легенда ми е човеков, посебно кога ќе се закараат со Лен - комедии :D
   
 8. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  мислам не си во право ја сум мислам дека најголем човече опседната сум со тоа леле дерек како игра какви кореографиии нај јак е човеков си го обожавам заљубена сум у него
  инаку феминки ме изненадивте мислев дека само ја го гледам ова хахах поздрав
   
  На HappyOne му/ѝ се допаѓа ова.
 9. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  едвај чекам да дојде понедлник да почне :P
   
 10. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.181
  Допаѓања:
  25.543
  Пол:
  Женски
  Јас од втора сезона па се до пред минатата ги гледав сите со ред и со нетрпение ја чекав секоја наредна,искрено последната сезона беше една од по слабите а и оваа од понеделник што ќе почне незнам дали ќе е интересна,од сезона во сезона "ѕвездиве" и не му се баш ѕвезди.јас Марк Балас многу си го обожавам и ми е многу мило што скоро секоја сезона е тука.ако ја гледам сезонава ќе ја гледам ради него и Кристина Милијан другите "ѕвезди"врска немам кој се,Снуки не ја ни вбројувам во ѕвезда.според мене нај јака сезона беше 14 а може да се каже и 15
   
 11. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  imas pravo tie se najaki sezoni
  taa koa pobedi nikol mislam najmnogu mi se sviga
  i all stars bese jako
   
 12. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.181
  Допаѓања:
  25.543
  Пол:
  Женски
  Никол Шерзингер беше по рано мислам дека беше во 10 сезона,добра сезона беше и таа,исто јака сезона беше и онаа кога победи онаа малата Шон Џонсон а Жил Марини беше втор.по старите сезони беа многу добри скоро сите,ама мене Топ ми беше 14.ајде да видиме в понеделник како ќе бидат,овој пат и многу од професионалците се заминати па има нови и тие не ми се познати сите,арно што Марк и Тони се тука,а женскиве се скоро сите нови само Шерил и Карина се од по старите и Пита |( (многу ми е злобна и антипатична,можеше и без неа да помине сезоната,а и нее многу долго тука,колку е 2-3 сезони :^) )
   
  На HappyOne му/ѝ се допаѓа ова.
 13. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  dali znaete nekoj kanal za gledanje online
  ja na you tobe gi gledam ama mn kasno gi stavaat
   
 14. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Јас секогаш си ја следам Американската верзија. Според мене најдобра ми е, има најдобри танчери и кореографи и секако најдобри судии. Мене омилени ми беа Џулиен и Дерек Хоуг, а сега само Дерек, пошто Џулиен ја нема. Освен Дерек ми се допаѓат и Шерил Бурк и Марк Балас.
  Според мене најдобри танци и најдобра двојка беа Никол и Дерек. Дефинитивно со Аргетинското танго ме освоија, но сепак како најдобар танц би го издвоила оној со неговата сестра.
  Сега со душа чекам почеток на 17та сезонa, партнерка на Дерек ќе му биде Амбер рајли од Гли Клуб, па ќе видиме како ќе се снајди со неа.
  http://www.youtube.com/watch?v=Sszc5oMvq60
  http://www.youtube.com/watch?v=7KChBpxOA1M
   
 15. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  тангото на никол мислам најдобро до сега
   
 16. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  е абе знеа ли некој страна за гледање освен јутуб?
  фала однапред ;)
   
 17. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.181
  Допаѓања:
  25.543
  Пол:
  Женски
  Почна!!! Морам да признаам ме воодушеви отварањето,претежно само професионалците сами го отвараат шоуто,а вечерва беа и ѕвездиве вмешани,и судиите и водителите.БРАВО прекрасно беше.Почетоков ептен ветува,туку шо прам јас од наредната недела ми почнува The Voice и се во ист термин со DWTS!!! :swear:
  WOW на Дерек партнерката мислам Амбер се вика,полничка е ама растур направи,до сега нај добра е од сите што играа пред незе,и прв пат на прва вечер судиите да дадат три 9-ки,ајде сега со нетрпение чекам Марк Балас и Кристина Милиан да танцуваат,очекувам да се многу добри и тие
   
 18. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  едвај чекам цели епизоди да ги стават на јутуб да видам :drunk:
   
 19. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Што човек ќе бев значи да не видам нешто да коментирате, веднаш морам и јас да го погледнам :lol:
  За прв пат почнав да го следам шоуво, поточно ја изгледав првата епизода од 17 сезона и ми се допаѓа.Забележувам дека вие всушност навивате за професионалниот танчер а не за двојка! :^)
  По изгледанта прва епизода имам два, три фаворити.Гледам дека сите сте за Дерик а тоа е бидејќи си го пратите шоуто уште од почетокот.Добар е малиот нема збор но како двојка не ми се нешто омилени со Амбер.
  Еве кој се моите фаворите:
  Christina Milian и Mark Ballas

  Brant Daugherty и Peta Murgatroyd

  Karina Smirnoff и Corbin Bleu
   

  Прикачени фајлови:

 20. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.181
  Допаѓања:
  25.543
  Пол:
  Женски
  Па може да се каже дека си во право за тоа дека навиваме повеќе за професионалните танчери(Јас ДА си признавам)поголем дел од нив се тука сите 17 сезони и ми се по големи ѕвезди од другиве ѕвезди :!:

  Многу ми е жал за Тристан што секоја сезона Тристан има некоја баба за партнерка,незнам како еднаш не им се згреши на Дерек да му дадат некое бабуле од 50/60 и+ годинчиња,немам ништо против Дерек ама пак не е фер спрема другите професионалци,истата судбина ја имаше и Тони,ако партнерката не му беше стара па ќе брше некоја што никој никогаш не слушнал за незе.сето ова го снајде и Макс,ама тој курназ си ги собра парталите и си замина од шоуто...