1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танц со ѕвездите (Dancing with the stars) [US]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од doutzen, 4 септември 2013.

  1. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    јас мислам дека танчерите се поголеми ѕвезди во америка него ѕвездите(така наречени)
    Derek,Mark,Juliane Hough и мн др. незнам за во мк ама во америка сигурно повеке ги знаат од Снуки

    На дерек му паднале и многу дебели и стари
    jenifer grey беше 52 год ,Ricki Lake,сега Amber
    не се љутете ама мислам дека дерек нај убаво ги учи и нај добри кореографии прави
    што да правам си го обожавам морам да го бранам :angel:
     
  2. HappyOne

    HappyOne Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    77
    Конечно ја изгледав првата епизода. И да ви кажам ме воодушевија, баш сум пријатно изненадена(добро, од поголемиот дел). Не ми се допаѓа тоа што е пократко. Промените... дај бе како може шоу од ваков тип да се прави еднаш неделно и тоа само 2 часа. Многу брзо некако одеа работите, а да и чудно ми е вака да ги гледам на десна страна судииве. И тоа е се што не ми се допадна. Сега одиме на интересното.Самиот старт, WOW, песната (А little party never killed nobody) многу ја сакам,а и супер им беше кореографијата.
    Првиот пар - Брент и Пита: Воменајзерот сезонава баш добро се покажа. Изборот на музика баш им одговараше(Blurred Lines) Со оцените можеби малку претераа ама нели прва епизода па ајде може да бидат поблаги. Единствено што ми сметаше Пита многу се лигавеше...
    Лиа и Тони - Лиа ми е многу јака :D Искрено не очекував да биде нешто сјајна во танцот ама супер испадна. Можда и оти им се погоди танцот (фокстрот играа) па ќе ја видиме како ќе се покаже наредната недела на нешто побрзо и се надевам на помалку сигурна кореографија.
    Корбин и Карина - :l: Дефинитивно меѓу моите фаворити сезонава. Не ми се верува дека Карина направи таква кореографија за современ,а и е прв пат да го игра. Многу ми беа срциња, ептен емотивен танц и совршено го изиграа. 100% заслужени оцени
    Џек и Шерил - Немам многу да кажам за овие двајца. Супер изиграа, само што многу на сигурно одеа. Во секој случај човеков е вистински борец и многу жал ме фати на крајот кога ги дадоа Ози и Шерил :(
    Амбер и Дерек - :clap: :clap: Милион пати браво за Амбер. Вистинска инспирација. Супер кул девојка без комплекси и како изигра... ги растури таму сите. Таа кореографија тешко дека поголемиот дел од другите девојки би можеле да ја изиграат со таква енергија и страст како неа. Оцените пријатно ме изненадија и мило ми е што се цени танцот,а не изгледот. Главни фаворити сезонава #TeamAmber :|:
    Елизабет и Вал - Се гледа дека типката има танцувано од претходно..ама мора да има и такви секоја сезона. Добри беа... Вал ме насмеа колку е искрен :rofl: Може не требаше да им дадат исти оцени како Карина и Корбин ама како и да е, секако судиите знаат поубаво од мене
    Бил Н. и Тајна - Бил е злато од човек, можда е стар ама се потруди и тоа треба да се цени :!: Ептен строги беа и со коментарите и со оцените баш ми падна жал за човекот :(
    Кишон и Шарна - Џејкоби Џонс втори дел, макар што овој е уште погломазен и поздрвен. Не ни очекував многу од овие двајца така да супер поминаа,а и супер оцени им дадоа
    Кристина и Марк - Баш емоционален настап, иако можеби малку на почетокот се осеќаше тремата, која што после настапот изгледаше како целосно непотребна затоа што девојкава игра одлично. Не беа лоши оцените, сигурно ќе одат нагоре сега кога и помина нервозата :D
    Бил И. и Ема - Немаше WOW моменти ама со оглед на годините и формата добар беше Бил. Ема некако многу ми е антипатична. Добија повеќе поени од Бил Н. ама мислам дека сепак публиката повеќе ќе го сака Бил Н.
    Валери и Тристан - Браво за Валери како има мотивација и енергија за DWTS после тоа што го доживеала. Супер е тоа што сака да испрати порака ама зошто мораше да биде со Тристан зоштооо???? Ќе ја гласаат не викам не, ама јас сакам да видам повеќе од типецов,а со партнерките кои му ги даваат едноставно неможе човекот да се покаже. Така да целосно се сложувам со ane.bella...
    Снуки и Саша - Хм...Не сум начисто со импресиите за овие двајца. Танцот технички супер беше. Ама Снуки е влезена во филм кој може и не е толку одбивен како тој во Џрзи Шор ама дефинитивно нервира повеќе. Као она е grown woman сега па и Никол сакала да ја викаат..Како и да е СНУКИ доби превисоки оцени..
    И sadly тука завршува DWTS за оваа недела.
     
    На alekce83, ane.bella и doutzen им се допаѓа ова.
  3. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
  4. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Не е само за стари и дебели работава,ако не се со некакво танчерско искуство тогаш се некои што и се многу познати на Америка,а на овие другиве му ги лупнуваат некои што никој и не чул за нив.Гледаноста на шоуво е знечително опаднато последниве неколку сезони.причина бр.1 ѕвездите и не им се баш ѕвезди.втора причина е што секогаш во финале одат едни исти од професионалците,Дерек,Шерил,Марк...еве слика па видете сега од 2 сезона па до 11 сезона како цело време се пофторуваат истите пак истите
     

    Прикачени фајлови:

    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      333,3 KB
      Прегледи:
      98
  5. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Поздрав до симпатизерите на Дерик, вчера си лапнал награда на Емми наградите ;)
     

    Прикачени фајлови:

    На HappyOne му/ѝ се допаѓа ова.
  6. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    имаш право еве на пр во сезона 10 мислам (со никол)колку беше боља подобри ѕвезди имаше
    бравооо така треба
    најзаслужено му е

    и сакав да прашам Kym оваа сезона зошто не учествува мн ми беше слатка зејзе и шерил најмногу ги сакав
     
  7. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Ајде Честитки за Еми-то на Дерек.му тргна на малиов :D се шушка и дека е во врска со Нина Добрев,ако е вистина убав пар се
    мислам треба да се преименува насловот од темава од dancing with the stars vo Derek Hough :D
    се зезам бе :P
     
  8. HappyOne

    HappyOne Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    77
    Честитки за Деки за Емито, после три номинации конечно си го доби заслуженото :l: :hug:
    Инаку и ја ептен го шипувам со Нина Добрев, многу ми е срцка она супер пар би биле. Наводно цвеќињата што ги објави на инстаграм после насловната на Cosmopolitan биле од Дерек,
    [​IMG]
    а и гледам си прават репост на инста на слики, на твитови, баш би сакала да испаднат заедно. Ако се потруди Џулс да ги спои некако :lol:

    И за да не бидам офтопик - Вечер испаѓа нова епизода јеееј
    [​IMG]
     
  9. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    За жал почна и the Voice и ги ставаат во исто време со DWTS :swear: и премиерна епизода е од 5 та сезона на Voice и мораше да не гледам DWTS :( на рекламите додуша ѕиркав ама не е тоа тоа,ќе морам да ја гледам епизодава на интернет,само видов дека Марк и К.Милијан добијаа 3х9 и сум Супер радосна за нив,тие се мојот пар оваа сезона :inlove:
     
  10. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    едвај чекам да ја стават :$
     
  11. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
  12. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Ја изгледав втората епизода и,
    излегоа Keyshawn Johnson and Sharna Burgess.Мислам дека најзаслужено си беше.
    Инаку дефинитивно најдобри ми се Karina Smirnoff and Corbin Bleu, Christina Milian and Mark Ballas, Brant Daugherty and Peta Murgatroyd.И минатиот пат нив си ги кажав!
    Инаку ми дојдоа солзи на очите кога Tristan MacManus на вежбите ја гледаше постарата госпоѓа и кога и се восхитуваше.Баш ми е криво што нема некоја помлада партнерка зошто се гледа дека е ектра талентиран.
    Инаку во ова шоу најмногу ми се допаѓа позитивната енергија што владее, до сега немам видено толку да се смејат и гушкаат, посебно за Американците. :clap:
     
  13. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    :tmi: не бев јас :tmi: кој знај што сум видела во понеделникот :lol: денеска ја видов пола епизода и сфатив дека сум направила грешка,резултатот беше 9,8,8 а не 3х9.додуша како што танцуваа прекрасно можеа и 3х9. Да добијаат. Ми падна в око Вал од сезона во сезона се повеќе ми наликува на брат му Макс,се по арогантно се понаша како него,колку беше по мек Вал претходните 2 сезони, додуша треба многу леб да изеде за да го стигне Макс во ароганција,него рамен му немаше во тоа :D
    Alekce83 и ти си заприметила колкаво СРЦЕ е Тристан,со сите партнерки е таков мил и има многу респект кон нив,дечкото е стварно екстра талентиран како што кажа ти,но за жал не му даваат шанса да се покаже.
     
    На HappyOne му/ѝ се допаѓа ова.
  14. HappyOne

    HappyOne Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    77
    Еве и јас да ја прокоментирам последнава епизода.
    Вал и Елизабет и официјално ми се најантипатичен пар и сакам да испаднат што е можно поскоро ! ! !
    Според мене неделава најдобри беа Кристина и Марк, Корбин и Карина(макар што на Корбин не му требаше филмањето) и Брент и Пита(и они ми влегоа меѓу фаворитите). И Лиа и Тони ми беа баш добри, браво за неа. Амбер и Дерек.. добри беа.. не беше она WOW од првата епизода. Партнерката на Бил, Ема како што веќе кажав претходно МЕ НЕРВИРА и се надевам нема да ја стават наредната сезона. Како може бре, вика на Дерек триковите ќе ги ставиме во корео :fubar: Ти за шо си таму, да крадеш кореографии или да направиш?! И после кореографи биле сите таму... yeah right. За Тристан душата уште неможам да се помирам дека му е Валери партнерка, макар што :!: тој не е воопшто разочаран, напротив и се восхитува на храброста. Епа Тристан и јас тебе ти се восхитувам на човечноста која е во тебе :l:
    И за крај, очекувана беше елиминацијата дека ќе е таа и жал ми е,искрено, баш беа срцки вторава епизода :(
    Bottom line, САКАМ ВАЛ И ЕЛИЗАБЕТ ДА ИСПАДНАТ!!!
    Amber & Derek; Christina & Mark; Corbin & Carina; Brant & Peta GO GO GO :D
     
  15. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Пита му го фрли окцето на Брент уште одма ко го виде,изгледа и тој не остана рамнодушен :D на првата средба и двајцата си кажаа дека се Сингл,а по се изгледа сега се Капл :D
    http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/ar ... puppy.html
     
  16. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    Аа за тристен многу ми е жал бе
    еднаш му ја Дадоа Памела и сега колку сезони му наплакаат :D
    ја уште не ја гледав втората :$
    ане.бела блазеси ти значи таму си кај дерек :angel: а ја и happy.one од тука го обожаваме ;(
    и ја сакам да дојдам
     
  17. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    јас сум блиску но сепак далеку :D тој е во Калифорнија а јас од другата страна на Америка ;) ако толку ти се иде ајде иди побрзо нема проблем ќе се смениме
    јас прееска ја догледав цела епизода,Џулиен сестра му на Дерек ќе биди судија наредните недели? Ама јас сакав да ја видам да танцува не да суди, прекрасна е многу ја обожавам.
     
  18. HappyOne

    HappyOne Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    77
    anе.bella Јас како што ги разбрав ќе свртат неколку селебрити судии, а Џулс ќе биде не наредната понаредната емисија. Инаку и јас сакам да ја видам да танцува :( Ама не ми смета и филмови кога прави, битно да ја гледаме некаде :D Срцка е најголема :l:
     
  19. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    ее па супер тогаш мн си ја сакам
    значи танчериве како остаруваат така идат у судии .
    ане,бела се зафркаваф само :D
    абе девојки приметувате дека само ние три се вртиме у цела тема :D :D :D
     
  20. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Да да така ќе има и други ама меѓу нив ќе е и Џулиен,сега прочитав што сум напишала,не сум се изјаснила убаво :$ е па ќе биде интересно Џулиен откачена е,само се мислам кој друг би можел да дојди да суди,има еден маж често им е гостин и е многу сериозен,да се надеваме ќе го заобиколат годинава нема да го поканат,има многу други од професионалниве танчери што не се натпреваруваат повеќе па ќе можат да ги заменат Бруно и Лен,како на пример Луи ван Амстел,Димитри Чаплин или Челси Вајттаор и многу други.Доутзен абе знам дека се зафркаваш,баш и јас се зезав :D
    Четири сме во темава шо си коментираме ама ако интересно е,да му е криво на останатите што не гледаат DWTS :P
    мене ми е жал шо никој во темана the voice не ми прави друштво :( ако сте заинтересирани за нешто друго да гледате ви препорачувам the voice пре пре многу се интересни
    забегав малце од темава :)