1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танц со ѕвездите (Dancing with the stars) [US]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од doutzen, 4 септември 2013.

  1. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    несакам да го сменат бруно многу ми е интересен како збори аѕѕ него највише го сакам (од судиите)
    by the way ја уште не ја изгледав втората епизода ;(
     
  2. HappyOne

    HappyOne Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    77
    Нема да го сменат само неколку епизоди ќе биде отсутен ;)
    И јас приметив дека само 4 вртиме ама еве 5та страна пишуваме веќе :lol:
    инаку и јас следам The Voice(Американскиот, сигурна сум дека и ти за тој зборуваш) само незнаев дека има тема, ете сега и таа ќе ја размрдаме малку :rofl:И не само the Voice, следам и Xfactor USA и Project Runway :inlove: и AGT(макар што сега ми заврши :( )
     
  3. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    4 упорни женски :rock:
    Минатиот понеделник нели беше Латино вечер,тоа е мојата нај омилена вечер многу ги сакам латино танците,нај динамичните и нај секси кореографии се во таа вечер ;)
    Дутзен што стори ти ја изгледа втората епизода?
    HappyOne
    и јас темата за The Voice незнаев дека постои,јас ја видов дека е отворена во минатата сезона,а таа веќе била отворена 2 години пред тоа,ама воопшто не е активна за жал.за X-factor знаев дека следиш те памтам од минАтата сезона,или се лажам? Ги гледам и оваа сезона ама не толку активно како минатиот пат
     
  4. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    не ми правете лиги :$ и ја сакам да ја изгледам и више незнам шо да направам таман најдов за гледање ама тоа само во америка го давале
     
  5. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    http://www.putlocker.to/watch-dancing-w ... nline.html ja најдов ја најдов јессс леле нешо ме натера ај уште еднаш провери е еве ја најдоввв 8) 8) едвај чекам утре да ја гледам сега знам дека ја ставаат во сабота
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Мене Амбер многу ми е слатка, срцка е. Е сега што нема тело за играње нема, ама барем се забавува.
    Корбин ми беше прекрасен во втората епизода, најдобар танц имаа дефинитивно. Кристина М. ме разочара малку, мислев дека растур ќе направи, ама некако не ми се допаѓа.
     
  7. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
  8. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    Зарем никој не гледаше DWTS оваа недела?Hollywood night беше или што беше :D сето Мерлинки,Џејмс Бондови,Фреди Меркјури па цел холивуд на едно место во една вечер :P
    Не ми е јасно зошто игра само во понеделник? По интересно беве кога имаше 2 вечери,ми недостасуваат елиминациите во вторник,пре убаво беше со музички гости,па танцувањето на професионалните танчери и на крај елиминирањето,а вака во една вечер се набрзински се случува.забушаваат овие од ABC :@
     
  9. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    ја гледавме добра беше
    а стварно треба 2дена да ја даваат
    пита и тој (поише ги знам танчерите по име него ѕвездите)со неа мн добри беа и добри оценки добија
    и амбер и дерек беа добри ама некако со оценки слабо, песната им беше :D

    е и анабелке дај уште едно мислење и да ти честитам за новото цветче :* :*
     
  10. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    После третата изгледана недела од Танц со ѕвездите дефинитивно фаворити ми се Karina Smirnoff и Corbin Bleu.Само на нивниот танц останав без зборови :x Ме воодушевија со тоа колку беа синхронизирани. :clap:
    Јас дури сега сватив дека Џулиана порано била танчерка или нешто погрешно сум разбрала? :^)
    Малку ми е криво што порано не сум го гледала шоуво, сакам да ги погледнам и претходните сеозони но немам никако време.
    Двојката што испадна оваа недела се Bill Nye и Tyne Stecklein.Баш ми жал за Tyne , како што разбрав ова и е прва сезона. :( А и Бил навистина даде се од себе но повредата му беше сериозно.Јасно е дека прво ќе искачаат постарите и малку потромавите.Следни за ипаѓање (за жал) ми се Valerie Harper и Tristan MacManus.Што мислите вие, кој ќе биде следен?
     
  11. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    јас мислам дека ке победат Карина и Кобин
    иначе да џулијан беше танчерка порано , исто со брат и дерек и двајцата беа танчери
    следни за испаѓање се теистен и таа старата за жал мн ми е жал за тристен
    еве од џулијан неколку да видиш
    http://www.youtube.com/watch?v=4bcWB5Qv4Ls
    http://www.youtube.com/watch?v=gsuiaEnD8QQ
    http://www.youtube.com/watch?v=knfnZOhN2y0
    и со дерек http://www.youtube.com/watch?v=7KChBpxOA1M
    а и јас ги немам баш сите изгледано послеедниве 3 ,4 сум ги изгледала
    и голема благодарност до happy.one она ми го кажа па сега еве јас тебе да ти кажам http://watchseries.lt/serie/dancing_with_the_stars
     
    На alekce83 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    И јас мислам Валери и Тристан се следни,но никогаш не се знае,се има случувано и многу пати и од подобрите да испаднат побрзо,во моментов ми текнува на сабрина брајан,девојката прекрасно танцуваше дури заслужуваше и да победи но за жал уште во 5 или 6 недела замина :( (побарајте видеа на јутуб баш да видите колку беше добра,Марк Балас и беше партнер,исто и се случи и во 15 сезона all stars season).и ако судиите дадат високи оценки сепак зависи од гласовите на гледачите.
    Џулиен беше во DWTS во првите пет сезони и два пати победи,брат и Дерек и Марк Балас мислам таа ги пикна на шоуво
     
    На alekce83 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. HappyOne

    HappyOne Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    77
    Конечно допрев до компјутер па да ја искоментирам најдобрата епизода сезонава :D
    Холивуд+танц, која комбинација..омилена ми е. Пред да почнам за другото прво морам да искоментирам за Џулс. Изгледа цело време ќе го заменува Бруно(или Лен, не сфатив кој ќе е отсутен)? Ако е така ќе биде
    [​IMG]
    Корбин и Карина! Корбин и Карина! Корбин и Карина! Значи кои срцки ми се, па и плус најдобри се и мора да победат! Карина душичка конечно и дадоа способен партнер и сега незнае што попрво да стави во корео, многу ми се слатки :lol: Брент :inlove: и Пита исто така супер перформанс. Убаво беше кажано доле во твитот што го дадоа Бијонси+Гетсби па и +Брент=сон. А пак кога ги видов и Дерек и Амбер дека имаат Гетсби инспајрд кореографија, сонот ми се оствари :rofl: Штета што им дадоа толку ниски оцени :(
    Тристан сирот Валери се му испозаборави ама ако, не престана да игра па дури и насмеана беше. Браво за жената :rock: За жал и јас се согласувам со вас дека они се следни за испаѓање, макар што на Бил и Ема да не им беа високи оцените на нив би типувала. А и да, се надевам Вал и Елизабет ќе бидат тие што ќе испаднат како Сабрина! Иако со добри оценки со малку гласови.
    Офтопик
    му пратив фан меил на Дерек 8)
     
  14. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    епа дечки јас уште не сум ја гледала епизодата ;( имам многу за учење може во петок ке ја гледам
     
  15. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    ја гледавте четврта епизода?
    кои испадна?
     
  16. HappyOne

    HappyOne Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    77
    Испаднаа
    Валери и Тристан :(
     
  17. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Се заљубив во Тристан :inlove:
    Излегоа Valerie Harper and Tristan MacManus :(
    Добро да бидеме искрени и неможеа повеќе од ова а и последнава епизода дури ми беше страв да не се повреди женичкава, сепак е многу стара.Но огромно :clap: за нејзината желба и енергија.
    Cheryl Burke and Jack Osbourne- не ми се баш најомилен пар
    Elizabeth Berkley and Valentin Chmerkovskiy-луѓе само мене ми беше незгодно да ги гледам како се понашаат кога им даваа оценки или и на вас? Мислам дека оваа Елизабет во секој момент ќе му се фрлеше да го љуби Валентин.Многу ми беше некако незгодно :lol:
    Brant Daugherty and Peta Murgatroyd- не мислам дека требаа да добијат толку слаби оценки, играа за нијанса послабо од минатите вечери но не до толку.Моментот беше кога Брент ја соблече кошулата :x
    Tony Dovolani and Leah Remini-се гледа дека Џенифер Лопез и е другарка, и нејзина песна и нејзин стил на облекување. :lol: За нивното играње само ќе кажам дека нешто ми недостасуваше, многу ми беа бавни.
    Karina Smirnoff and Corbin Ble :x :clap: :rock: Кај оваа двојка не се знае кој е професионален танчер а кој звезда.Дефинитивно најдобри се!Уживав додека ги гледав!
    Nicole “Snooki” Polizzi and Sasha Farber-интересно и реални оценки им дадоа
    Christina Milian and Mark Ballas-очекував малку повеќе но ок не беа толку лоши
    Amber Riley and Derek Hough-супер беа, но со оценките имаат исти како на Корина и Корбин кој беа далеку подобри :^)
    Bill Engvall and Emma Slater- можеби не се најака двојка но за мене се најсимпатична.Срце Бил заплака кога слушна дека одат понатаму
    Што мислите, кој е следен за испаѓање?Јас мислам или Бил или Џек Озбоурн
     
  18. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    и јас мислам дека они се следни за испаѓање
    ама никогаш не се знае некогаш најдобрите испаѓаат у првите емисии
    и абе и ја се заљубиф во дерек
    ај кога сакаш ке се договориме да идеме до америка по нив двајца
     
  19. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Не ја гледам емисијата.
     
  20. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    До сега се испаднати сите по ред како што треба,следни по мое мислам се Бил а по него Џек,до душа Џек може да тера до далеку благодарение на многу му познатите родители (не е фер). Никој не ја прокоментира Џулиен во улога на судија,по мое горе долу беше коректна,малце ме подналути ми го искара Марк :) и друга забелешка му даде иста оцена на Корбин и Амбер,Амбер беше добра,но мислам 3х9 не заслужи овој пат 3х8 ќе беше совршена оценка,што значи и Бруно и Кери Ен ја надценија,во овој случај корбин требаше да добија перфект оцени 3х10 :!:
    еј навистина каква слатка фацка имаше,баш и јас го забележав во оваа епизода многу сладок ми беше,ко некое мало наивно детенце,абе да го грабниш и да бегаш :*
    И да за Елизабет и Вал |( уште ко ги покажаа во видеото кај што вежбаат уште тука очекував да го забацува или да го спрпела тука да го силува или нешто слично :D а после ко ги оценуваа во секој момент очекував коментар од Бруно или од Том водителот "you two go get a room" :lol:
     
    На alekce83 му/ѝ се допаѓа ова.