1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танц со ѕвездите (Dancing with the stars) [US]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од doutzen, 4 септември 2013.

  1. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    да стварно во видеото елизабет и вал се чудам дали воотшто играа и покажаа како се спремаат само се гледаа и мене ме фати срам шо ги гледам
    10 минути се гледаа само
    http://www.youtube.com/watch?v=s1mxxEWwxnU
    што забегаа забегаа
     
  2. HappyOne

    HappyOne Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    77
    Морам прво за тоа кој испадна
    БУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ Америка.... коа веќе не гласаме за некој што знае да игра зошто не за Елизабет и Валентин?????!!!! Кога ги тргнаа од џеперти душава ме заболе. Несакав Лиа да си оди па, ептен ми беше забавна опуштена онака, и тука иде шок - д капл гоинг хоум ис....Крис и Марк
    [​IMG]
    Кога веќе почнав од крајот одиме наназад. Скај, запознај го твојот иден татко... немало поразлигавен пар во историјата на DWTS од Елизабет и Вал.. браво за оценката на Кери Ен !
    Амбер и Дерек, ќе му дадат ли некогаш на човекот темпорери пааа :( Супер кореографија супер изигра Амбер, а колку е само ослабена од првата емисија :x И моментот го расипува Лен со својата пристрасност и 7ката ама нема врска идемо далје.
    Брент и Пита :u: ме расплака на крајот. ПРЕКРАСНА кореографија и прикаска позади неа! Стварно беше инспиративно.
    Оваа епизода изненадија дури и Никол и Саша :!: Не очекував толку убаво да изигра, се гледаше дека не и е веќе сеедно.
    Бил е З А К О Н. Срцка е човекот, и неможе да речеме дека не го бива за играње, го бива!
    Корбин и Карина :l: стварно беше магично, се ежев цело време додека танцуваа, а за оцените дефинитивно заслужуваа 3х10(некако не беа реални судииве оваа епизода) А и да, да не заборавам на Карина и на Ема фустаните беа совршени :D
    Џек и Шерил супер изиграа, а баш ме трогна видеото со детенцето, цуцка мала. Џек го направи валцерот да изгледа толку лесен како секој ден да го прави тоа и мислам дека си го најде совршениот танц. Тука се сложувам со судиите, заслужени оцени.
    И отприлика тоа е тоа. Buuu Len, bring back Julliane!
     
  3. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    во моментов ја гледам новата епизода
    а анализа вечер
    http://www.novamov.com/video/1e891f41b191c
     
  4. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.594
    Пол:
    Женски
    Тука прочитав дека испаднал мојот пар :( и изгубив воља да гледам понатаму.Уште два дена ќе има нова епизода а мене не ми е гледана ни минатата еп.па ни еден од останативе не ми е по ќеиф,можи малку Корбин и Карина да сакам да ги гледам :?: Брент сакам да го гледам како танцува но партнерката негова Пита неможам да ја сварам.останатите сите ми се само онака без врска
     
  5. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    значи како испаѓаат више не знаеш може и Кобин и Карина ке испаднат
    абе ајде Кристина и Марк колку подобри беа од тој со Шерил , Бил и Ема ,Леа и Тони
    тие мислам дека реално треба да искочат

    а Бренд и Пита испаднаа?
     
  6. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.594
    Пол:
    Женски
    И Брент и Пита и сите останати се тука.ја немам гледано последната епизода но цел ден на АВС каналот тоа се труби,имало изненадување сношти,уствари сношти никој не бил елиминиран :o
    Друго ново што прочитав е дека демек и Вал Чмерковски планира да направи пауза по завршувањето на оваа сезона и не планира да се врати наредните неколку сезони. Уф баш ме заболе :devil:
     
  7. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    ова мислам прв пат се дешава никој да не испадне
    Обе Вал нека си се одмара ама брат му да не се врати
    ај Вал не беше до толку, добро не беше нешто многу трпелив ама Макс за однесување никој не го може :devil:
     
  8. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.594
    Пол:
    Женски
    Ги изгледав од минатата недела,ги обожавам групните танцови,тим "Спуки бом бом"беа интересни,и музиката беше супер,првин помислив дека е некоја песна од Џајковски и одма проверив на јутуб и видов дека сум грешка.другиот тим "Фокси осам" исто така беа многу интересни,по моја проценка мислам дека требаше двата тима да добијаат исти оценки,неможам да речам едните беа подобри од другите :!:
    Не ми се верува колку ми падна жал за Снуки,ко дете мало плачеше, ги разплака и другите.интересно ми е во шоуво што сите се противници но сепак многу се поврзуваат едни за други.

    Вечер судија гостин ќе биди Шер,појма немам од каде му е идејата за таа да е судија,Шер ја знам како глумица и пејачка,незнам колку е компетентна да суди за танцување :!:
     
  9. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    епа еве јас после стогодини се враќам
    тромесечие е што да се прави ама си викам ајде уште оваа година заврши и готова слободна си после
    добро да се вратам на темата
    ја од епизода 6 наваму немам гледано :$
    и ај ако не го мрзи некој да ми пише шо се дешаваше кој испаѓаше

    само знам дерек ми е жив и здрав
     
  10. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.594
    Пол:
    Женски
    Dutzen искрено и јас не ги следам редовно и незнам точно што се случув,а уште по малце знам која беше 6 епизода,можам да ти кажам само дека Снуки испадна последна(ако разберам кој испаѓа вечерва ќе пишам) исто знам дека и пред минатата недела никој не беше елиминиран.моја претпоставка за вечерва е Бил ама ништо не е се знае дури не видиме.не се секирај за Дерек уште е тука а сигурно ќе останат до четврт финале а можно е и до финале
     
  11. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.594
    Пол:
    Женски
    Убаво јас кажав неколку постови по назад дека не секогаш го напуштаат шоуто послабите натпреварувачи.многу е битно кој колку јака позадина има,пр:Џек Озборн моментално е нај слаб а сеуште е во трка,мама и тато ќе го дотуркаат до подалеку,исто и Лиа,секој понеделник има некој познат во публика да ја бодри,а тоа е тоа што сака да гледа глупото американче |(
    Испаднаа
    Брент и Пита
    многу ми е жал за него,ама па од друга страна се радувам заради таа негова арогантна партнерка што испадна,со друга партнерка ќе одеше тој до финале,оваа никој не ја сака бре многу одвратна е и затоа не гласаат
     
  12. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    јас мислев они ке победат
    жал ми е
    леа ме нервира многу
     
  13. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Јас сум изненадена(негативно) од последните 3 испаѓања :o
    Прво испаднаа Кристина и Марк, потоа Снуки и Саша а сега Пита и Брент ;(
    Навистина ги обожавам Ема и Бил и нивниот ентузијазам и позитивна енергија но веќе кога сме дојдени до ова ниво мислам дека другиве беа далеку далеку подобри.Ајде можам и да сватам за Ема и Бил ама за Тони и Лиа или за Џек и Шерол неможам!
    Оваа епизода со Шер баш ми се допадна, внесе свежина а и жената си е доста компетентна, колку само работела турнеи со танцувачи!Супер забавно беше!
    За следниот пат редно е да исфрлат некој од послабите.
    Мој фаворит и понатаму остануваат Корбин и Карина
     

    Прикачени фајлови:

  14. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    koj ke pobedi da mi kazete :D
     
  15. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.594
    Пол:
    Женски
    Се случи уште една "шокантна"елиминација сношти.Додуша ова ми е 16-та сезона што ја следам и веќе ништо не ме шокира во DWTS :!:
    Сношти беа елиминирани
    Елизабет и Вал
     
  16. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    и кој останува во финале??
     
  17. HappyOne

    HappyOne Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    77
    Добри беа изминативе епизоди, е сега што испаднаа Брент и Пита :( needless to say презадоволна сум од последнава елиминација,не се трпеа веке па...посебно последниот танц со венЧавката |( во полуфинале се: корбин И Карина, Амбер И Дерек, Лиа И Тони, Џек И шерил И Бил и Ема. За победа типувам на некој од првите двјца,зошто колкав И да им е фанбејзот со тие оцени не се победува,впроЧем скоро секогаш победува најдобриот. Држам срека па да видиме :D
    izvinete za pechatnite greski nemam makedonska poddrshka na tabletot pa se machev so kirilicata :(
     
  18. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.594
    Пол:
    Женски
    Максим Чмерковски гостин судија е в понеделник ова ќе биде интересно ќе вреди да се гледа ;) Дечково беше Секогаш во војна со судиите ајде сега да видиме каков ќе биде кога ќе е еден од нив :D Очекувам да е строг но праведен,се надевам ќе си ја има заборавено ароганцијата дома :!: навистина е пре добар танчер но е неподносливо арогантен,а да и е ЕКСТРА секси :D
     

    Прикачени фајлови:

    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      150,1 KB
      Прегледи:
      91
  19. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    И конечно веќе се знае кој е во финалето
    Karina Smirnoff and Corbin Bleu :inlove: Моите фаворити
    Amber Riley and Derek HoughКој ме изненадија последната епизода и заслужено се во финале
    Cheryl Burke and Jack OsbourneМожеби не се најдобри танчери, но симатичноста на Џек ме освои!
    Bill Engvall and Emma Slater Легендарните Бил и Ема, мислам дека не била и нема да има двојка како нив.Со кој и да беа ставени за испаѓање, ги уништија, во буквална смисла.И тоа да не заборавиме колку јаки двојки испаднаа како што беа Елизабет и Вал, Брент и Пита и еве сега на крај и Тони и Лиа.
    Малку тука ќе се запрашам иако ми се многу слатки и забавни, кога би ги споредиле со Карина и Корбин или Дерик и Амбер кој се профи и даваат 100% и најбитно без грешка, и добиваат 10ки и 9ки, искачаат Бил и Ема прават грешки безброј и добиваат 7ци и 8мици и на крај публиката ги спасува.Мислам дека финалето им е ту мач :^)
    Што мислите кој ќе победи??? Јас се двоумам меѓу Амбер и Дерили или Карина и Корбина.
    И за крај, лелеее што згоден бил Maksim Chmerkovskiy :inlove: А не сум знаела дека со Карина биле верени, баш се изненадив :)
     
  20. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.594
    Пол:
    Женски
    Моја претпоставка како би било во финале
    1 место Корбин и Карина
    2 место Амбер и Дерек
    3 место Џек и Шерил
    4 место Бил и Ема
    да беа верени имаа и свадба закажано,но после раскинаа не сум сигурна мислам тој и раскина :^) тој сакаше одма семејство да оформи а таа небеше спремна,па се зборуваше дека и родителите од двете страни не ги сакаа да бидат заедно и така.незнам дали знајш лани Макс беше во врска и со Пита (ми се лоши од женскава) и после тој и раскина