1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танц

Дискусија во 'Слободно време' започната од Gordana10, 23 јануари 2010.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Кои видови на танц ги знаете,или пак сакате да научите,ја сакам да научам стомачен танц,и ете нешто околу танцот да поразговараме,ваше мислење?
   
 2. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.649
  И јас сакам да научам стомачен танц. Порано така без веза ќе си пуштев музика и ќе играм, тоа многу ми го подобруваше расположението, треба и сега да пробам. :D Сакам да научам и валцер и сите видови на танц кои се во пар, многу има страст во секој вид на танц.
   
 3. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Порано посетував курс по латино-американски танци(румба,самба,ча-ча)ама за жал морав да го прекинам затоа што часовите ги префрлија на друго место и ми беше многу далеку од местото на живеење.Инаку тие часови ми претставуваа вистинско задоволство и уживање и ден-денес ми е жал што не продолжив.Секогаш плачам кога го гледам Шел ви денс мрс.Кларк со Ричард Гир и Џеј Ло. ;(
  А ги обожуавам и стомачните танци,особено ги засакав кога се емитуваше Клон со Жаде.Се сеќавате на тој филм?
   
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.886
  Допаѓања:
  133.432
  Многу сакам да одам на часови по сомачен танц и хип-хоп. Само време се нема...
  Инаку имам посетувано стандардни и латино-американски.
   
 5. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  52
  I jas sakam da naucam stomacen tanc i tango mnogu sakam da igram :D :D
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.869
  Допаѓања:
  152.615
  Сум страствен љубител на стандардните и латино-американските танци.Имам посетувано курс порано и жал ми е што не продолжив,а супер ми одеше,ама така е кога во даден момент ќе дозволиш некој да ти завладее со желбите и мислите,кога бескомпромисно му веруваш,а тоа било само едно обично исмевање и извесна посесивност.Ма глупача!
  Кога сум нервозна,растревожена често знам да си пуштам музика по дома и да заиграм,а кога не можам ги затворам очите и мислам дека играм и навистина ме опушта и ме прави посамоуверена,веројатно помислата дека играш пред илјадници има влијание. :lol:
   
 7. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.192
  Пол:
  Женски
  Ова стандард и латино танцовите очигледно најпопуларни се, хехе :D
  Јас активно тренирав 7 години, одев и по натпревари, но како и секој спорт, и танцот не функционира во оваа држава...Како прво плаќаме чланарина на клубот, сами се снабдуваме со кондури/сандали и костими, пак сами плаќаме партиципација за учество по натпревари, све сами! И покрај се, јас бев упорна затоа што премногу го сакав танцот, но некогаш не зависи све од тебе...партнерот ми се откажа (а да почнуваш од почеток со некој почетник е право мачење), па потоа и клубот престана да функционира како што треба, да не речам- да се распаѓа. Тотално се разочарав...Сега гледам дека некои клубови во Македонија почнаа да носат тренери од странство, па "пркнаа" малце. Сега ми остануваат само диско клубовите да си ги покажам "вештините" и нормално дома, кога никој не гледа, за своја душа. Барем еднаш во годината одам да погледам некој натпревар и тоа е тоа. ;( И мислам дека никогаш не би можела да почнам да тренирам и играм нешто друго, едноставно бев премногу приврзана за овие танци.
   
 8. faca

  faca Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  Од поодамна јас и дeчко ми размислуваме да се запишеме некое школо за латино американски танци,да научиме некој нов чекор. Ептен сме загреани за идејава ама никако да ја реализираме. некако времево не кочи. Ама сепак ако знаете кажете некое добро школо за почетници. поздрав 8)
   
 9. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  сакам да танцувам....опточно обожавам да танцувам...немам одено на никакви часови, освен на аеробик :lol:
  ама ако имам некоја добра прилика би се запишала....вака сега по дома си пуштам гласна музика и скокам како луда...успат си гледам спотови и филмови со танцување па си учам чекори..... и после во дискотека кога ќе отидам е она ------> ПОКАЖИ ШТО ЗНАЕШ :mrgreen:
   
 10. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Дефинитивно стриптиз... кога ќе имам своја куќа во спалната ќе си ставам шипка и по цели денови ќе играм ;)
   
 11. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Исто и јас кога ке имам свој дом ке имам дом со шипка :D а иаку и јас ги обозавам латино танците ама усте не посетувам курс :?
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Курсеви за танци никогаш не сум посетувала. Едино на играорна имам одено, ако се рачуна. А иначе обожавам да танцувам. Дома секогаш си пуштам гласна музика и денсам до бесвест. Мада шо секаде кај шо ќе слушнам музика, одма ми заигруваат колковите. Им денсам дури и нашкола, ги забављам цурите малку. А за стриптиз, едвај чекам да го најдам погодниот човек, да му изиграм еден. :lol: :lol: :lol:
   
 13. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  obozavaaaaaaam da tancuvam i toa se-imam ideno i na igraorna,i na moderen balet i na latino tanci,sve sakam.i imav talent mnogu,use od eptem malecka ko bev ko ni idea gosti se me teraa da igram deka irgav mnogu ubavo ednostavno si imam oset da ja pretocam muzikata u tanc.i moj son bese deka koga ke porasnam ke stanam balerina poznata :D ama na zalost ne go iskoristiv talentot..deka poteknuvam od drug grad,tamu nemase baletski grupi za vozrasni samo za mali decinja,ednas rebis sakaa da otvorat grupa tamu,arno ama bese skapa clanarinata za tamosni uslovi i brgu se zatvori,moite ne sakaa da me pustat u skopje sredno baletsko da idam demek mala sum bila da ziveam sama,a posle veke bese docna.i taka propadna mojot son,sto mi e krivo i do den denes :( (blaze si im da tie sto mozat da rabotat toa sto go sakaat i da ziveat od nego,nema nisto poubavo od toa)sega si igram po doma,ili u disco nekogas.ama veke ja nemam kondicijata i elasticnosta so sum ja imala porano.za tancot moras redovno da vezbas,i da pratis sto e aktuelno na scenata,koi dvizenja,figuri i sl.ja sum izlezena od forma veke :roll:
   
 14. inana19

  inana19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0


  лелеее филмот :((( 100 пати го гледав (за Shall we dance зборам :)
   
 15. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Jas mnogu sakam da odam na hip hop... i planiram letovo da ja realiziram idejava... inace toa so striptizot isto mi se svigja :lol: :lol:
   
 16. Tipkaa

  Tipkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Dali znaes kade ima vakva skola? Sakam i jas :))
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.932
  Допаѓања:
  66.080
  Пол:
  Женски
  Со стриптизот или хип хопот? :lol:
   
 18. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  pa valjda za hip hopot poso striptiz skola ja ne sum slusnala deka ima, a mozda i gresam :D Inace ima edna skola za hip hop tancuvanje se vika Break a Leg, a kade tocno se naogja neam poima... rasprasaj se..
   
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.932
  Допаѓања:
  66.080
  Пол:
  Женски
  ееее и ти па лижалке ама си била буквалист :lol: па знам дека на хип хопот мисли, се зезам само :D
   
 20. Tipkaa

  Tipkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  да за хип хопот беше :lol:
  tnx :)