Танц

Дискусија во 'Слободно време' започната од Gordana10, 23 јануари 2010.

 1. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  А јас пак и да ви кажам искрено би одела на школа за стриптиз. :lol: :lol:
  А ако нема, па јас ќе отворам. :lol:
   
 2. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  А ако отвориш јас прва ке се запишам :D
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  првиот месец промотивно бесплатно :lol: :lol: :lol: ама само за форумџикиве тоа важи :D
   
 4. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  epa ajde i jas se prijavuvam ako e besplatno :lol:
   
 5. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  103
  Имам одено на модерен танц, а да многу сакам да научам и стомаачен танц, дури ги следев чекорите, даваа се детално на една телевизија(странска, не ми текнува точно која) :roll:
  А класичен танц многу сакам ... уште мала баба ми ме учеше, и ден денес уживам кога треба да се игра :clap:
   
 6. fannya

  fannya Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  Obozavam da tancuvam gi sakam site vidovi tanci a i imam talent samo mi e zal sto nikogas nemam posetuvano kurs za tanc najmnogu od se sakam stomacen tanc i bi sakala da idam na kurs VE MOLAM AKO ZNAETE NEKOE MESTO VO SKOPJE KAJ STO IMA KURS ZA STOMACEN TANC DA MI KAZETE JAS IMAM SLUSANO DEKA IMA SAMO NEZNAM NIEDNO KONKRETNO AJ VE MOLAM AKO ZNAE NEKOJ NEKA PISE pozzzz
   
 7. natashaaddiction

  natashaaddiction Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  Латино танци..каде?!

  Заинтересирана да се запишам на латино танци, ама незнам каде има, кои термини, која цена .. ако знае некој, ќе му бидам благодарна доколку сподели со мене :)
   
 8. ana05

  ana05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  31
  Стомачен танц ме научи една соседка на баба ми.И многу сакам уште повеке да научам.Имам поклон од сопругот марама што се врзува на половината со такви едни што тропкаат :)
   
 9. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Аххх...многу сакам ориентален танц :) едноставно ме бива за тоа.
  и од септември планирам да се запишам ;)
  а би сакала да научам и латино танц и хип хоп ! ;)
   
 10. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  29
  да не знај некој да не има случајно во Битола стомачен танц негде да се учи? не можам да најдам а многу сакам :worried: :worried: :worried:

  МОДЕРАТОР:
  Не користете bold за целиот текст на мислењето. Прочитајте ги правилата за пишување на мислење.
   
 11. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  3.899
  Пол:
  Женски
  Не знам никаков танц,знам само ОНАКА да се мавам :D

  Сакам многу да научам полка,стомачен танц и фламенко :)
   
 12. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  3.899
  Пол:
  Женски
  Редовен посетител ќе ти бидам,да знајш :D
   
 13. MarushkaMaci

  MarushkaMaci Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  0
  Си пуштам музика дома и играм како стигнам :lol:
  хип-хоп,џез,модерен балет.... :P
   
 14. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.337
  Ејј колку убава тема!!!
  Јас порано танцував, модерен танц, латино-американски, и стандардни танци. Одевме по натпревари, колку беше убаво. Се надевам дека немаммногу заборавено. Поздрав до сите девојки кои биле член на некој танцов клуб, Роко Партнер Прилеп, Ритам Плус, ич не ми текнува од Битолчаните како се викаше :( :D
   
 15. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.823
  Допаѓања:
  36.586
  Пол:
  Женски
  Степ од Битола, и ми текнува имаше и клуб Танго ама незнам дали сеуште функционира...поздрав и до тебе :)
   
 16. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.302
  Пол:
  Женски
  Јас одам на балет и хип хоп... Ама во програмата има од се по нешто има стомачни танци, ориентални, има латино...и многу други... Супер е !!
   
 17. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.764
  Танцот ќе беше мојот живот да не се откажев....не. Лажам. Танцот сеуште е мојот живот иако повеќе не танцувам. Кога одам, обично слушам музика, и замислувам како би направила некоја кореографија, замислувам како сум во неа, како танцувам. Доживувам еден вид на уметнички оргазам кога гледам како некој убаво танцува. Сепак највеќе може да ме воодушеви модерен и џез балет, таму се гледа како секое ковче, секое мускулче на човечкото телото знае прекрасно да ја изрази музиката доколку се разбира тој што танцува е талентиран.
  Музиката се чуствува и доживува на сите можни начини, но според мене само танцот знае навистина да покаже тридимензионално како некој ја доживува музиката и визуелно да ни ја пренесе пораката. И кога тоа го гледам на сцена, едноставно тонам.
  Прекрасна тема, браво :) :clap: И повелете едно клипче од мене ;)

  http://www.youtube.com/watch?v=uM0IYfxi1i0
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 18. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.494
  Допаѓања:
  46.940
  Пол:
  Женски
  Одев и јас на модерен танц, 7-8 години, ама кога тргнав во средно, некако интересот го снема, за жал...
  Сега сум опседната со балет, гледам редовно (на тв или на компјутер), и тоа класичен балет - руска школа, тој ми е омилен.
  Поздрав до сите кои се влечеле по натпревари, можеби сме се сретнале, иако јас одев пред многу години :D
  Ме нервираше некако организацијата, патувањето и заморот од автобус, чекањето, преслекувањето... Секогаш си одев дома со главоболка. Но дружењето беше прекрасно, незаборавно!
   
 19. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.845
  Знам да танцувам валцер и танго, одев на часови по танц во 3то одделение и учев многу интересни танци а од нив сум ги запомнила само валцерот и тангото...
   
 20. Emilly14

  Emilly14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  2
  jac веќе 6 години танцувам хип-хоп, модерен балет....... во професионална група и сакам да продолжам уште 66 :rock: