1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танц

Дискусија во 'Слободно време' започната од Gordana10, 23 јануари 2010.

  1. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Обожавам модерен балет и хип-хоп... онаков стил како во филмот Step up :inlove: :inlove: :inlove:
    отсекогаш сум сакала да се запишам во средно за модерен балет, но што работа и профит ќе имам од тоа во Македонија :( така да си се запишав типично општо гимназииче, па што ќе биде - нека биде :)
     
  2. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Кога бев мала ме молеа мајка ми и татко ми да ме запишат на некој танц ама јас нејќев БУДАЛЧЕ :doh: да можев да го вратам времето сигурно ќе одев освен тоа професорка ќе ми беше мојата 2 брачеда. Ах колку сакам балет :inlove:
    п.с и стриптиз сакам да играм како Кејт Мос, а да и како Шакира сакам да играм :lol:
     
  3. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Имам порано посетувано курс за стандардни и латиноамерикански танци и уште не знам зошто се откажав. Ете така ми се смачи. :)
     
  4. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  5. natasaltd

    natasaltd Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    48
  6. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Да се надополнам на моето.. Кога бев мала значи на изглед бев многу многу помала од годините што ги имав. Кога се запишав на часови кореографот ми рече дека не е дозволено да се запишуваат деца под 6 годинки. Јас вака го гледав :o и се прашував сега пак за кое дете ми зборува, и го прашувам: за мене ли мислите? и тој ми одговори ,,а пак кој друг има околу тебе?,, хахах се изнасмеав и му реков дека сум 3то одделение а потоа следеше и неговата фаца ете така :o . Ептен мила му станав, такво мало суштество и брзо ги учев чекорите.. Ехх колку сакам пак да учам, многу сакам да танцувам.
     
  7. chica.bomb

    chica.bomb Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    37
    Сакам латино танци... Го имам и талентот за танцување, и страста, желбата, и волјата...но не и ВРЕМЕ. :(
     
  8. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.019
    Допаѓања:
    5.938
    на едно цд ми е снимена музиката од филмовите Step up и секогашкога играм дома , кога го губбам вишокот енергија ги пуштам , ме инспирираат . :)
     
  9. tweetygirl

    tweetygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    10
    Школа за танц

    Девојки не најдов ваква тема па затоа ја отварам ова но ако случајно има ваква тема оваа слободно под клуч :D
    Отсекогаш сум сакала да танцувам, било каков танц, било која песна.... :) би сакала да ве прашам дали е добра идеја за да отворам училиште за танцување и што е потребно за тоа Фала ви позз ;) :)
     
  10. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Школа за танц

    Супер е ако отвориш, ако бараш професори барај ме.
    Одев во Ритам Плус скоро две години и мноооогу научив.
    Што ти треба од документи незнам, само знам дека ти треба добра локација и реклама.
     
  11. tweetygirl

    tweetygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    10
    Школа за танц

    Локација и реклама тоа е лесно но за докуметите кои ми требаат незнам инаку супер ке биде ако отворам затоа што во мојот град нема вакво училиште ;)
     
  12. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Школа за танц

    Па не знам од кој град си ама Prima Danza имаа во повеќе градови школи, а бираш што сакаш имаш латино танци, класични ,џез, хип хоп имаше одев јас пред 3 години, имаше во моето школо не се потребни посебни документи, чланарина не ми текнува колку беше, ама знам под 1000 беше.
    Ако сакаш хип хоп ги знам Брејк а лег и Аква ( и Аква има повеќе видови на танци, а носат на натпревари една другарка пред некое време во Нови Сад беше) ама не знам за овие многу детали бидејќи не сум посетувала.
    Играорна има во скоро секое училиште, побарај, распрашај се, сигурно ќе најдеш.
    И извести не што си направила :)
     
  13. tweetygirl

    tweetygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    10
    Школа за танц

    Од Неготино сум па ми дојде оваа идеја затоа што во мојот град нема вакво училиште..... ќе се распрашам па ќе те известам... :) ;)
     
  14. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Школа за танц

    Абе неможеш туку така да отвориш школо за танц... А за да го направиш тоа, најпрвин ти требаат многу финансии. треба да најдеш место , голема сала, и да го опремиш да личи на нешто, Од клима уреди, огледала, соодветно осветлување и озвучување итн.......

    . А после тоа ке ти треба и професионален кадар за да држи часови. Ти ако многу сакаш да танцуваш, и ако само си танцувала дома пред огледало, во никој случај нема да можеш да бидеш инструктор. Во училиштето за танц каде што одев јас, инструкторите се луѓе кои цел живот се занимаваат со тоа, ги познаваат сите танци, дури имаат и лиценци... А за документи мислам дека не е воопшто тешко. Колку што сум запознаена, треба да регистриташ фирма, тоа е околу 50тина или 100 евра...
     
  15. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Не можам никако да се одлепам од столот :$
    а требаше да сум до пола спремна за излегување :D

    Ова е Slavik Kryklyvyy, професионален танчер познат по многу честата промена на партнерки. Причината е тоа што е премногу доминантен и ги засенува партнерките, а се знае дека во танцот жената треба да е повпечатлива. Поради тоа и најчесто не е на врвот кога се гледа како пар, но секогаш е на прво место кога ќе се спомне машки професионален танчер.
    Пред некое време читав дека се враќа на сцената после подолга пауза, и вежбал да биде посмирен и не толку доминантен. Тоа не ми се допаѓа баш, ама изгледа темпераментот му опаднал со годините :D

    Друго што ми се допаѓа - не прави извештачени фаци како што прават сите (а не ми е јасно зошто и не можам да ги поднесам :^) ). Си игра човекот со насмевка и уживање.

    Еве некое видео да погледнете ако сакате.
    Неверојатна острина, темперамент, страст, ууууф срцево ми тупка кога го гледам. Жежок е, нема што :|

    http://www.youtube.com/watch?v=6hX59v-gt-M
    http://www.youtube.com/watch?v=NpKGY-AZO5M
    http://www.youtube.com/watch?v=Qbcs2rDAjk8


    Според мене најдобрата негова партнерка (љубоморна сум и’ за изведбава :envy: ):
    http://www.youtube.com/watch?v=6p__PRNVjak

    Неговите партнерки можете да ги видите на снимка со друг партнер - мажот во тој случај нема ни да го забележите :lol:
    Еве споредба Кворова со друг партнер, просто го проголта ]:) (добро ова веќе и не мора да се гледа :lol: )
    http://www.youtube.com/watch?v=NOiByplr ... re=related
    И не, не сум опседната, само обожавател де :)
     
  16. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401
    Сакам да научам хип-хоп и танго и салса :D
    Не сум била на часови но би сакала да научам :)
    Па ако некој знае каде има часови во Струмица по танцување нека пише или нека ми пиши во ЛП ;)
     
  17. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Порано одев на часови по модерен балет(делумно и хип-хоп) и тоа 3 или 4 години.Супер ми беше, одев два пати неделно и уживав на часовите.Сега повеќе не одам...А од време, на време, ако ме подигне некоја песна, по дома, си играм со некои чекори од часовите, а и крадам некои движења и на Шакира :lol:
     
  18. Lilian

    Lilian Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    13
    Танцувам латино танци. Стварно е супер. Влева позитивна енергија. Прекрасно е чувството додека танцувате. Пробајте,нема да ви биде жал :D
     
    На BossGirl123 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Порано одев на латино танци и модерен балет и тоа подолго време, за жал поради други обврски и недостиг на слободно време морав да се откажам. Инаку мислам дека танцот е одличен начин за обликување на телото, а освен тоа е и многу забавно.
     
    На BossGirl123 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Јојјј незнам ништо од танц :$