Танц

Дискусија во 'Слободно време' започната од Gordana10, 23 јануари 2010.

 1. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.872
  Школа за танц

  не е тоа толку лесно како што изгледат....долго време танцувам, 12 години...(сега на пауза ради факс надвор од земјава) аа балетското студио постои 20 години, значи кореографката моја го основала на свои 13 год и почнале да играат во гаражи со своите другарки... така од никој и ништо „БАХ“ прерасна во име познато ширум Македонија (нејќам да праам реклами) ако се интересирате во врска со балетот ќе го знаете и ова....
  така да женски школо за танц неможе да се отвори лесно...захтева многу а пред се ИСКУСТВО :)
   
 2. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.787
  Одев 2 години во школа за стандардни и латино-американски танци. Стварно си поминував прекрасно, научив многу работи и уживав во танцувањето. Но за жал, се намали бројот на девојки кои го посетуваат курсот, а исто така немавме и машки партнери, па се затвори школата :(
   
 3. cristaline

  cristaline Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  16
  Kako se vika skolava,kade se naoga,sto se ima od tanci i dali ima latino i stomacni tanci.... ;)
   
 4. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.396
  Допаѓања:
  7.513
  Пол:
  Женски
  Јас одев едно време на танц (пред 3 години), класични, латино и модерни танци, знам Прима Данца кај нас во школо одржуваа часови.Одев една година, завршив 2 степена и се распуштивме летото и другата година ни трага ни глас од нив.А баш саав да продолжам, многу убаво ми беше. :(
  И башка си научив некои танци што и сега си ги памтам.
   
 5. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.494
  Допаѓања:
  46.940
  Пол:
  Женски
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.823
  Допаѓања:
  36.585
  Пол:
  Женски
  ^^^
  Девојката или дечкото е срцка? :P
  Иначе јас сум опседната со згодни танчери, без разлика кој стил го танцуваат, ептен ми се секси без разлика што пола од нив се геј. Мнооогу ми се секси тие од спотот на Алехандро од Гага.
  Еве еден не-геј кој ми е незаменлив :inlove:

  http://www.youtube.com/watch?v=2pHBQ37frlQ

  И уште едно клипче од мое време (кога се бавев со танц)
  http://www.youtube.com/watch?v=O519y5fwat4
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.494
  Допаѓања:
  46.940
  Пол:
  Женски
  Дечкото, сакам да сум бабата на крајот од видеото :D
   
 8. stefiiM

  stefiiM Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  54
  јас четри нивоа бев во Прима Данца али нешто ми текна ми се тренираше одбојка и се отпишав од танц али излеа сеа пак ќе се запишувам али во Мак Моделс....
   
 9. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Музикална сум, цел живот ми е исполнет со музика, свирам пеам.. и нормално танцувам :D
  Сакам hip-hop и belly-dance. Тие 2 танци ми се најубави :)
   
 10. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.237
  Допаѓања:
  1.310
  Едно време и тука си ја пробав среќата , ме запишаа на модерен танц кога имав десетина години,добро ми одеше ама некако не ме трошеше целосно ...Научив некои основни танци како Ча Ча Ча , од тие валцерите ,џаив ,ламбада и самба ,нешто памтам, нешто сум подзаборавила, ама не е страшно :lol:
  Многу сакам да играм,а најомилени ми се стомачни танци.Ја користам секоја прилика да се истресам така сензуално :lol:
  А сакам да научам да играм танго,има многу страсти тука, не смее да се пропушти :devil:
   
 11. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Многу години веке танцувам и се уште се занимавам со тоа.Во моментот спремаме со другарките една прекрасна кореографија за една посебна прилика :) ако успее кореографијата точно како ја замислувам ке биде супер па потоа може да се натпреваруваме и на еден натпревар за танци.Во групата танцуваме повеке хип-хоп и искрено повеке ме бидува за кореограф но доста солидно играм.Имам многу желба да играм од оние латино танци но во мојот град нема такви групи освен една али не доволно добра и скапо е (и не сакам да танцувам со девојче бидејки машките не се заинтересирани :D )
   
 12. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.413
  Ко бев мала одев на курс по латино-американски танци и многу ми е жал што прекинав а чекорите уште ги паметам. А сакам да научам да играм танго и пасо добле.
   
 13. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  минатата година посетував часови по танц-основни, сакав да продолзам ама немав време, студент, обврски,навака-натака и криво ми е што не продолзив :sweat: оти многу сакам да танцувам :)
   
 14. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.759
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  салса, и ча-ча-ча .. сакам да научам повеќе.. желба ми е стомачниот танц :P
   
 15. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  183
  Дали некој слушнал за Спенс Модерна и да ми каже препораки за нив?

  Исто, дали има некое школо за модерен балет за мали дечиња во Скопје, ама поевтинко, под 1000 денари?
   
 16. Barbieeeee

  Barbieeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj znae vo Prilep, dali i kade se drzat casovi za hip hop? Fala odnapred. :)
   
 17. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  301
  криво ми е што не продолжив , пред неколку години посетував часови за танц вака нешто http://www.youtube.com/watch?v=p-wl-_SJ ... e=related.. преубо беше се оформува телото, секоја грпка се исправа .. жал ми е али немав време од училиште правец таму .. за учење муабет да не прајме морав да откажам :/
   
 18. Miss.Waldorf

  Miss.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  16
  Ако може некој да ми каже, некој од Тетово, каде има студиа за балет хип хоп и сл и албански да се ми требаат под итно. Ако знае некој нека каже. Освен студио Менада тоа го знам. Фала однапред
   
 19. zade123

  zade123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  devojki oddamna sakam da posetuvam kurs za stomacni tanci, dali znaete kade ima vo skopje ili slicno ???
   
 20. chocolate.chick

  chocolate.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  643
  Знам стомачен танц и танго да танцувам најдобро. Друго чат-пат. Сакам латино танци да научам, интересни движења имаат :)