1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танц

Дискусија во 'Слободно време' започната од Gordana10, 23 јануари 2010.

  1. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Школа за танц

    не е тоа толку лесно како што изгледат....долго време танцувам, 12 години...(сега на пауза ради факс надвор од земјава) аа балетското студио постои 20 години, значи кореографката моја го основала на свои 13 год и почнале да играат во гаражи со своите другарки... така од никој и ништо „БАХ“ прерасна во име познато ширум Македонија (нејќам да праам реклами) ако се интересирате во врска со балетот ќе го знаете и ова....
    така да женски школо за танц неможе да се отвори лесно...захтева многу а пред се ИСКУСТВО :)
     
  2. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    Одев 2 години во школа за стандардни и латино-американски танци. Стварно си поминував прекрасно, научив многу работи и уживав во танцувањето. Но за жал, се намали бројот на девојки кои го посетуваат курсот, а исто така немавме и машки партнери, па се затвори школата :(
     
  3. cristaline

    cristaline Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    16
    Kako se vika skolava,kade se naoga,sto se ima od tanci i dali ima latino i stomacni tanci.... ;)
     
  4. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Јас одев едно време на танц (пред 3 години), класични, латино и модерни танци, знам Прима Данца кај нас во школо одржуваа часови.Одев една година, завршив 2 степена и се распуштивме летото и другата година ни трага ни глас од нив.А баш саав да продолжам, многу убаво ми беше. :(
    И башка си научив некои танци што и сега си ги памтам.
     
  5. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    ^^^
    Девојката или дечкото е срцка? :P
    Иначе јас сум опседната со згодни танчери, без разлика кој стил го танцуваат, ептен ми се секси без разлика што пола од нив се геј. Мнооогу ми се секси тие од спотот на Алехандро од Гага.
    Еве еден не-геј кој ми е незаменлив :inlove:

    http://www.youtube.com/watch?v=2pHBQ37frlQ

    И уште едно клипче од мое време (кога се бавев со танц)
    http://www.youtube.com/watch?v=O519y5fwat4
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  7. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Дечкото, сакам да сум бабата на крајот од видеото :D
     
  8. stefiiM

    stefiiM Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    54
    јас четри нивоа бев во Прима Данца али нешто ми текна ми се тренираше одбојка и се отпишав од танц али излеа сеа пак ќе се запишувам али во Мак Моделс....
     
  9. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Музикална сум, цел живот ми е исполнет со музика, свирам пеам.. и нормално танцувам :D
    Сакам hip-hop и belly-dance. Тие 2 танци ми се најубави :)
     
  10. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Едно време и тука си ја пробав среќата , ме запишаа на модерен танц кога имав десетина години,добро ми одеше ама некако не ме трошеше целосно ...Научив некои основни танци како Ча Ча Ча , од тие валцерите ,џаив ,ламбада и самба ,нешто памтам, нешто сум подзаборавила, ама не е страшно :lol:
    Многу сакам да играм,а најомилени ми се стомачни танци.Ја користам секоја прилика да се истресам така сензуално :lol:
    А сакам да научам да играм танго,има многу страсти тука, не смее да се пропушти :devil:
     
  11. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Многу години веке танцувам и се уште се занимавам со тоа.Во моментот спремаме со другарките една прекрасна кореографија за една посебна прилика :) ако успее кореографијата точно како ја замислувам ке биде супер па потоа може да се натпреваруваме и на еден натпревар за танци.Во групата танцуваме повеке хип-хоп и искрено повеке ме бидува за кореограф но доста солидно играм.Имам многу желба да играм од оние латино танци но во мојот град нема такви групи освен една али не доволно добра и скапо е (и не сакам да танцувам со девојче бидејки машките не се заинтересирани :D )
     
  12. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
    Ко бев мала одев на курс по латино-американски танци и многу ми е жал што прекинав а чекорите уште ги паметам. А сакам да научам да играм танго и пасо добле.
     
  13. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    минатата година посетував часови по танц-основни, сакав да продолзам ама немав време, студент, обврски,навака-натака и криво ми е што не продолзив :sweat: оти многу сакам да танцувам :)
     
  14. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    салса, и ча-ча-ча .. сакам да научам повеќе.. желба ми е стомачниот танц :P
     
  15. Inola

    Inola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    203
    Дали некој слушнал за Спенс Модерна и да ми каже препораки за нив?

    Исто, дали има некое школо за модерен балет за мали дечиња во Скопје, ама поевтинко, под 1000 денари?
     
  16. Barbieeeee

    Barbieeeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj znae vo Prilep, dali i kade se drzat casovi za hip hop? Fala odnapred. :)
     
  17. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    криво ми е што не продолжив , пред неколку години посетував часови за танц вака нешто http://www.youtube.com/watch?v=p-wl-_SJ ... e=related.. преубо беше се оформува телото, секоја грпка се исправа .. жал ми е али немав време од училиште правец таму .. за учење муабет да не прајме морав да откажам :/
     
    На BossGirl123 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    Ако може некој да ми каже, некој од Тетово, каде има студиа за балет хип хоп и сл и албански да се ми требаат под итно. Ако знае некој нека каже. Освен студио Менада тоа го знам. Фала однапред
     
  19. zade123

    zade123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    devojki oddamna sakam da posetuvam kurs za stomacni tanci, dali znaete kade ima vo skopje ili slicno ???
     
  20. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Знам стомачен танц и танго да танцувам најдобро. Друго чат-пат. Сакам латино танци да научам, интересни движења имаат :)