Танц

Дискусија во 'Слободно време' започната од Gordana10, 23 јануари 2010.

 1. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Еве ве гледам каде барате места каде ќе фрлате пари за да научите нешто, а ја научив се од Јутјуб. :rofl:
  Стомачен - done.
  Hip Hop - way done.
  Freestyle - done.
  Breakdance - done.

  Сеа сакам балет ама чудото не се учи од нет. :doh:
   
 2. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Искрено сакам кога некој ќе ме покани на танц. Макар денешниве машки и не се толку по играњето на танцови. Инаку не сакам да научам стомачен танц, туку повеќе ме влечат латино-американските.
   
 3. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  Колку ми е криво сум сакала многууу да одам на такво школо ;( ;( но немаше во нашиот град :(
   
 4. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  654
  Пол:
  Женски
  Сакам да научам да играм ширтаки голема желба .
   
 5. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Танго :D
  Само тоа знаам и ништо друго,но сакам да научам нешто повеќе! :?:
   
 6. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  а од пред некое време сакам и стомачен танц да научам, интересно е
   
 7. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.787
  Охриѓанки, дан знајте некое студио за танцување во Охридов?

  Сакам латино-американски танци да учам, ама појма неам каде. Би ми било од огромна помош ако знам кај да се обратам. :wasntme:
   
 8. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.429
  Допаѓања:
  45.935
  Пол:
  Женски
  Има во градинката Развигорче (кај Дон Маркет) во недела во 12 е групата за твоја возраст (ако ти е точна на профилот). Еве и прашав, од прва рака е информацијава. :D
   
 9. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.787
  Точна е, 15 години имам.

  Ќе се распрашам и по други луѓе па веројатно ќе одам недела, првично за да видам како е. Инструкторот, другите деца, атмосферата и се` тоа.

  Фала ти Ливинг, многу ми помогна. :hug:
   
 10. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  279
  Искрено јас незнам да танцувам и незнам која е таа иронија на животот значи на секоја прослава секоја свадба секоја глупа вечер во кафич мора да се најде некој будала што ќе ме покани на глупиов танц |( ... зошто,зошто баш јас... и тука јас настапувам ла дива де ла ноче како сопнат коњ ама нели не смеам да ја покажувам мојата неумешност па за време на секој танц јас отворам некоја тема со дотичниот танчер |( да не обрнува многу внимание на моите фалш чекори... камуфлажа 8)
   

  Прикачени фајлови:

 11. MissBreezy

  MissBreezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  110
  Хип хоп. Уште од малечка со другарките (паметам како вчера) ќе се договоревме и ќе смислувавме кореографии цел ден кај некого во соба. Секогаш ќе имам љубов за овој тип танцување и секогаш најмногу ќе ги почитувам оние кои го применуваат, но и успеале да направат нешто повеќе од тоа.
  Се опседнав со сезоните на ABDC и филмови од типот Step up, LXD, You got served, Stomp the yard.. и ден денес сум во постојан допир со танцов. Обавезно си откачувам по клубови и дома, секако. Си запознав и многу танчери како мене.
  Кај нас многу задоцни овој стил. Кога јас првпат започнав да излегувам луѓето ме гледаа како да ми фали нешто додека јас играв. Мене секако не ми беше грижа, бидејќи знаев дека еден ден и оваа "новост" ќе ја прифатат. И така бидна. А штета што некои го злоупотребуваат низ клубовиве, привлекуваат загреани момци, а згора на тоа уште се прават недостижни, играат топло-ладно.
  На моменти ми текнува и многу мразам што штркот мораше баш тука да ме остави, каде нема абер од танцување хип хоп, реално кажано. Нема степен погоре од она што е.. навистина штета. Одвај се наоѓа по некое студио, а камоли просперитет. И затоа не почитувам потплатени натпревари со медали кои надвор оттука не значат ништо и луѓе на кои единствена цел им е да направат пари, а од друга страна ќе те понижат и ќе те направат ментално нестабилен. :fubar:
   
 12. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  имам долго време одено на латино танци,по дома стомачен танц и хип хоп :dance:
   
 13. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Стомачен танц многуу сакам да научам!! :angel:
   
 14. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  93
  Јас знам латино-американски танци,бидејќи порано одев на часови и супер ми се совладани и можам да кажам дека ваквите танци те одржуваат во топ форма и плус ќе знаеш да играш! :lol:
   
 15. tami1

  tami1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  41
  Јас знам латино и хип хоп,веќе долго време идам :dance: :inlove:
   
 16. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.362
  Допаѓања:
  28.769
  Пол:
  Женски
  Многу сакам да танцувам. Знам да играм танго , а сакам да научам стомачен танц :)
   
 17. tasana

  tasana Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Знае ли некој каде даваат часови по танц во Струмица?
   
 18. PinkSparkle

  PinkSparkle Активен член

  Се зачлени на:
  21 август 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Во Скопје да ми препорачате танцов клуб каде што се учат стандардни и латино танци?
   
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.890
  Одам на латино часови...знам да играм танго...
   
 20. 3m43

  3m43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  АКо некој гледал "Dance moms" може да ми каже каков танц и тоа (модерен балет ли е ?) и кај има такво нешто во Скопје-Центар ?