1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танчерка на свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од elenaklasik, 29 август 2010.

  1. elenaklasik

    elenaklasik Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2010
    Пораки:
    4.470
    Допаѓања:
    10.431
    Пол:
    Женски
    Вчера бев на свадба која беше убава,отмена се до моментот кога пристигна танчерка ,почна да се тресе на српска музика и им го привлече вниманието на сите присутни.Стана од мало до старо,се собраа околу неа ,ја сликаа,а таа само врти ли врти со тоа марамата,барем убаво да играше.Ама буквално невестата падна во сенка.Навистина беше невкусно да се гледа од страна.
    Јас не би викнала во никој случај некоја тресалица на моја свадба.Па ,јас треба да сум главна,јас да играм ,мене да ме гледаат и зетот секако.
    Значи прашањето ми е што мислите за танчерка на свадба?Дали би поканиле да им игра на гостите ,дали би ги почастиле со таков ''ексклузивитет''?
     
    На LakeGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Kala001

    Kala001 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    9
    јас бев на една свадба каде имаше танчерка,само што невестата и младоженецот не беа воопшто во сенка,зашто играа со неа :lol:
    ако јас веќе бирам за мојата свадба,ќе си земам танчар :$
     
  3. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Ma kakva tancherka.Toj den e moj i sakam site mene da me gledaat,a ne nekoja tancherka da mi se trese tuka |( :D
     
    На LakeGirl, srcekrsacka, Nine25 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Ау не !!! :^) И ајде средновечните мажи да почнат безобразно да ја гледаат и на моја свадба да се растурат цел куп бракови ..не .. :shake:
    А и меѓу останатото некако таа идеа одсекогаш ми била глупава , сакам отмена и современа свадба без турбо фолкови и трбушни плесачици , без пијани чичковци и стари тетки , далечни роднини кои не ме побарале цел живот а сега на свадба ми дошле да се најадат :|
     
    На srcekrsacka, WhiteButterFly5, Chocoholic.girl и 3 други им се допаѓа ова.
  5. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Танчерка на свадба :^) уште бугарска певаљка и ќе биде исто како емисија на Драган Вучиќ.
    Не, не , не.
    Се знае што е свадба , не некоја да ми тресе стомаци и цицки на свадба :puke:
     
    На srcekrsacka, stilas7 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  6. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    НЕ! Абе од каде сега овие нови моди..танчерка на свадба :^) Застанала некој типка...ајдее трбушен плес..па сите поднапиени и ставаат пари..Па ајде по ново..сите со мобилните..другиот ден атракција на фејсбук |( Не сакам танчерка да ми вибрира по масите..На мојата свадба одлучно кажувам НЕ! :)
     
  7. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Многу добро размислување, и јас сакам така дефинитивно :)
    Што се однесува до плесачици, доволно е што ја си го имам тој занает одлично усовршено, па ете нека гледаат во мене :P Исто така ми се свиѓа идејата да си ја соберам бившата моја танчарска екипа па да напраиме некое мини шоу, или пак уште поинтересно, бидејќи сепак е забава поради младожењата и невестата, да си го научам милиот мој нешто, а сходно на ситуацијата тоа би бил некој валцер (но не обичниот, мафтање у круг), па да останат импресионирани гостите и да си кажат -ех камо да беа сите свадби вакви-...Многу мрзам да одам на свадби баш поради тоа што сите личат една на друга ко јајце на јајце.
     
  8. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Јас сакам мојата свадба да биде убава и модерна со некои стари традиционални детаљи.Танчерка-никако!!!Тоа е мој ден,каде целото внимание сакам да биде посветено на мене и верувам дека сите невести го мислат истото.Не сакам трбушни танцови или турбо фолкерки...Не фала за таквите.
    Пред некоја година кога бев на свадба кај прв братучед беше многу интересно што татко ми е така откачен,пристанува по децата и ги натеравме свирачите да ни ја свират макарена па игравме како што тој ќе ни каже.Преубаво беше,и невестата и младоженецот и стари и млади сите играа.. :D
     
  9. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Танчерка????? :puke:
    Да гледам како некоја го тресе салото и цицките е така нема.
    Сакам свадба како што кажа и багуфче.
     
  10. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    се согласувам на мојата свадба не сакам да има ни танчерка ни танчер сакам да бидам најубава и да се чувствувам како принцеза танчери/танчерки можеза моминска т.е ергенска вечер
     
  11. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    tancerka na svadba?ne blagodaram!da e na nekoja zurka,zabava,momacka vecer i slicno zaso da ne,ama na svadba neeee.nekako ne mi ide.ke se zazjapaat site u nea kao da ne videle zensko,i komentari posle toa..a zetot i navestata kaj ke se,pa oni treba da se glavni a ne nekoja si tamu so dosla da igra za pari.mnogu mi e nevkusno.ne daj boze nekoj da ni napravi takvo iznenaduvanje na svadba,ke go ispratam odma so tancerkata i nego :rofl:
     
  12. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Не би прифатила во никој случај. Ако сака маж ми нека си ја викне на ергенската вечер. И стриптизерка нека си викне ако сака, ама на свадбата такви тресоцицки не ми требаат.
     
  13. Harlow

    Harlow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    105
    Нема шанси. Не сакам тоа да биде "моментот" на свадбата. Инаку, сакам елегантна свадба, без такви -тресоцицки-, како што кажа Лоли :) .
     
  14. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Лично мене не ми се допаѓа да имам танчерка на мојата свадба... Сум била не неколку свадби каде имало танчерки меѓутоа не сум ги доживеала како некоја посебна атракција. Кој си сака, нека си има, кога јас ќе се мажам, танчерка ноу тенкс :rofl:
     
  15. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Во никој случај не би имало танчерка на мојата свадба.Тоа е мој ден ќе биде така како што јас ќе испланирам.А некаква танчерка да ме фрли во сенка на мојата свадба,не доага во предвид,нема теоретски шанси.
     
  16. Unnaa

    Unnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    40
    Хаха и јас не доаѓа во обзир да дозволам танчерка на мојата свадба. :D Тој ден јас ќе бидам во центарот на вниманието, и не сакам заради мешање со колковите, невестата да дојде во заден план :D :D
     
  17. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Се сложувам со сите вас, и да не повторувам и јас знакчето само ќе си каже: танчерка на свадба? :fubar:
     
  18. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Глупости! Чисти глупости, нови моди, старите обичаи не ги почитуваме, а си ствараме нови безобразни и вулгарни. Се плаќа ли тоа чудо за свадба. Ако си маж, барем плати некој асален пејач(ка), некоја звезда која навистина ќе ти ја разигра свадбата, не ТаНчАрКа... |( |(
     
  19. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    За мојата свадба сигурно ќе нема танчарка!
    Нема никаква потреба таквата преубава свеченост да биде расипана од една разголена танчарка... колку само не доликува - има постари лица, можеби важни гости, деца... Тоа е нискост!
    Невестата и младоженецот треба да бидат центар на внимание! За нив е целата свеченост!
     
  20. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.012
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски
    Малку ми е глупаво тоа со танчерките, некоја нова мода ли е?! Таму некоја да им се тресе на сите во фаца? Не фала, може и без тоа супер да си се забавуваме. На мојата свадба дефинитивно нема да има такво нешто, освен ако некој не посака да ми приреди изненадување... е тогаш ќе ја гледа свадбата од надвор, низ врата!
     
    На srcekrsacka и irenna им се допаѓа ова.