1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танчерка на свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од elenaklasik, 29 август 2010.

  1. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Танчер ќе си викнам на моминска вечер. :D :D
    Танчерка на свадба-не благодарам. Невкусно ми делува. :!: Освен тоа повеќе сум за мала,интимна свадба отколку за парада за пред луѓето.
     
  2. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Разголена жена, која што ќе биде во центарот на вниманието, на мојот најважен и посебен ден? Нема шанси. А и плус, јас сум си за посвечените свадби, а не со танчерки, турбофолкерки и слични работи. Ај, има време за мене, може ќе излезат од мода танчеркиве до тогаш. :rofl:
     
  3. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    јас ке сум си танчерка :rofl:
     
  4. Tadija

    Tadija Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    14
    hahahahahahah mnogu se smeam za Dragan Vucic :D Potpolno si vo pravo duso! Se znae sto e svadba a ne tancerka kako vo nekoja si birtija :worried: Jas ne znam sto izleze nova moda so ova tancerkite, kako demek iznenaduvanje za mladencite, au bas im fala na takvo iznenaduvanje :D Mnogu mi e selsko toa i nema sansi da imam takvo nesto na mojata svadba, a nitu pak da iznenadam nekoi mladenci :D
     
  5. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Нема шанси да има танчерка на мојата свадба.Тоа ми е веќе некако изживеано,беше тренд пред неколку години,иако мене лично не ми се допаѓа тоа и не ми се вклопува во концепт за свадба :^)
     
  6. Shila89

    Shila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    204
    Знам случај каде што невестата одеднаш ја снемало од свадба и почнале танчерки да играат, а младоженецов пуст таков, се туфкал кај ми е невестата, да не се налути што танчерки ни викнале, мира немал :lol: И кога на крај испаднало дека најактивната танчерка што буквално цицкие во уста му ги бутала на младоженецов била невестата :D :D :D Сите ги изненадила, а на младоженецов камен од срцето му паднал :lol:

    Иначе и јас несакам да ми се тресе некое салесто жениште со напрчени цицки. Мој ден, моја свадба цело внимание за мене и маж ми 8)
     
    На srcekrsacka, nice-girl, Unpredictable и 2 други им се допаѓа ова.
  7. maleckaa

    maleckaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    17
    ВО НИКОЈ СЛУЧАЈ...да ми се тресе тука некоја,па уште и да му заигра да да сигурно...ууу коо шо сум љубоморна ќе ја фрлам,за коса и надвор :@ нема шанси за такво нешто ....
     
  8. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Нема потреба од љубомора,зошто тоа ќе биде ден кога ќе блескам па и цела тајфа Жадиња нема да ме засенат! :D Има друга причина поради која НЕ би платила танчерка на свадба.Свадбата е свечена прослава која треба да биде елегантна и гламурозна (бар јас мојата така ја замислувам),а не панаѓур.Танчерките ми се кич.Затоа,не,благодарам. :) За моминско ВЕЧЕ може некој танчер да ја вжешти атмосверата бидејќи тоа е забава и таму се дозволени секакви "чуда" :D
     
  9. blondini

    blondini Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    10
    Танчерка-никако!Епа мили мои,пресметајте,таа ќе дојде за да собере колку што може повеќе пари,мажите побудалени,ќе лепат пари,таа нема да сака да се тргне....И,од тие неколку часа,колку што трае веселбата,еден час ќе помине со неа,а останатото време,сите ќе си ги средуваат импресиите од танчерката,жените ќе ја оговараат,итн,итн....Значи никако танчерка,по мое мислење. :puke:
     
    На Elenche87 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Јас пред неполна година бев на свадба кај што имаше танчерки и така да многу сум пријатно изненадена не беше ни најмалку не вкусно танчерките влегоа и почнаа да играт пред масата на младоженците другите луѓе ќе потенцирам и мажи и жени направија круг околу танчерките и сите прекрасно се забауваа немаше такви невкусни работи лепење пари, невкусно играње се на се свадбата беше феноменална.
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Како не! Танчерка?! Па и мажот и сите таму да зркнат во неа! Епа нема! На мојата свадба ЈАС ќе бидам главна! :D :D :D
     
    На srcekrsacka и invincible.06 им се допаѓа ова.
  12. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    5.723
    и јас го делам истото мислеље ..свадбата е денот на младоженците особено на невестата , а не за некоја танчерка пари да собира по масите :worried: апсолутно не.
     
  13. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Кај братучетка ми на свадба имаше 4 танчерки, сите во дречави бои,накитени,со цицки до плафон,салце имаа само две (ама сум ги изанализирала).И кога влегоа во салата сите мажи лиги до колена,абе табли да имаше,јајца ќе снесеа од среќа,викаа, свиреа,овие се тресеа,паѓаа во транс и веќе поминаа 15 мин. веќе не беше интересно,невестата во сенка, девојкиве се растурија по салата-неможеш да ги собереш.Па колку беше невкусно,имаше и ептен стари луѓе,леле човече дедо ли е не ли е- не битно,таа му се чеша од колено,му бута цицки под нос,а гледаш од страна и не ти е јасно дали погребално да викаш или брза помош, попаѓаа вештачки вилици.И ај едвај некако си отидоа,со еден куп пари меѓу цицките,и после кога ги гледавме сликите од свадба,на пола слики невестата нигде ја нема -само танчерки и некоја зазноена машка фаца.Мислам дека оттука извлековте наравоучение-ТАНЧЕРКИ НА СВАДБА НИКАКО!!!
     
    На srcekrsacka, agirl17, stilas7 и 2 други им се допаѓа ова.
  14. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    и сум и не сум :D
    на последната свадба каде што бев имаше една танчерка ама играње женава свака и част атмосвера невидена напрај :clap: весело беше неможам да речам не
    а не сум баш за таква работа од причина што сакам да бидам незаменливо главна на мојата свадба и сите очи цела вечер да бидат фперени во мене и јас убо ќе играм :D
    ах само да го дочекаме тој ден
     
  15. Tanjus

    Tanjus Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    70
    А што ако некој викне како изненадување, што би направиле тогаш? Инаку и ја сум за едно големо НЕ! за такви ;)
     
  16. del-fin

    del-fin Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    20
    Ма не ми треба никаква танЧерка. :!: Еве на мојава свадба имасе пееаЧка бесе Сузана Гавазова исто и она го привлеЧе вниманието на присутните а нели пак танЧерка.Јас и мојт сопруг незнаевме дека ке има пеаЧка,Тоа бесе изненадуванје од братми.За тоа ви препораЧувам ни пеаЧка ни танЧерка се знае кој треба да биде центар на внимание НЕВЕСТАТА И МЛАДОЗЕНЕЦОТ. ;)
     
  17. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Мене ова со танчаркава ми е жива глупост. Би се искинала од смеење на некоја свадба тоа да го видам. Поглупо нешто нема, ако веќе ви се даваат пари, некој бенд интересен викнете сите убаво да се забавувате. Плус невестата е центар на свадбата, не некоја нискобуџетна танчарка да се расцицли таму :puke: Глупости, што не ке измислите.
     
    На srcekrsacka и marama им се допаѓа ова.
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ќе го убијам тој што го спремил изненадувањето ]:)
    Озбилна сум :D
     
    На invincible.06 и Tanjus им се допаѓа ова.
  19. Sharlott

    Sharlott Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    14
    Танчерка на свадба :puke:
    Каква е бе таа нова мода :D Разголени, боси да ми тресат стомаци... и како погоре што искоментирале буквално како емисијата на Драган Вучиќ...страшно. Јас пред свадбата ПОТЕНЦИРАВ на тие што ни се поблиски, немој некој да се излажал да не’ изненади со било што, а во никој случај со танчерка. И фала му на Бога никој не се осуди :)
     
  20. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    глупости, безвезе ма нема шанси