1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танчерка на свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од elenaklasik, 29 август 2010.

  1. argentina

    argentina Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    10
    не е баш погоден момент за танчерки, ама се е прашање на вкус
     
  2. Nine25

    Nine25 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    1.726
    Пол:
    Женски
    Барем за мене танчерка на свадба е промаршена инвестиција. Ни јас ни мојот сопруг немавме таква желба и нормално не викнавме Во нашиот град кај едни познаници за Жал зетот си викнал танчерка за него да го занимава скоро цела свадба и на свадбата невеста не се видело само попалени (за жал мизерија)мажишта меѓу нив ГЛАВЕН ЗЕТОТ и допирИ лепии парина танчерката иии други глупости а невестата благо насмевната си седи на столчето и и дава аплауз на дотичната и нормално на својот сопруг :tmi: :tmi: :puke: :puke: КАТАСТРОФА. Коментарот на сите луѓе беше интересно АМА НА МОЈА СВАДБА НЕ .
     
  3. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    нема шанси за танчерка, тогаш нема да бидам јас центар пажња, ке треба тепачки да има па подобро не :angel:
     
  4. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Уште една глупост во македонските циркуски свадби.
     
  5. brazilia

    brazilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    744
    убава идеја, штета што не ми текна за мојата!
     
  6. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Танчерка :?: :?: ? Е само нека се обиде некој да ми приреди ваква глупост ма ќе го лансирам одма на марс со се танчерките. Не доаѓа во предвид!!! Ако сака дечко ми нека си земе танчерки за ергенска вечер (или ќе му бидам танчерка секоја вечер само не на свадбава :P ), а друг никој не се ни прашува и да не ни помисли. Дури тресат циц.. танчерките и мажите пуштаат лиги и јазици до земја јас не би чекала, така да категорично никакви цицко тресачки пардон танчерки.
     
  7. katence-britney

    katence-britney Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    15
    Pa definitivno e toa edna glupost!!! Svadbata e za mladozenecot i nevestata i ne e voopsto prikladno da se nosat tancerki, jas na pr ako nekoj mi donese tancerka na svadbata, mislam deka nikogas nema da mu prostam, istotaka ne e ubavo ni grupata sto ke sviri da bide so zenski vokal bidejki pak ke bide taa centar na vnimanieto... Se znae deka na toj den e bitna platonskata ubavina na nevestata, a ne dekoltea, kratki sukni i tresenje!!!! Namesto da plakaat nekoja takva da im go trese saloto, poubavo neka im kupat nesto na mladozencite sto ke im treba vo noviot dom....!

    [mod-kirilica:5mmcgldc][/mod-kirilica:5mmcgldc]
     
  8. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    по селско од тоа жадињата ...амин мислам зива катастрофаааааа
     
  9. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    не, во никој случај!!! ова ми е многу глупава сељачка работа, а истовремено и провоцирачка во однос на невестата. Невестата е тука главна и нема потреба од втора жена да биде во центарот!!!

    еден пример летово - на свадба, како изненадување (од свекрвата) викнала не пеачка, туку Певаљка!!!
    Певаљката, како певаљка, дотерана, разголена, бетер од танчарка цела вечер пееше на сред орото, па кога дојде сите мажи се испофатија на оро, како невидени, загреотичка :tmi: :fubar:
    после му се пушти на зетот, околу него тресеше, па дојде невестата да си го `подбери` назад :$ :lol:
    и невестичката беше како пламната, незадоволна, лута цеееела вечер (откако дојде вторава).

    жалосно. и срамотно за свекрва и. и јака и душа на невестата што издржа.
     
  10. n.a.k.e

    n.a.k.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    7
    ne sum bila na svadba kade imalo tancerka i ne skam da ima za moja svadba ;) али танцер мозе :lol: ;)
     
  11. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    На моја свадба некои си танчерки да бидат во центар пажња :?: Не, не сакам таа вечер да биде моја,па еднаш јас ке правам свадба и не сакам некоја друга да ми ја зеде вечерта :D
     
  12. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    таа вечер треба да биде моја а не некоја да тресе дупе и да збира пари од збеснати мажи
     
  13. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Свадба правам само еднаш и таа вечер ќе биде моја! Не би викала никакви танчерки!
     
  14. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Незнам колку е вистина ова затоа што другарка ми си има навика да лажи само а за да добие внимание, но наводно на свадба на нејзина роднина заедно со поканите поделиле и еден вид визит картички на кои пишувало дека брачните парови кои планираат да дојдат заедно со децата истите да ги вратат дома најдоцна до 22h, имало стриптизети :tmi: :o Незнам,ова навистина ми изгледа претеризам па не е момачка вечер, ако немал прилика зетот тоа да го доживее на време јбг, било па прошло, не е ни место ни време да надохнадува за изгубените ергенски денови на сопствената свадба.Резил!!
     
  15. blond.bunny

    blond.bunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    122
    Јас хелена роза ќе си ја резервирам да ми се гологази на мојата вечер пред идниот маж.Кај му текна па сега ова доста беа сите глупости земање на невестата,гајди,тапани па уште и стриптизерки фалат ах леле до кај ќе стигниме :x
     
  16. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Aбе ова помодарствово ко да нема крај! :puke:
    На кој ли враг сега му текна дека за една свадба да биде комлетна била потребна некојаси недоделкана г*зотресачка? :^)
    Глупости!
    Целта е да се прослави соединувањето на две заљубени души ,а не плакнење на очите и ставање на брачниот пар во втор план!

    На моја свадба ово - никад!
     
  17. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Мене ова ми е стварно глупо. Ако толку сакам да има таква музика одреден дел од свадбата, па поубаво ќе се преслечам во таква облека и тадааааам... сапрајз! Невестата во секси турска облека за ТАНЦАЊЕ, а не на моја свадба јас да ракоплескам на друга, наместо гостите на нас двајца да се радуваат и да гледаат во нас. Па наместо да се коментрира за свадбата на М....... и (одбраникот сеуште непознат), сите да зоруваат колку ги попалила танчерката. Мислиш биле во кафиќ, а не на свадба. |(
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  18. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    На свадба :tmi: ??????????
    Прв пат слушам за оваа девијантна појава :o
    Во никој случај не би се согласила на моја прослава некоја си жена да изиграва арапка и да се треска од земја, ауууу па јас мислев тоа само Драган Вучиќ го може хахахах
     
    На srcekrsacka и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  19. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Не би сакала на мојата свадба вакво нешто! Но еве знам една невеста која сакала да го изненади младоженецот и на свадбата се појави танчерка Електра!
     
  20. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    ХАХА, ако се работи за Електра, нека дојде и кај мене на свадба, не се плашам од неа :D :D :D