1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танчерка на свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од elenaklasik, 29 август 2010.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.082
    Да бе,читам тука теми,леле гледа порничи,читам расправии зошто погледнал некоја во гз и после на свадбата танчерка у знак љубави и разумјење што не гледал туѓи гради до тогаш,откако тешко се заебал со парав на документ.Еве ти мило танчерка,нека ми ти паднат очињата,јас те врзав,гледај и плачи,па зетчето од срам од сватовите не ја ни загледува,туку се пази таткото на оваа да не го фукне од некаде.
     
    На srcekrsacka, MarchelineAmaru, Phyramide и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Камо на мојата свадба да викнев танчарка, така барем немаше сите очи во мене да бидат, дали сум насмеана, дали пеам, дали играм, како играм...Нека вадат очи по неа, само јас да си бев раат... :smoke:
     
    На al-vik му/ѝ се допаѓа ова.
  3. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Присуствував на една свадба каде што имаше танчерка, а кој ја викна поим немам.Битно најмногу се попалија старите мажи на младото месо, а и невестата глумеше некое лудило, па демек играше со неа.
    Циркуз без пари :)
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.194
    Пол:
    Женски
    ^Сирота, сигурно морала некако да се пине во центарот на вниманието, па земала да меша со танчерката.
    Кај мене на свадба вакво нешто нема шанси. Едино јас да земам да се размешам таму :rofl:
     
  5. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.605
    Допаѓања:
    250.861
    Пол:
    Женски
    Јас скоро бев на свадбена веселба со танчерка како изненадување за младоженецот кој не беше македонец, а изненадувачката беше мајката на невестата :tmi: Кутриот човек незнаеше како да се однесува и што да прави кога му се навртија девојките, почна со поглед да ја бара сопругата на помош која кога дојде прво ја праша што треба сега јас да правам...
    Морам да признаам не беше воодушевен а на неговото чудење немаше крај кога дојде и толпата "Весели момчиња" со труби и тапани и бели шпиц чевли :x
    Јас мислев модата поминала на танчеркиве и ромските музичари ама очигледно сум се излажала. Јас ниту имав, ниту сакам ниту гледам некоја логика во сево ова на свадба!
     
  6. invincible.06

    invincible.06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    21
    Леле поглупо нешто од танчерка на свадба нема .............најсмотана ситуација зборам од искуство кај вујко ми на свадба .....кумот нешто танчерки ау.......абе пола саат лугено не прекинаа да буљат во цицките нивни растресени цели заборавија дека се на свадба...женине неможеа да си ги приберат мажите ......катастрофа......јас нема да дозволам било кој да ми ја упропасти свадбата и мојот ден со таков гадотилук...... ау па тоа е мој ден и само јас и маж ми мора да бидеме во центар пажња и точка .. :)
    Ќе ти помогнам ....да ме викаш ако ти притребам ама најсериозна сум ;)
     
    На srcekrsacka и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  7. zizela111

    zizela111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    68
    лошо!

    не благодарам! :tmi: :shake:
     
  8. LUNA.girl

    LUNA.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    135
    uste toa treba.dovolno e sto mazive gledaat i onaka vo dekoltea pa sega i izgovor da imaat.NA moja svadba tancerka nema sansa,mozebi ce razmislam za nekoj tancer :lol: devojki sto mislite?
    [mod-kirilica:1a10xai4][/mod-kirilica:1a10xai4]
     
  9. zlatapetkova

    zlatapetkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    55
    Јас сакам кога има нешто така интересно...ептен развеселува
     
  10. DeadMary

    DeadMary Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    53
    Во никој сличајј.. :)
     
  11. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Мене ми се има допаднато тоа, дури невестата и младоженецот не паѓаат во сенка туку и тие уште толку се веселат. Искрено утре кога би се мажела би нарачала такво нешто доколку идниот сопруг би се сложил.
     
  12. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Еве, на најновата свадба каде бев пак имаше танчарка. И тоа постара и мрсна. Не ги остави на раат зетот и невестата, само низ нив се плеткаше (за да биде центар на внимание и да собере повеќе пари). |(

    А, колку пари собра? Верувајте, можеби повеќе од невестата! :x
    Немаше место на неа каде да ги додостават парите, и тоа машала, се` крупни. :rock:
     
  13. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Воопшто не ми се допаѓа кога носат танчерки на свадба, ептен ми е глупо.
    Тоа ми е мене повеќе како - леле да видите ние што можеме да направиме, танчерка ќе донесиме на свадба. И демек кога ќе ја видат танчерката, сите на гз ќе испаднат.
    Ќе донесат некоја, ќе се растреси и сите, кој од ќеиф, кој од срам, кој од нешто друго ајт околу неа шлакаат со рацете и се смеат кисело, свесни дека прават будали од себе, ама јбг.
    Мажите сите зинати во „веселите другарки“ на танчерката, окезени, клекни-стани околу неа, тутни и по некоја пара таму, изводат нешто, а жените - која со лимон фаца се врти околу и игра да го држи мажот на око, која љубоморна превртува очи, дали дека мажот се крши околу танчерката или дека таа е позгодна, а сосем трета демек конкуренција и е на танчерката, па ај треси стомаци, фрла газови лево-десно, демек стомачен танц.
    Што кога мене би ми донесле на свадба вакво нешто?
    Ќе замине со брзина на светлината заедно со тој што ја донесол, или пак ќе има избор - јас или таа.
     
    На Paloma18 и srcekrsacka им се допаѓа ова.
  14. hrizantema007

    hrizantema007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    убаво што веќе има ваква тема хехе...вака.синојќа золвата ми кажа дека на мојата свадба ќше има неколку изненадувања...прво знам дека танчарка на некоја арапска музика,танц...рече таа ќче има некое изненадување за мажот и...и ја и викам ееееееее сакам и танчар мускулест,развиен хехех...и таа вика не се секирај,и за тебе ќе има некое изненадување,нема да останеш така...и сега не знам дали да се контрам за танчарка,,или да оставам да видам што ќе бидат изнанадувањата..ќе имало повејќе изнанадувања..таа ја организира свадбата па сме оставиле на неа...
     
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Прво не ми е јасно како таа ти организира свадба.Како тоа незнаеш што ќе има?Мора да ти каже....може она трубачи и огномет ќе направи, или сосема некое 10то изненадувања, а токму тоа што ти го сакаш нема да го има
    Изненадување за изненадување ама ова треба да се каже.
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    3.203
    Пол:
    Женски
    Танчерка на свадба?? Мене је то смешно, нечу, благодарим :D :D

    Не ми е вкусно пред се од гостите и присутните таму.. Свадба си е свадба, веселба а не некоја таму да ми ги истресе цицињата и после тоа еден месец жените да ме колнат зошто мажулињата нивни буљале у некоја растресита материја? Ма ајде, мене ти глупо :tmi: :tmi:
     
  17. I.vana

    I.vana Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    40
    Танчерка на свадба?? НЕ ДОАЃА ВО ПРЕДВИД НИКАКО!! Премногу изживеано, веќе видено, невкусно, ниско, непривлечно, вулгарно...никако н еми се свиѓа. Постојат многу работи кои можат да и стават печат на свадбата како посебна и забавна..ама танчерка дефинитивно не!
     
  18. hrizantema007

    hrizantema007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    јас гледав слики од една свадба,,дури и невестата играше со танчарката,направиле атмосфера...убаво си поминале...ама што знам неккао и мене не ми се допаѓа..не знма како да им кажам дека тоа не ми се свиѓа...ќе помислат еве се контрам или не знам што...им расипувам ќејф...бидејќи свадбата ќе ја прави младоженецот,не ја правиме заедно..туку ќе се присутни само моите најблиски
     
    На Ицолгудбејбе му/ѝ се допаѓа ова.
  19. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
  20. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    нема шанси
    не доага во предвид