1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танчерка на свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од elenaklasik, 29 август 2010.

  1. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Дњфинитивно не. Тоа ми е ептен глупо, да меша,игра и сите да гледаат во неа,да биди во центар на внимание и сите гости да зборуваат цела вечер само за неа,а не за свадбата.Тоа е вечер на мене и мојот сопруг и ние треба да сме главните ѕвезди на вечерта така да од страна танчерки,познати пеачки ни под разно :shake: :shake: :!: !!!
     
  2. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Не би сакала никаква танчерка да ми игра на свадба бог да чува ќе влезе таа и ќе игра и меша и мажи како мажи ќе и лепата пари и цела вечер само она ќе биде важна , а искрено постојат и такви луѓе што прават изнаенадувања па на една свадба кај што бев кумот во 12часот ги повика 10-те танчерки што ги довел. Се надевам на мојата свадба ќе нема некоја си вакав личност. Мн мие глупавао некоја да игра други да и лепата пари и тоа на свадба, ало луѓе свадба е не "стриптиз бар".
     
    На MarcheloGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.514
    Допаѓања:
    2.157
    Не сакам танчерки, потоа сите за мојата свадба да викаат: Супер беше свадбата што танчерки имаше цицлести растресени... и слично... Свадбата сакам да биде моја и од мојот најмил не нив да им се придава значење
     
  4. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Нели мене сегашнио симпатија ќе ми биде муж, на ергенска ќе му викнам 3 да му играт да му мешат. Оти после готово, муж ќе ми е ]:) .
    А на свадба да ми меша некоја-нема шанси. Не за друго, ќе биде срамота да се расоблечам и ја да и покажам како се меша.
     
  5. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Лелеее не да ми е дебилно ова и сељачко!!! Нема шанси на моја свадба.
     
  6. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Уште од сега договорив 1 од тие цицкотресачките за момачката на вереникот. Во договор со кумот, он веќе се си испланирал, ќе си одат во викендица господата, и поздрав за последната недела како слободен момак, му капарисав една таква. И писмо ќе му напишам она да му го даде, само се мислам дали пред или после танцот. А на свадба да ми дојде некоја таква да ми се тресе ко пивтија, не да нема шанси, НЕМА ШАНСИ!!! Која е причината??? А да е плех музика, ај да се трубачи, ај некои играорци да дојдат да го свртат тешкото еднаш (не дека нешто од ова стварно сакам, ама би го голтнала), ама таква од тие горенаведените, не фала. А не се многу скапи, оваа ептен убава една, расна, за 50 евра пола вечер ќе би забавља! :rofl: :rofl: :rofl:
     
  7. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Еве ова девојачко, ќе го разберам, јас еве сликав лани сугурно едно 15 свадби, ама никој немаше викнато. Не ја сфаќам логиката од потреба од танчерка, каде што мажите ќе станат напалени, а жените ќе се дуваат. Ахаха..
     
  8. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Ни јас, ама кумот еднаш на муабет кажа дека на свадба за мојон ќе викнел танчека да му игра, некогаш се запиле и тоа муабет си го направиле, демек да им играла некоја на маса, дрн дрн. За да немам таква на свадба, поарно нека им игра на маса, а они нека чурат ако сакаат! :rofl:
     
  9. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.809
    Допаѓања:
    38.278
    Пол:
    Женски
    Ау не, нешто поглупаво и посељачко ми нема од ова.Значи да гледам како некоја тресе газ и цицки повеќе откриена одошто покриена и мажите да зјапаат безобѕирно, а жените да се осеќаат мизерно поради тоа, не фала.Сакам фина свадба, отмена,елегантна, забавна и романтична, без трубачи, турбо-фолк песни и певаљки.А за ергенска вечер не ми смета и јас лично да му платам стриптизерка, секако за цело друштво не за него на само :D
     
  10. Guillotine

    Guillotine Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    75
    Пред 6 месеци бевме на свадба каде што невестата е танчерка баш од ове цицлотресните,и имаше момент каде што се затемнија светлата и почна онаа заведувачка арапска музика и излегоа 6 танчерки но културно облечени (подзаскриени) сите во златно и некаде после минута и невестата во таква плесачка овлека но целата во бело.
    Направија спектакл,не беше воопшто вулгарно (голотресачки) туку баш беше сензуално и за очи и за уши и навистина како и на нас и на другите гости им се допадна.
    Верувајте прекрасно беше.
    На ваков некој начин го прифаќам зошто од една страна ете имале повод,но на мојата свадба JOK!!!!!! :)
     
  11. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Танчерка? :^) :^) :^) НЕ! Сигурно нема да викнам! Тоа ќе биде мој ден и јас и младоженецот треба да бидеме главни, а не некоја танчерка! :envy:
     
  12. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Не знам дали сум се изјаснила на темава ?

    Како и да е ако треба пак ќе си кажам :D
    Танчерка не доаѓаше во предвид :!:

    На еден другар на сопругот на свадбата изненадвање од кумот - танчерка и сите вакви по танчерката :o
    Па и невестата се качи на масата со неа и она меша |(

    И баш пред нашата свадба демек на зезање истиот тој другар спомена нешто - да ве изненадиме ако не со нешто, танчерка на пример? Кога му упатив еден поглед :^) И си кажав, те молам не изненадувај ме жити се’. :D

    Зошто па уствари некој да ме изненадува на мојата свадба?

    И не е дека танчерката ќе биде главна, туку едноставно глупо е. Од секаде се’ попримавме.
    Со сите можни наши адети од сите краеви, плус подвезица и деверуши, па и танчерка. Е каков спој е тоа де? :D
     
    На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
  13. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Неодамна бев на таква свадба со танчерка.Младоженецот имаше нешто како танцов клуб(така барем го вика, инаку изгледа дека е курс за професионални танчерки) и најпрво со невестата играше валцер и беа прекрасни, таа во венчаница, тој во одело.. :)
    Но при крајот една од гостите(најдобрата танчерка од тој клуб и бај д вуеј негова поренешна девојка :!: ) и младоженецот станаа и почнаа да играат нешто како оние од уметничко лизгање( таа и така беше и облечена, специјално се облече за танцот, носеше само градник и суќничка до газот-кој излегуваше од неа :fubar: :puke: ).Но најодвратното стигна на крајот од танцот :envy: -таа почна да му игра нему знаете она баш како курва и тој го прифати танцот почна да се ѕвере во неа, да ја пипка :@ Старите луѓе посрамени гледаа надолу жените оговараа, мажите гледаа со ококорени очи а невестата пропадна во земја. :x
    Така иако има уште едно - 10-15 до мојата свадба јас сум веќе сигурна дека нема да дозволам таков ужас :emo:
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Стварно не можам да го разберам тоа Anouk. Изненадување на моја свадба. Па јас да сакав да бидам изненадена немаше да организирам се до детаљ месеци уназад. |(
    Танчерка, пих.
     
    На 1209, Miss.Ricci, sonce10 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    Па поентата на една свадба е да се прослави љубовта и соединувањето помеѓу две единки, со веселба а не со циркус.
    Не знам за вас, ама јас кога одам на свадба, најголемо очекување што може да го имам е во однос на изгледот на невестата, атмосферата и евентуално амбиентот. Не одам со очекување некој да ме забавува тие 3 часа, ако е за тоа, да знам од сега да им спремам на гостите и стенд ап комеди.
    Дефинитивно не за било какви изненадувања, ниту танчерка, ниту тигри и лавови, ниту труби и тапани. Во случај мојот иден маж да има било какви налудничави идеи или другари, ќе си имам во предвид ако кумот планира изненадување, да и кажам и на старосватицата мене да ме изненади, па да се лигавиме и ние жените на некој мускулест младич нели?
    Не знам како дозволуваат вакви циркуси на свадба. Има разлика од свадба и забава. И не е до тоа дали некој ќе биде центар на вниманието, општо невкусно ми е.
     
    На Anouk му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со вас.
    Значи покрај толку убави адети што имаме, ние си попримуваме од западот, истокот и правиме циркус од традиционалните македонски свадби.

    На секоја свадба се некоја нова глупост ќе видам. Чувајте си ги корените бре негувајте ја традицијата. Не сме на свадба на некој шеик па ќе ни тресат стомаци и задници. Тоа ти е исто како на некоја свадба од истокот да им викнеш стриптизети. Па кај нив трбушните танчерки се налик на нашите стриптизети, а овде се богињи...
     
    На Anouk му/ѝ се допаѓа ова.
  17. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.994
    Допаѓања:
    279.279
    Нема врска со тоа кој би бил главен или центар пажња, важно е нивото на сето тоа што се изведува на подиумот.

    Доколку се пропагира невкус, било каков вид на сексуална провокација, безобразие....кажано е се.

    Но, доколку е некој стварно љубител на танцот па изнајми професионални танчери е тогаш е друго.

    Стилот на оние кои танцуваат валцер на пример е соодветен за пригодата.
    Со облека, музика и танц со кој ќе се долови посебноста на настанот радо би гледала.
    Додека невестата а и гостите збираат душа од неколку часовното играње, ваков тип на мала пауза зошто да не.

    Не е до самиот чин дека некој ѕенѕа и игра, свадбата и за тоа е.
    Туку со кое ниво ќе биде тоа изведено.
     
    На Hopeful, owi, Snow-Queen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Кај нас на свадба немаше танчерка. Јас не сакав да има. За среќа и маж ми го делеше истото мислење со мене. Едниот девер инсистираше да има танчерка, ама јас му кажав дека не може. Танчерка на свадба ми е тотална глупост.
     
  19. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Можеби сум грешка но се се само ТАНЧЕРКА на свадба не...Зошто ?
    Затоа што кога се растресе на сред сите се насобираат околе неа како таа да е главна таа вечер а не младоженците сите околе неа ја сликаат и играат а за младоженците нема место ...многу сум протв ова но затоа пак ТРУБАЧИ и 10000 би сакала на свадбата
     
  20. galijan

    galijan Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2012
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    260
    NO WAY!!!!