1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танчерка на свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од elenaklasik, 29 август 2010.

  1. Perina

    Perina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    321
    Знам дека беше у мода пред повеќе од 5 години. Певачот/певаљката ќе најави "A сега специјален подарок од тој и тој" и светлата се затемнуваат и излага една месаста тетка, се растресува по маси и столчиња. Не ја сфаќам поентата а и башка одвратно ми е!
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    На мојата свадба треба да бидат all eyes on me и на маж ми секако :) а не да гледаат и да се собираат околу некоја, да ми ја украде вечерта, нема шанса
     
    На cresa-jagoda и sweet-star им се допаѓа ова.
  3. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Која жена сака друга жена на нејзиниот ден да биде центар на внимание ??? :o

    Мислам дека никоја...

    Се случувало на свадби некои женски особи да се прават центар пажња, па невестава да замери, не па да дојди некоја трета, непозната, разголена да меша... :tmi:

    Јас да сум би ја истерала, во буквална смисла !!! :devil:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Мене лично не ми е нешто ваууу да има тачерка, едно што сите погледи ке бидат во неа вперени друго повеќето што сум ги видела биле некои здрвени неискусни, не ги бивало да играат а ќе си соберат добар бакшиш :D
     
  5. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Танчер да, не за друго нема толку бакшиш да се фрла вечерта :D
    А танчерка, т.е ку*ва си има за на друго место.
     
    На cresa-jagoda и Rama им се допаѓа ова.
  6. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.215
    Пол:
    Женски
    Читам низ темава и гледам дека танчеркиве се изнасобрале пари. Па, така кажете за мојата свадба ќе бидам ем невеста ем танчерка :D Барем трошокот за свадбата ќе си го покријам :D
    Шала на страна, ми делува невкусно. |(
     
  7. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    можеби сум луда или ќе ме направите луда :rofl: но сакам на мојата свадба да има трубушни плесачици барем на пола час не повеќе :D
    http://www.youtube.com/watch?v=d5EwAulruOs
    ако знаете некој пишете ми која цена што и како или некое бројче па јас ке си прашам за цена :D
     
    На mimidjon му/ѝ се допаѓа ова.
  8. insatiable-b

    insatiable-b Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2014
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    13
    auuu zeni pa zs vaka be. Jas za mojata planiram jas da igram orientalen tanc zaedno so uste 2 devojki. Inaku si odam na tanci skoro cela godina za fino da si se spremam pa planiram da napravam eden spektakl. Mislite deka e glupo? Jas mislam deka bas bi bilo interesno. Ke si napravam bel kostim a drugite devojki ke bidat vo druga boja. Ajde mislenja vasi :) jas sekako ke go pravam toa ama sakam da slusnam sto mislite i vie
     
    На mimidjon му/ѝ се допаѓа ова.
  9. LakeGirl

    LakeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2012
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    44
    Да, и самата знаеш не е добра идеја. Секоја чест за вештините што ги имате и ти и девојките, но подобро би било да најдете друга публика, а не сватовите. Или да биде забава некој посебен ден само со помладите гости. Вака ќе бидете мета на оговарање од пола Скопје.
     
  10. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Toa vo pravo si, ziveeme na Balkan, balkanski mentalitet, ke ja napravat luda....
     
  11. Ицолгудбејбе

    Ицолгудбејбе Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2015
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    1.144
    Пол:
    Женски
    Мојот иден маж ако би ми предложил такво нешто, би се запрашала дали сум направила добар избор на животен сопатник.:О Без размислување би станала од маса и би му рекла ;bye барај си друга жртва .Со самиот предлог мажот покажува дека нема почит кон неговата "сакана"
    Така да гласам за НЕ.
    Не ми е потребен маж кој не размислува,кој е кичест,сељак и евтин.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.