1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тапети

Дискусија во 'Дом' започната од butterflyyy, 23 април 2010.

 1. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  Сакам да ја менувам бојата на собата, но исто така размислував на еден ѕид да залепам тапети со некој интересен дизајн. Дали знаете каде можам да ги најдам? позз
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.647
  Допаѓања:
  149.465
  Во рамстор во подрумот имаат од тие тапети што бараш.Тро поскапи се,1900 ролна,а и повеќе.
   
 3. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.194
  Имаше и во Хубо многу убави, ама пред некое време, не сум била таму неколку месеци. Ама вреди да се тркне, многу интересни имааа.
   
 4. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  Епа деновиве ќе одам до хубо маркет и ќе видам дали нешто ми се допаѓа. А во хубо маркет дали знаеш колку им е цената? сепак фала за информациите :)
   
 5. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.194
  Не знам колку се, само сум ги гледала таму, и имаа ептен интересни дезени, затоа ги запамтив :)
   
 6. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  ЕЕ и јас реновирам, поточно се селам и барам тапети за во соба. Во рамстор се добри ама малку скапички :^)
  Истите ги има позади универзална сала поевтинки ;) Мислам дека за истата продавница станува збор од рамстор ама не сум сигурна. Во секој случај иди види :!:
   
 7. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  А дали може некој да ми каже каде можам да најдам самолеплива фолија во боја или со дезен? Нешто слично како тапетите што се, но не е за ѕид, тука се лепи на плакари, врата и сл.
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.647
  Допаѓања:
  149.465
  И ова чудо го има во Хубо Реплек маркет.
   
 9. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  Јас си купив стикер за во собата. Тоа се лепенки во некоја форма. Мојот стикер е црн во форма на цвет. Планирам плус да купам црно сиви тапети, за на едниот ѕид, зошто бели ги искречив сите други ѕидови. Собата ќе ми биде црно-бела комбинација со црвени детали.

  Еве слики со стикери:
   

  Прикачени фајлови:

  На Marojo budalO му/ѝ се допаѓа ова.
 10. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  butterflyyy од каде ги купи стикерите и колку пари отприлика?

  Инаку убави тапети има во http://www.hs-decorativ.com/casadecoMk.html имаат продавница кај Универзална Сала т.е во близина на Вучко и мислам дека имаат и во Рамстор продавница, инаку цената зависи од тоа која марка се тапетите и какви се , затоа што има едни подебели и како плишани на допир, има мазни, свелуцави...
  Кога беше саемот за мебел имаа многу евтини тапети од 250 ден ролна па нагоре ама тоа им беа останати ролни.
  А ако сакате самолерливи ролни има Прографика мислам дека се вика, се наоѓа кај Мечос во уличката.
   
 11. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  За сите што планираат да лепат тапети, ќе пишам и тука. Јас денес купив и залепив и топ излегоа. Ги купив од http://www.carpetmax.mk/ цените им се пристапни.
  Е сега кај мене проблем беше што ги лепев на врати од плакар, масивно дрва ама мислам дека има и фурнир. Ги залепив со обичен лепак, фати и држи добро. Да не се лажете со дрвофикс да лепите.
  Во прилог ставам и слика. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • SNC00331.jpg
   SNC00331.jpg
   Големина на фајлот:
   241,4 KB
   Прегледи:
   1.927
 12. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  А ако може да ми кажеш од каде ги зема и колку пари,фала однапред!
   
 13. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  Во hs-decorativ имаше стикери и беа скапички, т.е. за 2-3 цвета 1600 денари мислам дека беа. Иначе во една книжара во Лептокарија најдов стикери многу евтини (десно од кафичот Џовани). Помалите беа околу 120-130 денари, а поголемите 152 денари. Јас си купив еден црн стикер како улична светилка со мачиња и многу убаво изгледа во собата бидејќи ми е црно-бела со црвено, а на мајка ми и купив стикер со гранка и цветчиња и ја залепи во спалната и стварно многу убаво изгледа (а за џабе пари). Ќе ги сликам деновиве па ќе ги постирам сликите :)
   
 14. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  а да прашам овие тапетите само по мазни зидови се лепат нели...или може и по рапави?????? :?:
   
 15. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  Знам дека оставам впечаток како да сум крајно неинформирана но тоа ти е :lol:
  Има ли некој да знае каде ги има стикерите и тапетите во Битола ?? Пожелно е и да ми кажете колку чинат одприлика .Гоолемо благодарам однапред :emo: :*
   
 16. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Mила мислам дека мора на мазни за да се залепат убаво :)
   
 17. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 18. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Колку се одприлика тапетите во КарпетМакс? :^)
   
 19. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  A во Хубо во ск?колку се има ли да ми даде некој информација :wasntme:
   
 20. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.898
  Допаѓања:
  198.362
  Пол:
  Женски
  Баш денес прашав... 1400 ден. 15м должина x 45цм ширина. Ова за хартиени тапети ако те интересира ;)