Тапети

Дискусија во 'Дом' започната од butterflyyy, 23 април 2010.

 1. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.112
  Знаеш можеби дали имаат и стикери??? Фала ти :*
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.537
  Допаѓања:
  132.557
  Пол:
  Женски
  Можно е да имаат, ама не прашав за нив. Убави стикери за 990 ден. имаше во галеријата спроти поранешна Аркадија, сега Павија и Атеље Лутиков.
   
 3. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.112
  Па ајде покажи ни :rofl:
   
 4. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.030
  епа сега стикери има и во Џамбо, различни големини и дезени во паковање има по 6-7 стикери а се 180 денари :) јас планирам да купувам, инаку ако сакате поголеми стикери и можност за вие сами да си го изберете дезенот доѓаат дома и ви ги местат цената се движи од околу 20 евра квадрат, знаев луѓе што се бават со овие работи но го изгубив контактот :^)
   
 5. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  56

  Еве ги :)
   

  Прикачени фајлови:

  • SDC16590.JPG
   SDC16590.JPG
   Големина на фајлот:
   36,8 KB
   Прегледи:
   798
  • SDC16586.JPG
   SDC16586.JPG
   Големина на фајлот:
   36,1 KB
   Прегледи:
   798
 6. delvi

  delvi Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  1.270
  Пол:
  Женски
  Mi treba sovet..od dozdovite mi potece voda vo sobata i na sidot imam edna zolta linija koja sega nemozam so belenje da ja otsranam ... i sakam da ja prekrijam so nesto drugo .neznam sto ke bide najdobro nesakam site sidovi samo toj del i da ne bide samo na toj sid i na drugiot sid da stavam..ama sto e najdobr tapeti ili nekakvi leplivi hartii..i kako moze li sam da gi namestis tapetite..ve molam za sovet i nekoe strucno mislenje ako znae nekoj
  [mod-kirilica:xzzxh7ae][/mod-kirilica:xzzxh7ae]
   
 7. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  најубаво ти е да нацрташ нешто така по твој вкус ако знаеш да цртеш :) а ако некој сака да виде како се реновира нешто по дома нека погледне на бепсајдот на ајдедома и има разни работи за се :)
   
 8. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.246
  Допаѓања:
  28.974
  Пол:
  Женски
  Имаат страна на ФБ. Мислам се викат Stick it или така нешто!
   
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.030
  Да имам и јас едни на фб, луѓе што ги познавам што прават тоа, но несакам да рекламирам.
  Ако сака некој инфо може по лп да ми се обрати ;)
   
 10. VioletButterfly

  VioletButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  Дефинитивно најдобрите тапети во градов ги има во она Home and style. Рамстор и позади универзална
   
 11. Isidora-Veles

  Isidora-Veles Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  124
  може да ми кажете од каде да најдам некои стикери по ефтина цена негде во Гтц,Веро,Рамстор :)
   
 12. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  Еве за во детска соба :)
   

  Прикачени фајлови:

  • kids07.jpg
   kids07.jpg
   Големина на фајлот:
   76,4 KB
   Прегледи:
   1.028
  • kids06.jpg
   kids06.jpg
   Големина на фајлот:
   68,2 KB
   Прегледи:
   1.027
  • kids03.jpg
   kids03.jpg
   Големина на фајлот:
   53,5 KB
   Прегледи:
   1.028
  • kids02.jpg
   kids02.jpg
   Големина на фајлот:
   67,2 KB
   Прегледи:
   1.026
  • kids01.jpg
   kids01.jpg
   Големина на фајлот:
   81,3 KB
   Прегледи:
   1.026
 13. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.330
  Допаѓања:
  1.568
  Пол:
  Женски
  Прочитав погоре и во Хубо имало, а како идат, на метар? на ролна? Колку метри е ролна? Цени? Бил некој, видел? Бомбардирав со прашања :D :wasntme:
   
 14. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.389
  Пол:
  Женски
  Една другарка зема од Прографика, ама ја купи цела ролна, плакар облепубаше, а која димензија е ролната и дали ја сечат, не знам.
  Јас имам купено од тоа продавничето во уличката кај католичка што е на аголот, земав за вратичките на старата кујна и за едни прозори земав една што пропушта светлина ама не е проѕирна. Таму се на метар и ролните се со различна ширина, има мали од 60 см, и поголеми ид 1,40 м ( мислам дека не ги згрешив димензииве :?: ).
  И цените се различни, зависи од бојата, текстурата, ширината...

  За Хубо не знам, ама за мене таа продавница важи за поскапа, се што сум барала таму било изгор скапо.
   
  На la-chicka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.576
  Допаѓања:
  99.828
  Ајде добри луѓе,кажете кај да најдам самолепливи,убави тапети,ме мавнаа будалите,предесенско чистење и пресредување на мојата ценета соба.Само не од Хубо и не оние,сјајнине и еднобојните.
   
 16. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.389
  Пол:
  Женски
  На што ќе лепиш тапети Лилитке ?
  Ако ти се за на ѕид, не мора да бараш самолепливи, лесно е со лепак, се раствора во вода, нема некоја филозофија, јас со две леви раце успеав сама да се снајдам.
  Во Карпетмакс ( еве да видиш каде се наоѓаат http://www.carpetmax.mk/?page=contacts ) има голем избор , убави се и по прифатливи цени, од 600- 700 денари, или види во H&S (http://ajdedoma.com.mk/node/142) ама спреми си го новчаничето, скапи се околу 1700 ролна, јас се фатив за најскапата, мислев шифра е, а тоа цена да било, преку 6 000 денари за една ролна, со бегање излегов од продавница :) .
  Сигурно има и самолепливи, ама изборот е многу помал.

  Од една ролна може да извадиш 4 ленти од плафон до под, а широки се околу 60 см.
   
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.576
  Допаѓања:
  99.828
  Не ми требаат за ѕид,ќе си ги кречам,си одбрав убава нијанса,ама и мебелов сакам да го приближам уште малце до замислата со некоја убава мека боја,затоа ми требаат самолепливи.
  А ХиС знам кај е,а Карпетмакс?!
   
 18. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.389
  Пол:
  Женски
  Во Аеродром, кај што се МИТ и АМЕРИКАН КОЛЕЏ, после факултетите.
   
 19. Anonnimna

  Anonnimna Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  76
  вака пред ново годишно сакам да подреновираме со моите малце по дома , па дали ќе може да ми кажете колку чинат тапетите , и на кое место има најголем асториман а сепак да cе со пристапни цени . :D
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  Една пријателка на ФБ ми има покажано готови тапети од Штип ги нарачуваат по боја и големина што ви одговара,имате таму и контакт телефон и е-маил адреса. Пишете на ФБ со кирилични букви АПЛИКАЦИИ ЗА ЅИД и ќе видите колку разновидни работи и шари има.
  Еве нарачавме за мене и сестра ми по една за на ѕид и еве како излегоа. Бидејќи и двете сме спортисти и двете нарачавме симолично на спортовите
  -сликиве се лани со телефон сликани,па малку не чинат, но сепак мислам дека добро се гледа

  на сестра ми ѕидот(до креветот)


  мојот ѕид


  И масата во дневната
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   3 KB
   Прегледи:
   739
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   3 KB
   Прегледи:
   736
  • 6.jpg
   6.jpg
   Големина на фајлот:
   5,4 KB
   Прегледи:
   737
  • 422.jpg
   422.jpg
   Големина на фајлот:
   6,1 KB
   Прегледи:
   737
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.