Тапети

Дискусија во 'Дом' започната од butterflyyy, 23 април 2010.

 1. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.294
 2. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.106
  Долго време имав мерак за тапети. Одев сто пати во HS Decorative и во Домус. Бендисував тапети од рококо и барок стил, онака старински, безвременска класика. Но цените... 2690 денари за ролна за 5 квадрати, па за две ролни се на се 5400 денари... некако многу ми се гледаше секојпат и се откажував... Викендов бевме до ова новово Мисје Бриколаж маркетов, специјално одев да видам понуда од тапети, а успат зирнав и друго. Најскапите тапети им беа 1390 денари за ролна за 5 квадрати. На мое изненадување најдов токму на тапети какви што сакав и тоа баш во крем боја! Цената беше 1290 денари за ролна, и без размислување купивме две. Еве го дезенот (колекција Trianon 2012):

  [​IMG]

  Сега едвај чекам да ги ставиме, да им се радувам и да ми красат. Ви предлагам да зирнете таму за тапети ако сакате да си набавите. Моиве се Rasch exclusive, а освен на оваа фирма има на уште неколку. Сакав да земам од овој тип на дезен на сино или бело за во спалната соба, ама во моментот немаше. Штом добијат ќе си купам.
   
  На free и irenna им се допаѓа ова.
 3. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  539
  Јас си имам кај мене во соба и најубаво ми е да ви кажам.
   
 4. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.294
 5. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.806
  Допаѓања:
  4.430
  Пол:
  Женски
  колку коштаат тапетите?пример да се постави на еден зид?никогаш не сум прашала преубаво изгледаат
   
 6. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.544
  Допаѓања:
  4.035
  Па имаш разни, сега скоро купував и се информирав детално. Оние убавите, шарени, не само во една боја се од 800 денари па нагоре. Имаш убави во @Home и Бриколаж за по 1300-1500 денари просек за една ролна. Со една ваква ролна ќе излепиш 5 квадрати . Па можеш да си направиш груба пресметка.
  Мене за еден ѕид во мојата соба ме фати 1700 денари.
  Скоро на сите сајтови си имаш тапети со цени
   
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.806
  Допаѓања:
  4.430
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам во Битола верувајтеми знам само една продавница каде што се продаваат тапети можеби има повеќе ама пак нема кој знае каков избор затоа ме интересираше многу убаво изгледаат и подолго време сакам нешто да се освежи во домот :$
   
 8. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.294
 9. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.294
 10. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  929
 11. Lady17

  Lady17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  :D
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   9,7 KB
   Прегледи:
   670
  • tapeti1.jpg
   tapeti1.jpg
   Големина на фајлот:
   36,8 KB
   Прегледи:
   670
  • tapeti3.jpg
   tapeti3.jpg
   Големина на фајлот:
   162,6 KB
   Прегледи:
   672
 12. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.294
 13. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.294
 14. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.294
 15. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.294
 16. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.043
  Допаѓања:
  8.608
  Имам тапети , на еден ѕид кај мене во соба. Симпатични се. Ги ставив најмногу за да ги покријат недостатоците на тој ѕид до летово,додека да фарбаме. Преубаво се вклопија, некако дадоа завршна нота на собата.
   
 17. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.806
  Допаѓања:
  4.430
  Пол:
  Женски
  од кога се мислам да си ставам во мојата соба,ама незнам дали ќе можам сама да ги наместам...
   
 18. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.294
 19. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.043
  Допаѓања:
  8.608
  Можеш прво да ги залепиш со самолеплива трака за да видиш како ќе изгледаат. Па дури после со лепак. Се продава во Хубо маркет. Се раствора во вода, па се премачкуваат тапетите. Ќе ти треба помош од некого за рамно да ги наместите.

  За отстранување ,ми рекоа,дека е доволно само да се пребришат со влажна крпа со топла вода. И дека ќе се одлепат сами,наводно лепакот ќе остане на нив,а не на ѕидот.
   
 20. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.888