Тапети

Дискусија во 'Дом' започната од butterflyyy, 23 април 2010.

 1. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
 2. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  .
   

  Прикачени фајлови:

 3. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
 4. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
 5. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
 6. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
 7. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.082
  Допаѓања:
  74.347
  Пол:
  Женски
  Јас обожавам тапети и си ветив дека кога ќе си купам стан (до тогаш ваљда ќе дипломирам и сама ќе си го уредам) ќе си го истинтрам во мој стил и ќе го зачинам со штосна тапета.
  Не ми се допаѓа кога буквално сите ѕидови се излепени со нив, ами баш ми е тоа тоа, кога само на еден или на дел од ѕидот има некоја интересна тапета која му дава живост на просторот.
  Многу ми го прават меракот! :mm:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  А тапетите и стикерсите се вадат ли ?
  Ние ќе местиме на 3 спрат и таванот, но сеуште сме со мајстори, се прават спратовите, ама јас се спремам. Со мајка ми се договоривме, таа плаќа мајстори, јас декорација. Се мислам што бои да ставам, некако ми се допаѓа зелена или светло виолетова, со тапет или некој интересен стикерс.
  Инаку, ѕидот во детската ми е рапав, освен кај прозорецот, таму е мазен, па имам едно со леопардски принт, по висина наместено.

  Еве идеи :
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. indelible

  indelible Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  81
  Како се движат од прилика цените на тапетиве? Да не знае некој? :)
   
 11. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  729
  баш пред некој ден во јамбо во скопје си земав ролна самолеплив тапет 45*3м за 180денари нешто крем со златно убав е сега се мислам како да го залепами кај да го ставам
   
 12. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  имам во соба розеви со линии :wasntme:
   
 13. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
 14. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
 15. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
 16. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
 17. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
   

  Прикачени фајлови:

 18. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.484
  Некоја идеја за тапет за машка соба ? :wasntme: Јас сакам по класични работи мислам не пастелни бои и не џиџани мн .Ми се допаѓа она малко студенило, црно-бело комбинација или некоја сива .Боите ми се универзални за комбинација со мн работи и не се премногу ограничени .предлог?
   
 19. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
 20. Nenasitni

  Nenasitni Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  31
  каде во скопје има продавници за тапети? :D