Тапети

Дискусија во 'Дом' започната од butterflyyy, 23 април 2010.

 1. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.032
  Јас сакам да си нарачам од АлиЕкспрес има некој искуство?
   
 2. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.970
  Пол:
  Женски
  ^ Мимс, за тапети не, ама за оние налепници за на ѕид од сите слушнав само лоши критики. Не знам дали сакаш самолепливли тапети, ама на овие налепнициве лепакот бил многу слаб и сите ми се пожалија дека им стигнале поткинати или превиткани. Јас сакав да си порачам неколку, ама се предомислив.
  А за тапети, има низ Скопјево многу убав избор, ние лани купивме и ги прошетавме повеќето продавници. Има секакви материјали, дезени и цени. Сигурно ќе најдеш нешто што ти одговара.
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Isabeli

  Isabeli Активен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  6
  Најголем избор и најубав на пластичарска улица во една мала продавница. Преголем избор, цени мислам од 500 ден па нагоре. Тие од Ермитаж се околу 1800 ден ролна, а на Роберто Кавали 5000 ден ролна. Текстурата и дезените на тапетите беа сон, прекраснотии... за еден ѕид требаат 2 до 3 ролни.
   
 4. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  72
  Сакав да те прашам во БРИКОЛАЖ случајно да не виде дека има 3Д палети, и тие мене многу ми се допаѓаат.
   
 5. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  520
  Пол:
  Женски
  Кај се наоѓа Бриколаж ќе можете ли да ми објасните?
   
 6. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Женски
  Многу сакам тапети, но очигледно на моите не им прават мерак. Па здравје еден ден јас кога ќе си уредувам дом обавезно ќе си ставам.
   
 7. Inaa

  Inaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Да не знаете каде има тапети за плакари или врати во скопје? И која е цената? Благодарам
   
  На AngIv му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Верче4

  Верче4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2015
  Пораки:
  1.032
  Допаѓања:
  4.305
  Пол:
  Женски
  Да не знаете некој мајстор во бт за тапети да ми препорачате?
   
 9. DVAANGELA

  DVAANGELA Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  28.744
  Пол:
  Женски
  Еве го нашиот нов тапет image.jpeg а овој е кај малото во децката image.jpeg
   
  На d.Darla, realGirl, Adina и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.980
  Допаѓања:
  3.750
  Пол:
  Женски
  Како се движат цените на тапетите и каде препорачувате?
  Ми требаат солидни по квалитет, и со пониска цена, цел стан се опремува, па да "заштетиме" :D
   
 11. DVAANGELA

  DVAANGELA Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  28.744
  Пол:
  Женски
  Зависи какви тапери бараш,имаш од 300 денари па нагоре јас моите ови што ги гледаш ги земав еден 50 евра ги има во Карпт мскс карши Хемиско школо во Лисиче и во Бриколаж има поздрав
   
  На Rubiii му/ѝ се допаѓа ова.
 12. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.962
  Допаѓања:
  13.200
  Пол:
  Женски
  А каде е тоа на пластичарска за тапети шо го зборите? Само за тапети е?
   
 13. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  1.835
  Пол:
  Женски
  Знаете ли каде во Струмица можам да купам тапети? Или било каде во Македонија да се продаваат декоративни налепници за на ѕид, не целосни тапети? :)
   
 14. DVAANGELA

  DVAANGELA Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  28.744
  Пол:
  Женски
  Во Џамбо мила има декоративни налепници многу убави :)
   
  На IamSexyAndIKnowIt и fallenangel им се допаѓа ова.
 15. ZAHRA

  ZAHRA Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2016
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  12.835
  Пол:
  Женски
  Јас купив тапети Армани 2 ролни околу 250евра ,3-та ролна беше од некоја друга белгиска фирма на каталог по нарачка спроти Белиер кафе се наоѓа дуќанот,преубав избор имаат
   
 16. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.980
  Допаѓања:
  3.750
  Пол:
  Женски
  Еднобојни ( крем, бела, бледо розе) хартиени?
   
 17. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  637
  Допаѓања:
  5.713
  Каде да најдам вакви ми треба исто како на сликата, само за поазди каминот.

  9142-17.jpg
   
 18. Anna85

  Anna85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  329
  Пол:
  Женски

  Home and Style мислам дека се вика салонот. Се наоѓа во Парк, Стадион, до Сетек ... Гледав и јас, и имаат голем избор на вакви тапети (цигла, камен и сл.)... Мада ова на сликава што го имаш постирано не сум сигурна дали е тапет или е од оние имитација на цигли а сум ги гледала во Mr. Bricolage.

  https://qr.rasch.de/image/f8c9288c1c62181bc0bb63c72911925d.jpg
   
  На Kataklinkers му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.568
  Пол:
  Женски
  Не обожавам тапети, зашто интересни се одреден период и потоа здосадува, а вадењето ги оштетува ѕидовите, па треба да се молерисува.
   
 20. Mrs. Lovett

  Mrs. Lovett Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  822
  Допаѓања:
  3.115
  Пол:
  Женски
  Да ми препорачате место за квалитетни тапети? Фала ви.