Таргет Груп

Дискусија во 'Барање работа' започната од Ники., 28 април 2017.

 1. Ники.

  Ники. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  1.255
  Пол:
  Женски
  Не знаев каде да пишам и затоа направив нова тема..ако е за во канта слободно.
  Ме интересира какво искуство имате со ,,Таргет Груп‘‘ и сл.
  Воглавно се работи за телефонска продажба на некои нивни производи.
  Дали имате слушнато за нив, начинот на рабб. , искуство, дали сте задоволни или не..како и зошто е тоа така..:D
   
 2. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  5.523
  Пол:
  Женски
  Не сум работела таму, али бев на интервју пред година дена кај нив. Не бев искрено воодушевена од нивниот пристап. Не ми оставија некој впечаток посебен. Некои од прашањата им беа океј, али некои беа катастрофални. Како на пример, од типот на : Каде излегуваш? Каде се движиш низ градов? И кои места ти се најдобри за излегување? (facepalm)

  Често им налетувам на огласи за една иста позиција, што значи и често менуваат луѓе или се откажуваат самите.. :)

  Од аспект на интервју тоа е моето искуство, а за работа кај нив не знам како е :)
   
  На Далија му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sunshine_1979

  Sunshine_1979 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  1.351
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  Дали и Бизнис мрежа е под Таргет груп?
  Он-лајн платформи или за различна работа мислам? Ако е истото, сѐ најдобро...
  Имав прилика да соработувам со нив и веќе 2 години сум задоволна од услугите што ги пружаат...
  Интересен тим на млади дечки и фирма во експанзија, одличен пристап и висока професионалност! Е сега, незнам какви се како работодавачи но можеби имаат огласи и поради тоа што им се шири работата ..