1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таргет Груп

Дискусија во 'Барање работа' започната од Ники., 28 април 2017.

  1. Ники.

    Ники. Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    1.266
    Пол:
    Женски
    Не знаев каде да пишам и затоа направив нова тема..ако е за во канта слободно.
    Ме интересира какво искуство имате со ,,Таргет Груп‘‘ и сл.
    Воглавно се работи за телефонска продажба на некои нивни производи.
    Дали имате слушнато за нив, начинот на рабб. , искуство, дали сте задоволни или не..како и зошто е тоа така..:D
     
  2. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Не сум работела таму, али бев на интервју пред година дена кај нив. Не бев искрено воодушевена од нивниот пристап. Не ми оставија некој впечаток посебен. Некои од прашањата им беа океј, али некои беа катастрофални. Како на пример, од типот на : Каде излегуваш? Каде се движиш низ градов? И кои места ти се најдобри за излегување? (facepalm)

    Често им налетувам на огласи за една иста позиција, што значи и често менуваат луѓе или се откажуваат самите.. :)

    Од аспект на интервју тоа е моето искуство, а за работа кај нив не знам како е :)
     
    На Далија му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Sunshine_1979

    Sunshine_1979 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    1.351
    Допаѓања:
    11.927
    Пол:
    Женски
    Дали и Бизнис мрежа е под Таргет груп?
    Он-лајн платформи или за различна работа мислам? Ако е истото, сѐ најдобро...
    Имав прилика да соработувам со нив и веќе 2 години сум задоволна од услугите што ги пружаат...
    Интересен тим на млади дечки и фирма во експанзија, одличен пристап и висока професионалност! Е сега, незнам какви се како работодавачи но можеби имаат огласи и поради тоа што им се шири работата ..