1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тарифа на нотар

Дискусија во 'Правни совети' започната од vale.t, 6 август 2015.

 1. vale.t

  vale.t Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2014
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво! Дали можи некој нотар да ми каже колку се наплаќа кај нотарот (знам дека се наплаќа според тарифник) за оставнинска постапка,дали се наплака според квадратурата на имотот и колку.Дали тој тарифник е одреден од државата за сите нотари?И колку се плаќа судска такса?
  Благодарам