Тарот карти

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Ema.Sk, 10 јули 2010.

 1. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  5.165
  Бев кај една жена и ми гледаше на Тарот карти и ми погоди повеќе работи, а ми промаши една. Се зачудив од тоа што ми го кажа за минатото, а на никој ја немам кажано таа тајна.
   
  На Tanjamm и Alex.T им се допаѓа ова.
 2. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.484
  Допаѓања:
  3.337
  Пол:
  Женски
  Те молам пиши ми бројче и јас сакам да одам.Фала ти
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 3. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.431
  Пол:
  Женски
  Минатото не ме занима, јас го знам најдобро, туку дали кажува нешто за иднината!?
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  5.165
  Да кажува. И мене не ме интересира ама ете кажува и за него и ми ја погоди најголемата тајна која на никој ја немам кажано. Е сега дали случајно или навистина погодува не знам.
   
  На Alex.T и Martka им се допаѓа ова.
 5. PurpleMind

  PurpleMind Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  366
  Купив еден вид на тарот карти затоа што содржеа слики кои ме инспирираа за некои изработки на накит. Почнав да им гледам на блиски онака од забава и се зачудив од нивните реакции, занемеа затоа што им кажав работи кои никому не ги кажале. На една другарка ѝ предвидов дека е бремена, ми се изнасмеа. По две недели примети дека ѝ доцни менструацијата, се провери и ми се јави... Еве ја пред пораѓај. :)
  Не знам дали имам јака интуиција, или навистина е до картите. Можеби и двете. :)
   
  На GirlLove, cresa-jagoda, Alex.T и 2 други им се допаѓа ова.
 6. ☆°Night°☆

  ☆°Night°☆ Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2019
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  238
  Пол:
  Женски
  Првите тарот карти не смееш сама да си ги купиш, треба да ги украдиш или да ти ги подарат.
   
 7. ☆°Night°☆

  ☆°Night°☆ Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2019
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  238
  Пол:
  Женски
  Јас имам тарот карти и сметам дека за тоа нетреба да се зема пари туку ако некој чувствува треба да ти остави колку што мисли. Пред се тарот картите не кажуваат определено на минато или иднина, можат да бидат одговор на прашање што вие ке го поставите. Талентот за гледање не е во гледачот бидејки тој или таа само ги пренесува пораките што се испратени од таа некоја повисока енергија. Исто тие не можат да се многу конкретни оти на дадено значење човекот си поврзва со луге и случки од реалноста.
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ☆°Night°☆

  ☆°Night°☆ Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2019
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  238
  Пол:
  Женски
  Не поради некоја друга причина туку поради што во толкувањето допира сопственото его.
   
 9. DaisyJohnson

  DaisyJohnson Активен член

  Се зачлени на:
  17 март 2017
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски  Имаш заборавено една Мајор Аркана
  0-The Fool


  Не сакам да се наметнувам како рекламирање. Но гледам на Тарот Карти.
  До сеа не сакав да знае никој каде што живеам, затоа што гледањата ги обавувам преку други социјални мрежи.
  Повеќето се и онлајн, без никакво инфо дадено, само прашање.
  Но сакам да почнам и лично да го правам тоа. Доста више се кријам да не бидам обележана као вештерка, затоа што живееме во земја каде суеверието е преголемо. И те обележуваат како којзнае што правиш ако гледаш на Тарот.
   
  Последна измена: 18 јануари 2020
  На PurpleMind, MarchelineAmaru и Alex.T им се допаѓа ова.
 10. PurpleMind

  PurpleMind Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  366
  Сум слушнала за тоа. Нема правила во мојот свет. :)
   
  На DaisyJohnson му/ѝ се допаѓа ова.
 11. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.349
  Допаѓања:
  17.247
  Пол:
  Женски
  Јас на јутјуб си гледам видеа од Sheila Lenormand или Ana Secret . Од забава најчесто , кога мм е по терени , со золва ми си гледаме кога ни е досадно по дома :D . Се дешавало често да ми се погоди она што го слушам и она што ми се случува во моментот во животот , ама не обрнувам многу внимание . Повеќе верувам дека енергијата во нас не " тера " да ја избереме таа одредена група на карти . Ми се случило и да нема везе с везом , ама тоа е тоа :D . Што знам , не верувам толку многу , од 100% , би рекла 2% за да :D .
   
 12. DaisyJohnson

  DaisyJohnson Активен член

  Се зачлени на:
  17 март 2017
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Точно е. Јас моите сама си ги купив. Тоа е суеверие наметнато од кој знае кого.
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 13. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите кажавте дека имате купувано некаде од скопје каде др наоѓа баш тој дуќан како што разбрав ИКОНА така мислам дека рековте ако е тој може да ми кажетр каде точно
   
 14. PurpleMind

  PurpleMind Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  366
  Тие читања се премногу општи и не ги сакам, не можеш ти со три читања да им погодиш на милијарда луѓе.

  Еве нешто интересно. :)

  tumblr_pskk7rWGrR1sp1y68_1280.jpg
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DaisyJohnson

  DaisyJohnson Активен член

  Се зачлени на:
  17 март 2017
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Скапи се. Јас моите ги купив преку фб страна и беа пола цена од тие шо се во Икона.
  Купи Тарот Карти е страната на фб.

  И можам да ти гарантирам дека картите се супер, не се танки како за играње, она баш дебели се и како шо треба. Јас сум презадоволна.
   
  На Ysera и macor24 им се допаѓа ова.
 16. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам многу за информацијата
   
 17. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  8.725
  Пол:
  Женски
  Јас сега почнав да гледам тарот кај што читаат онлајн.
  Типкава ми погоди.
  Screenshot_20200304_002718_com.google.android.youtube.jpg
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ☆°Night°☆

  ☆°Night°☆ Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2019
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  238
  Пол:
  Женски
  Starlgirl the pracical witch
  Charmed intuition tarot
  овие 2те се најдобри
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 19. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  6.756
  Пол:
  Женски
  Може имам пишувано на темава...
  Јас имам тарот веќе 5години, и никој не знае за нив, не ги употребувам за никакво гледање во иднина, туку повеќе ги користам за одговори и насоки, по интуиција обично ги работам. Некако ги сакам многу и доста ми се интересни.
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Platoniclover15

  Platoniclover15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  31
  Дечки дали може да ми кажете каде да одам да ми гледаат на тарот? Многу работи ми се случија изминатава година и се осеќам како да ми требаат насоки