Форумџика на годината 2020

Тасос

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Miss.Sweet, 21 февруари 2012.

 1. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  @Marick14 а цените на островот како се движат? Јадење, пиење, искачање, мотор итн.?
   
 2. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  756
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Женски
  Me interesira dali moze da iznajmis skuter kako poeftina varijanta i da setas niz ostrovot,ili ke mora kola m?
   
  На Westlife му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.921
  Јас бев со свој превоз. Иначе кафе и сок на бич бар 5 евра. Гиро до 2.5 евра. Не е скапо. Јас плаќав 105 евра за 7 ноќи. Не е скапо. Јас дури и се изненадив, не очекував да биде толку ефтино. Од краците ти е дупл поефтино. А ако идеш без сопствен превоз, мора да си изнајмиш скутер или оние на 4 тркала. Само пази со тие на 4 тркала зошто еден се преврти со таков минатото лето.
   
  На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  756
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Женски
  Super se cenive navistina,nie lani na krv iznajmivme od tie na 4 trkala,zatoa sto nemavme dozvola A za motor,po zakon ne davale motori bez vozacka A,valjda na Tasos ke dozvolat,a so motorce mozes da setas niz cel ostrov?
   
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.921
  Цел остров да го искружиш е 100 км. Па сега ти види...
   
  На peperutka87 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  756
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Женски
 7. doll.a

  doll.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  274
  Пол:
  Женски
  Некој да не бил во вила Мари во Тасос ? и како што гледам се наоѓа кај Принос. И нешто повеќе ако знае некој да ми каже за тоа место . :)
   
 8. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Преку кои агенции сте оделе на Тасос? Бараме вила во градот па кажете кои вили се во Лименас и како сте задоволни :)
   
 9. bella24

  bella24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2014
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  788
  сакам ова лето на одмор на тасос, па се мислам кој дел да го одберам дали Лименас, скала сотира, скала потамиа или голден бич (овие се на понуда од агенцијата кај шо гледав) некое искуство? или без разлика, сите се добри и близу едни со други, планираме да одиме со кола! фала и позз
   
 10. Guess-89

  Guess-89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
  Скала Потамиа - од лично искуство :))
   
  На bella24 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  20.049
  Пол:
  Женски
  На bella24 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  5.167
  Пол:
  Женски
  Ахх Тасос.. ми се вратија спомените од лето 2012..
  Колку ми недостигаа..ПРЕУБАВО е !
   
  На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
 13. doll.a

  doll.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  274
  Пол:
  Женски
  Девојки може да ми кажете нешто повеќе за Скала Потамиа ? :) Најдовме место би требало таму да идеме па ме интересираат исто така и цените ?
   
 14. anel

  anel Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  19.934
  Пол:
  Женски
  https://nikana.gr/sr/

  Еве еден линк од агенција. На него ќе најдете се што ви треба за Тасос. Сместување, места што треба да се видат, совети. Девојкава порано имаше само блог и на него сите информации за Тасос. Случајно ја најдов на нет, ја исконтактирав и ми најде сместувње. Јас отидов со испринтани страни од нејзиниот блог што се' треба да видам на Тасос. Веќе неколку години и агенција има отворено. Ама не мора да наоѓаш сместување преку неа, доволно е да се информираш зошто има информации од секаков карактер, особено ако одиш прв пат. Мој совет, одете со кола или барем изнајмете рент-а-кар на некој ден, штета е да останеш на едно место цел одмор.
   
  На doll.a му/ѝ се допаѓа ова.
 15. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  861
  @anel - многу ти благодарам за линкот :hug::hug::hug:
   
  На Loretta и anel им се допаѓа ова.
 16. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.266
  Прашање за Тасос , само од Кавала има фериброд за со кола или и од други места, колку време се патува со брод до островот и колку пари е за колата на фериброд , поздрав на сите убав ден :)
   
 17. Малечка Маша

  Малечка Маша Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2015
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Многу ефтино! Кај беше сместен и во кој период? На сопствена режија одевте, на лиц еместо баравте смештај?
   
 18. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.921
  Бев сместен во градчето Потос. Средина на јули бев, преку еден пријател отидов. Тој ми најде смештај.
   
 19. Andromahicka

  Andromahicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Подобра опција е да одиш со ферибот од Керамоти. Од таму до островот патот е пократок, некои 45 мин сосе утовар и истовар. Цена за кола е 16еу (коли до 4.25м) и 20еу за над 4.25. Карта за патници е 3.5еу.
  Повеќе инфо за цени имаш тука http://www.thassos-ferries.gr/english.html .
   
  На veren и s1a1n1d1r1a1 им се допаѓа ова.
 20. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.327
  Пол:
  Женски
  А овие картите се повратни или за назад пак треба да си купиш?