Форумџика на годината 2020

Тасос

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Miss.Sweet, 21 февруари 2012.

 1. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.213
  Пол:
  Машки
  Кога одиш на остров, на било кој, треба да се прошета целиот. За тоа ти треба превозно средство.
  Ако не можете да постигнете финансиски за да патувате со ваша кола, тогаш изнајмете мотор или кола од таму.
  Мене 120 евра ме фаќа за до Тасос, шетање таму насекаде, менување по две плажи дневно и назад со моја кола без траектот.
   
  На wendy2 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. apple12

  apple12 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  2.294
  Пол:
  Женски
  Искуство на Тасос во средина на септември? Време, ветрови....

  Гледаме убава понуда.. ама страв ѓи е да не е ладно :(
   
 3. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.213
  Пол:
  Машки
  Околу 25 степени е температурата. Добро е за бањање.
   
  На apple12 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Еку6ка

  Еку6ка Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво здраво....За неполн месец одиме на Тасос,поточно Лименарија па ако има некој што може да сподели искуства,препораки во врска со плажи,крстарења,излегувања и слично....
  Читам доста пред секое патување ѕа да си го олеснам престојот таму па еве и од овде да соберам некое инфо...
   
 5. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.395
  Допаѓања:
  5.172
  Почеток кон средина на септември бев пред некоја година, времето е супер ама водата е ладна, до точка да не издржуваш да седиш подолго ако не пливаш интензивно, буквално на сите плажи освен во Гиола природниот базен.
  За мене како женско беше голем проблем
  Никогаш повеќе не би се вратила, краците се подобар избор за септември.
   
  На apple12 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. apple12

  apple12 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  2.294
  Пол:
  Женски
  Значи за со дете воопшто да не размислувам...

  Ти благодарам :D
   
 7. mamaorhidea

  mamaorhidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  Skala potamia ili potos...ve molam za komentari od iskustvo kade e podobro da se smestime vo odnos na blizina na poubavite plazi i mestata dali imaat prodavnici taverni i sl.
   
 8. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.213
  Пол:
  Машки
  Потос секако.
   
 9. Bubu111

  Bubu111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  116
  Женски искуства од студио Елина?