1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Татковина (Homeland)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Trendafilka, 3 октомври 2012.

  1. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    10.072
    Значи а треба да се придобие некоја битна личност и одма мора Кери да се плесне со него :^) Ми се згади така малку искрено. Не е нормална на што се е способна само за да успее мисијата.

    Ако го тргнеме тоа на страна, сезнова ми е по кеиф, иако го нема Броди. Се гледа дека ќе има јак распрлет на крај.
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.749
    Допаѓања:
    65.200
    Пол:
    Женски
    ^ И мене исто ми се згади. Кери одвратна ми станува. И постапката со бебето, ова сега, целата е изгубена некако. Тој го уцени за да ја врати назад, наместо да ја открие целата работа.
    Не ми е иста серијава, се мислам дали да ја гледам понатаму.
     
  3. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Изгледав 4 епизоди од новата сезона, значи оваа Кери е скос луда спремна да направи се само за да успее во нешто. На крајот во 4 епизода ме шокираше, ама тоа е тоа. Ја обожавам серијата.
     
  4. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Дечки а бе гледате ли од серијата. Јас јас изгледав 8 епизода и едвај чекам да излезе 9та. Добра е но комент.
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.749
    Допаѓања:
    65.200
    Пол:
    Женски
    Мене ми се допаднаа последните две епизоди, доста солидни. Се случуваат многу работи, па ја гледам во еден здив. Мило ми е што се оправија, за мене барем, нека си тераат со вакво темпо.
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто ви се гади од Кери, па мене ми е иста од почеток, секоја ситуација ја користи за да успее во задачата, по тоа е препознатлива. Малку повеќе ладно се однесува кон детето, тоа ме чуди, ама се гледа дека таа не е навикната да седи на едно место, нејзе животот и е кариерата.
    Но, не знам дали приметувате, никако секс да падне сезонава, а толку очекував Кери и колегата (секогаш му го заборавам името)да се смуваат, да видам како си одговараат, дали ќе биде жестоко како со Броди.
    И Сол ме изненади, зошто толку ја колнеше Кери на крај бидејќи не му дозволи да се убие, демек она му беше пресудна, тој ако беше црвсто убеден во намерата немаше да послуша никого. Кери нормално дека ќе му рече да не се предава, сигурно нема да му рече - збогум ајде рокни се.
     
  7. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    @Abeja
    Како не падна секс, ами со она малото од соба не излезе оваа неколку дена, само за да дознае за чичкому и да ископа некоја информација:^) ЕЕее не ми се веруваше дека со тоа се опали ама ајде простено и е сепак ѕверка е. Инаку за Сол цело време си мислам тие што го фатија на крај да не се некои војници на овие од Циа, оти не верувам дека само едно комбе од неколку души пратија по Сол, а и ако паднеше во рацете на терористите немаше Кери толку мирна да биде на крај, или пак целта и беше само да не се убие Сол, па после сепак имаат шанса да преговарат и да го спасат. Кој знае луди се овие сите, со нив не си на чисто. Последната епизода ми беше најјака од сите, сега едвај ја чекам новата. Кери веќе знае кој и ги смени лековте, а и се сомнева во онаа црната што иде со преговарачите. Биче весело.
     
  8. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    И јас ја чекам новата епизода
    баш дека дознаа за сопругот на амбасадорот. За Сол не ми текна на таа варијанта, дека може од ЦИА го грабнаа на крај, не ми се верува.
    А за сексот, батали ти со тоа детето неискусно а и немаше никакви сцени. Со Броди беше поинаку, ако ти текнува кога исто го искористи Броди со секс, при крајот некаде кога требаше да го придобие, а Сол и овој малиов колегата (пак не ми текнува на името) ја слушаа, тоа беше баш дивјачки секс, колегава тогаш се спопали и му беше криво што е со Броди :P
    Со серијава никогаш не се знае, кога халуцинираше за Броди знаев дека и е од лековите, но јас уште кога заврши претходната сезона се надевав дека Броди ќе биде жив, дека обесија некој што личи на него, па си викав ај можно е и тој да е, иако на imdb видов дека нема да биде во оваа сезона.
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    А бе ништо чудно и Броди да се појави, со нив се е можно. Инаку кога халуцинираше оти го гледа Броди во првите неколку секунди се штрекнав, па сватив дека не е реално. Малку и за Сол ми е сумливо, да не го загуби животот во оваа сезона, некако се натаму ми оди. Баш ќе ми биде криво.ААаа ами заборави ли на Квин со онаа дебелката слаб ли секс направи :lol: Инаку Квин добар дечко е :$
     
  10. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    10.072
    Мене искрено ми се згади малку затоа што ми делуваше моментот на педофилија. Знам дека детево беше полнолетно, ама сепак...затоа викам дека ми делувало.
    Инаку се надевам дека нема да го убијат Сол затоа што понатаму серијата ќе нема смисла.
    До сега без Броди сезонава се одвива одлично, но мислам дека немаат засега простор да убијат уште некој. Само Кери не е доволна, а другиве околу неа не ми делува како да се стигнати до тоа ниво да бидат некои страшно клучни ликови.
    Како и да е доста се загреваат работиве со доближувањето до финалето, меѓу другото чекам и да видам како ќе ја решат онаа пресметливата кучка од спротивниоот табор.
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Денеска ќе ја гледаме новата епизода па утре да се фрлиме на коментари. А таа од спротивниот табор мислам оти не и се пишува добро, ќе ја средат овие лисиците.
     
  12. badgirl2

    badgirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски

    moze li da prasam kade ja gledate serijata? :)
     
  13. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Ја изгледав и 9та епизода, е ова веќе беше за инфаркт. Кој ќе чека до другата недела.

    размената на Сол и затворениците заврши успешно но останаа ли живи Кери и Сол
     
  14. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Леле луѓе па што е ова бре??! Мене ќе ме стегне нешто до крај, само не знам кога ќе биде.
    Сезонава е ВРВ!! Браво. Не трепнувам дур ја гледам, вчера не сакав ни по вода да станам.

    @Elissa и јас не знам како ќе издржам до следната недела. Too much e ова и за мене!
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Цел ден барам клипови, читам коментари ама сите се во недоумица, никој не знае што ќе биде. Се потресив од вчера, прв пат вака со серија да се соживеам, тешка неизвесност не очекува.(facepalm)
     
    На Edie.S му/ѝ се допаѓа ова.
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.749
    Допаѓања:
    65.200
    Пол:
    Женски
    Јас ја симнувам од интернет, од kickass.

    Цела епизода стоечки и цупкајќи ја изгледав.
    Прво имаше страшна неизвесност со Сол и детето, после кога се случи размената си реков, е добро де, толку врева за ништо, Таман тргнав да седнам кога [​IMG]

    Страшно добра епизода, не знам сезонава како ја оправија вака, ама алал да им е!
    Мораа сега да стават една недела пауза.:envy:
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    само да останат живи и двајцата :wasntme: ај они барем знаат да изненадат, замисли да се во друга кола а не во овие
    ќе чекаме нема друго :sweat:
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.749
    Допаѓања:
    65.200
    Пол:
    Женски
    А замисли сите да умрат и целосно нова актерска екипа да стават.:rofl::sweat:
    Не ми се верува да се во друга кола, колата пред нив прва експлодираше. Ќе ги извлечат некако, нели една кола најнеоштетена остана. Ај баш ќе видиме. Има барем што да чекаме.
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    @RainBow лелеее
    Е уште тоа фали (facepalm), Кери не верувам да ја умрат, а за Сол толку мака видовме дури го спасат и сега тука да умре од експлозијата није фер. А моментот со овој терористот што е во тунелот го заборавивме, тие може сега да ја нападнат амбасадата. Ама се надевам Квин тука веќе организирал некоја одбрана оти нели амбасадорката му кажа дека знаат за тунелот овие талибанците, како и да е оваа ми е една од нај јаките до сега епизоди.
     
    На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.749
    Допаѓања:
    65.200
    Пол:
    Женски
    И, и, и? Реакции?
    Зошто она копилето не се обеси? Јас не сакав да се обеси, треба да плати и со целосно понижување меѓу другото, ама па ми падна чудно што не се обеси по толку молби.
    Квин ми е најјак во моментов, сакам да оди и сите да ги убие Rambo style.