1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Татковина (Homeland)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Trendafilka, 3 октомври 2012.

  1. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Знаев оти тој ќе нема храброст да се обеси, оти е кукавица и на крајот амбасадорката кога го виде жив и таа истото си го помисли, кукавица ништо друго. Инаку многу ми беше жална епизодата и сите тие што ги убија посебно девојката што ја уби со ножот оној терористот. Како и да е скрос ја зезнаа мисијата, многу луѓе изгубија, ете во замена за Сол ги ослободија најголемите организатори на терористички напади, амбасадата им ја нападнаа, Кери и Сол беа мета на напад, ги дадоа тие скиците за работа, се на се им се зезна работата. Сол не знам како ќе се помири со судбината, дека заради него се случија дел од работите. Инаку сега сета надеж е во Квин, мислам дека само овој главниот ако го фатат ќе се извадат од калта. Сега остануваат само двајцата Кери и Квин, што ќе биде ќе видиме, немој место да го фатат терористот нив да ги заробат :worried:, како што тргнало ништо не ми е чудно.

    П.С. епизодата мислам беше врв за уште повеќе да ги крене тензиите меѓу американците и терористите, сите тие убиства што ги направија во амбасадата иако беа на филм секако нема да остават рамнодушен никого. Како и да е серијата е нешто најдобро до сега.
     
  2. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Јас уште не знам како се ставаат мислења во спојлер (facepalm) и затоа нема да коментирам многу.
    Само ќе кажам дека премногу жални и наивни ги претставуваат америкациве цела сезона, па се надевам на многу јако финале кај што ќе гори Исламабад :devil:
    Уште две епизоди има до крај и само Квин нека ми го остават жив, љубов ми е :inlove:

    Најнајбоље сезона у секој случај (y)
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Сигурно нема да се претстават како лузери, мора во последните епизоди да направат голем пресврт. Да покажат дека можат многу повеќе од терористите.
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Ова нема врска, како што кажа Кери, Сол не е виновен, планот веќе бил скован пред неговото грабнување, тоа само им дојде ко кец на десетка на терористите. Амбасадата секако ќе беше нападната. И мене ми беше многу жал Фара кога ја убија, се надевав дека нема тоа да се случи и ќе се спаси некако.
    Не знам зошто Локхарт им го даде списокот со доушниците, нели бре директор е, требаше да биде поладен и да издржи. што ако ги спаси нив неколкумина кога сите тие доушници ќе бидат убиени, цела мрежа им ја уништи. Таа постапка некако не ми беше карактеристична за него. И да, би требало да се искупат во последниве епизоди. треба да има добро финале.
    @Edie.S во редот кај смајлињата има едно вметни, кликни на него и ќе ти излезе за спојлер. Ако сакаш стави наслов на спојлерот, ако не, само кликни на продолжи.
     
    На Edie.S му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Сол не е крив секако, ама ете човекот западна некако во депресија и сам се обвинува, а добар беше кога и рече на Кери не сакам да живеам без тебе (оти нели она му рече дека ќе остане во Исламабад), тие двајцата ептен добар тендем ми се, верни колеги. А да не беше Квин секако сите ќе ги испотепаа во таа собата што беа, ептен глупост направи овој со ташната што ја даде, ама од друга страна кога им ги наредија сите пред очи и еден по еден ги убиваа вработените, и тоа не е работа само да гледаш. Амбасадорката за тоа му се скара, нели му рече не ја отварај вратата во војна сме, не смееме да размислуваме така. Ајде се надевам ќе се радуваме на крај, и секако да се надеваме и на нова сезона.
     
  6. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Фала Rainbow :mm:
    5та сезона ќе има, не се секирајте, најверојатно ќе почне идниот септември/октомври.
    Очекувајте оваа да заврши неизвесно :)
    За Фара и мене ми е многу жал, отсекогаш ми беше мила. Следна се надевам дека ќе биде офцата од ISI што им дава информации на исламистиве.
    Ми се допаѓа од една страна што не ја претставуваат Америка како најмоќна,најпаметна и све нај, но од друга страна па претераа. Од почетокот, со бомбардирањето на венчавката, па се до сега се надмудрени од гадовиве. Една таква амбасада да остане со двајца специјалци внатре, со амбасадор и директор на ЦИА таму, дур се во такви тензии, е too much. Али филм е сепак, да не се занесуваме и ние :D
    Ова е мислам дека единствената серија кај што четвртата сезона е подобра од сите три претходни (барем мене лично).
    Кери заслужува оскар. Предобра е!! Малце не ми е јасна толкавата одбивност спрема своето дете али најверојатно има и такви луѓе :/
     
  7. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Денеска е денот за гледање, едвај чекам, на замунда го има за симнување.
     
  8. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.789
    Допаѓања:
    5.422
    Кој беше во автомобилот со Хакани?
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Којзнае што с еслучува и од кај излезе овој, дали нешто со директорот или со Сол имаат закувано...
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Овој како нешто киднапиран е од Хакани или што. Не ја укопчав на крај.
    Кери сепак требаше да го остави Квин да ја активира бомбата, инаку нешто така ми помина оваа епизода, ништо посебно. Се надевам последната ќе биде добра.
     
  11. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Како бе не ви текнува кој е овој?! Беше дел од ЦИА, со Сол работеше, дали му беше заменик или десна рака не ми текнува. И после зезна нешто и го отпуштија. Толку памтам и јас :D

    Али мислам дека он е the mastermind во се ова. Хакани е само играчка.
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    @Edie.S

    Мислиш дека овој им помага и е предавник, ништо чудно по се ова што им се случи со нападот.
     
  13. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Мислам дека им се одмаздува заради тоа што го отпуштија. Сеа ќе прочепкам по нет да видам што точно се случи.
    И види ги американциве ееј, пак искочи дека они се најпаметни, дека никој неможе да ги надмудри,зошто нивна школа е овој сепак они го тренираа. Ц ц ц..
    Може да искочи дека овој предавников и брклата од ISI све осмислиле.
    edit - Еве што најдов на нет:
    What on Earth could Dar Adal, the shadowy C.I.A. black-ops artist who originally deployed Quinn against Brody, possibly be doing in the back seat of Haqqani’s S.U.V. as the celebrity terrorist flees his compound under the protection of the I.S.I.?

    Are we meant to assume that Dar Adal has masterminded every sordid twist and turn that came along this season, from Haqqani’s faked death to Sandy Bachman’s murder to his old pal Saul’s kidnapping, the assault on the embassy, and America’s withdrawal from Pakistan?

    If that’s the case, was all of it designed to humiliate Lockhart and set the stage for his dismissal as Director of Intelligence and the installation of someone easier for Dar Adal to control—if not Dar Adal himself?

    Or is it possible Dar Adal arrived late to the scene, taking advantage of the chaos unleashed by Haqqani’s war on the Agency?
    @Elissa
     
    Последна измена: 16 декември 2014
  14. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    @Edie.S
    А ти текнува ли Кери кога глумеше отпуштена од ЦИА па ја малтретираа во болници ова она, да не испадне и со овој вака. Демек отпуштен па изреволтиран преминал да му помогне на Хакани, а уствари да нема веза, пак за ЦИА да работи. Ај ќе видиме со овие лудите све е можно.
     
  15. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Не знам бе ама ич не ми текнува што се случи со овој. Која сезона го снема... ништо! Само во глава ми е сликата како се мкне по Сол цело време :D
    Еве ти трејлер за финалето - http://www.sho.com/sho/homeland/cast/17166/dar-adal си се ежам дур ја гледам, се мрднав по серијава! Не ми се верува дека ќе ми заврши :(
    @Elissa
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Јас сум највеќе за оваа теорија. Некако ми нема смисла до толку да бидат поразени америкациве, да останат со палецот во уста. Едвај чекам финале. А кога ќе ми текне дека се мислев дали да ја почнувам сезонава... :D
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    (facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)
    Го дочекав финалето богами. Ужас, една од најлошите епизоди. Гледам по нетов сите коментираат дека се разочарани. И за разочарување е.
     
    На Edie.S му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Значи поглупо нешто немам видено, последната епизода беше исполнета со непотребни сцени, и немаше никаков завршеток, зошто тогаш ја гледавме цела сезона М? 12 епизоди за џабе сме гледале. Ужас, веќе не ни планирам да ги гледам
     
    На Edie.S му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Леле и јас мн се напнав! Ако ви се верува од вчера три пати ја пуштив и три пати заспав! Катастрофа беше ова. Цела сезона не се свртеа на приватниот живот, сеа на крај им текна дека Кери има бебе и мајка.
    Може им е еден вид сценарио за да продолжат да ја гледаат и другата сезона, зошто ако се случеше се сега, може ќе им се намалеше гледаноста.
    Јас нема да се залажувам дека нема да ја гледам :D али длабоко сум разочарана.
     
  20. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Катастрофа, ама што беше со целата мисија, зошто цела сезона?? за на крај на Кери мајкаи да се појави ли. Толку беше досадна епизодата што ја извртев пола во исчекување на интересното