Татково име во документите

Дискусија во 'Дете' започната од Offspring, 20 април 2011.

 1. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  59.944
  Како сум се изнервирала од сабајле, полнам 18 за еден месец и не можев да извадам лична карта, морало и господинот да се потпише! :@ Кој к** фактор е тој во мојот живот, па да морам јас од него да чекам да ми се потпишува. Па и тие од таму ми викаат, одете во социјално, па ќе го викнат да дојде... аха аха, сигурно! На крај не завршив работа. :@

  Мислам дека треба да се прашува САМО и САМО старателот... Биг диал ако ми е татко, забеган еден... уффф :devil:

  За да биде ситуацијата полоша го сретнав и таму, ама не ме виде. Потоа и во библиотека, си зимаше книги и ми даде 10 евра за роденден и за матура. ТРЕБНИ МИ СЕ! :devil: :devil: :devil:
   
 2. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Зависи за каков документ станува збор.Другар ми пред некое време полагал за возачка дозвола и кога го прашале за татковото име он го кажал името на мајка си, дека несака татково име да стои и не му правеле никаков проблем.
   
 3. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  86.809
  Мене многу ми падна тешко кога на училиште кај :sun: бараа да дадеме некои податоци за Е-дневник... јас почнав да пишувам... и жената што седеше до мене ми вика НЕ,НЕЕЕЕ таткото треба да го пополни :o

  молам?????

  ДАЛИ АКО НА ДОКУМЕНТИТЕ СТОИ ТАТКОВО ИМЕ АВТОМАТСКИ ЗНАЧИ ДЕКА ТОЈ Е СТАРАТЕЛ???

  А ШТО СУМ ЈАС ??? :?:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  работа што најмногу ја мразам е „ТАТКОВО“ име во документите, навистина па претеризам е !!! Ако ми е биолошки татко немора да значи дека ми е и сентиментален (или како да го наречам)... Името на личноста што најмногу ја мразам да стои на сите мои документи ?!?!?!?!? стварно ми е преку к** !!! Затоа си го сменав и презимето на мајками си го зедов. И мн ме нервира што ми праат проблем, секаде каде што се бара име од родител го ставам од мајками и сите НЕ,НЕ,НЕ татково треба :@:@:@
   
  На RedWine му/ѝ се допаѓа ова.