1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таткото на невестата (Father of the Bride) [1991]

Дискусија во 'Филмови' започната од musicgirl55, 2 јули 2011.

 1. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
  http://www.youtube.com/watch?v=bKSmMr0uOHk
  Ако барате екстра комедија, ова ви го препорачувам. :D :D
  Ако го имате гледано филмот, ајде да ги споделиме мислењата!
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Ах ми текнува кога го гледав филмов. Тоа комедија, јас во пмс плачам замислувајќи го денот кога јас ќе го напуштам татко ми. :D Па после се соземав, па го замислував ваков бесен, ист како овој (едино малку подебел) и се смеев како зелена постојано, па го натерав татко ми заедно да го гледаме ... Еее колку напредно девојче сум била :rofl:

  Забавен филм, добра глума.

  А уствари кога ќе подразмислам нема филм со овој глумец што не ми е на листата сакани филмови. :)
   
 3. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  И овој филм го имам гледано повеќе пати (и двата дела ) и ептен ми е смешен т.е сите филмови со овој глумец ми се интересни :)
   
 4. selly.gomez

  selly.gomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  42
  Јаки се сите делови нема шо :D
   
 5. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано и јас неколку пати. Абе постариве филмови се комедии страшни :D никогаш да не ти е доста со гледање.
   
 6. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.498
  Допаѓања:
  39.803
  Пол:
  Женски
  Старите филмови се најдобри.
  Го имам гледано 2-3 пати и никогаш не ми е досаден :D
   
 7. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
  двата се пресмешни но мора да признаам дека првиот беше посмешен :)
   
 8. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.261
  Допаѓања:
  21.859
  Пол:
  Женски
  Милион пати го имам гледано овој филм, и секогаш се смеам ко будала :D Интересен хумор, баш онака за релаксирање на мозокот :D
   
 9. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Не можам да прекинам да го гледам. Не ми е еден од омилените филмови, сум го гледала 5 пати до сега и упорно не менувам канал кога и да го фатам. Како и да е ме смее. :D
   
 10. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Прекрасна семејна комедија! :clap:
  Многу откачен филм, навистина!
  Незнам колку пати до сега сум го гледала но секој пат се смеам како да ми е прв пат! Сите филмови со Стив Мартин ми се на листата на најдобри комедии и ќе си останат таму додека сум жива. :D
   
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  Oва е еден од оние филмови кои никогаш нема да му здосадат на човек :)
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Предобра комедија, се сложувам.
  А и не само оваа, туку и сите оние во кои Стив Мартин има улога. Типов има таква смешна фаца, абе и кога се лути е смешен.

  Конкретно за филмов... никогаш нема да си ја избришам од глава сликата кога ќерка му слегува по скалите во венчаница и патичиња. Priceless :inlove:
  [​IMG]
  Башка што и‘ ја обожавам венчаницава :inlove:
  [​IMG]
   
 13. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Ах филмчево :D се пресмеав кога жена му и ќерка му беа трудни :D кои маки си ги имаше човеков :rofl: со организаторот на свадбата :rofl: од одамна го имам гледано, ама ми се меморирал во глава :rofl:
   
 14. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Интересни се филмовите,ама во вториот тоа што мајката и ќерката беа во исто време ми e некако :worried:
  Да си роден истиот ден,месец и година со внучето од сестра ти :?:
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  100 пати до сега сум го гледала и уште 100 пати да го гледам пак слатко ќе се смеам :rofl:
  е чув дека има и втор дел (можеби е и од порано ама ја сега дознав,така да морам да го најдам и да го гледам)
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.078
  Допаѓања:
  32.939
  Пол:
  Женски
  Прекрасен филм. Повеќе ми се допаѓа вториот дел, најмногу заради мајката и ќерката кога беа бремени.
   
 17. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.593
  Пол:
  Женски
  Значи филмов е закон, скорс е откачен :rofl:
   
 18. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Има поминато многу време од кога го имам гледано, ама паметам дека сум се смеела до солзи :D Планирам пак да си го гледам и го препорачувам, оценка 10/10 :D