1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тато, ти благодарам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од pupi.girl, 13 јануари 2017.

  1. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.470
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    Грешка. Не е битно дали ќе ни се раздвојат патиштата или не, со сигурност ќе се разделат, но знам дека некогаш некаде пак ќе се сретнеме.
    И тогаш ако ништо друго, ќе се поздравиме на наш начин.
     
  2. Ariety

    Ariety Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам што си таков намќор. Не очекував ништо повеќе од тоа. Сепак те сакам старец еден забеган. Еден ден ќе те хранам активиа со житарки и заедно ќе се смееме колку си бил лош. Сега лути си се убаво ти стои, лошотилак низаеден.
     
  3. Panthera

    Panthera Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    711
    Пол:
    Женски
    Тато, ти благодарам што без разлика колку години и да имам, ти секогаш ќе се грижиш за мене и ќе ти бидам слаба точка, ти благодарам што и ден денес знаеш да влезеш додека спијам да ме бациш и да провериш дали сум покриена, ти благодарам што си мој заштитник и што трпеливо чекаш да остварувам успеси. Знам дека сум лоша некогаш и прости ми. Ти си мој тато и без разлика на се` ќе те сакам.
     
    На Orthophill му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Тато,ти благодарам што не се откажа од мене тогаш кога бев најмала и најранлива...ти благодарам и сега што си попустлив спрема мене наспроти се....
     
    На SummerGirl, Stories, kolumnistot и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Pinkgirl.22

    Pinkgirl.22 Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2017
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    77
    Пол:
    Женски
    Тато, ти благодарам за секој совет, денар и убав збор. Благодарам што ми ги простуваш сите грешки и што си секогаш тука за мене. Благодарам што вредно работеше за да се школувам. Благодарам за се што сум јас денес. ❤
     
    На blackpanter и Rama им се допаѓа ова.
  6. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам што ми беше и секогаш ќе ми бидеш татко иако веќе си мојот ангел. :angel::l:
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Ники.

    Ники. Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    1.266
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам за се до сега,за се што ме научи,за секој совет и сета подршка.Посакувам да си уште покрај нас,со нас.Ти си мојот херој,мојот ангел чувар :l:
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Stories

    Stories Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2015
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    1.514
    Пол:
    Женски
    За љубовта кон нас, знам дека е најголема.Најмногу за љубовта кон мама.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Suhan

    Suhan Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2020
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    652
    Пол:
    Женски
    Tato ti blagodaram sto sekogas si tuka za mene,sto te imam i si mi podrska,ti blagodaram sto si tolku dobar covek ..i iako ne go citas ova MNOGUUU TE SAKAMM TATICKO MOJ
     
    На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. supergirlmb

    supergirlmb Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    1.360
    Допаѓања:
    7.810
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам за тоа што моите деца ги сакаш повеќе од себе си. За тоа што се радуваш како дете заедно со нив. За тоа што можам слободно да ви ги оставам и да бидам спокојна. За секој совет, за секој денар потрошен на моето образование. За куповите овошја во сабота наутро купени на пазар, наместо чоколади и бомбони. За секоја помош.
     
  11. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Ти благодарам што ми покажа свет, кој немаше да знам дека постои, да не беше ти.
    Ми недостигаш...
     
    На mal.ecka, mime87 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  12. Dahliaa

    Dahliaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2019
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    521
    Пол:
    Женски
    За секој спомен. Убав, неубав, среќен, тажен... За секоја прегратка, за секоја бацка, за секоја грижа и бдеење, за секој совет, за секој труд да направиш човек од мене.
    Вчера се наврши точно една година откако не напушти, една година откако живеам во магла и во страв да не ми избледи сликата од тебе. Но, тука си, едно парче од срцево те чува и оживува секојдневно. Животот ни ги скрати моментите заедно, ама јас те носам со себе во секој нареден момент каде што посакувам да си присутен. Прости ми за сè што би требало да ми простиш, ти благодарам за секој момент и прости ми што тагувам по тебе и ме гледаш од горе ваква скршена. Колку свеќи и да запалам, колку цвеќиња и да донесам нема да ти доловам колку посакувам нештата да завршеа поинаку. Те сакам и ми недостигаш, нека ти е осветлен и спокоен патот таму каде што одиш... :l:
     
    На mime87, 1209, Dust и 2 други им се допаѓа ова.
  13. ❤ Lollipop90 ❤

    ❤ Lollipop90 ❤ Активен член

    Се зачлени на:
    17 април 2020
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    За грижата, љубовта и подршката и тогаш кога не сум ја побарала. За безгрижните детски денови, за пожртвуваноста и сите совети.
     
    На minne992 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам што ме поддржуваш за секоја моја постапка и ти благодарам што си најдобриот татко на цел свет. :l:
     
    На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Што и препушти на мама да ме воспита. Иако сум твоја копија, не покажа многу интерес за мене.
     
  16. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Те молам врати се тато, неможам да живеам без тебе ;(;(;(.
    Бескрајно многу ми недостигаш...
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. poi

    poi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2019
    Пораки:
    1.189
    Допаѓања:
    2.390
    Пол:
    Женски
    Тато, ти благодарам што ми го уништи животот :l:
    * иронично кажано е тоа "благодарам", па и тоа "тато" (одамна не сум го изговорила)
     
  18. Marija6165

    Marija6165 Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2020
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    153
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram shto postoish! Za se ti blagodaram!!!
     
  19. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам што си моја поддршка , иако сум 24 веќе . Што секој ден ми даваш до знаење дека што и да се случи , ќе бидеш мој ветар во грб . Што си одличен дедо и секогаш си тука за твоите внуци и за нас . Што и покрај сите мој глупости не ми се лутеше никогаш . Што не сакаш иако знаеме на глава да ти се качиме . Што мирно ги прифати моите избори . Што веруваш во мене .
     
  20. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Тато, ти благодарам за поддршката, за силата, за тоа што откако сум жива имаш направено милион ризици само за мене, за тоа што никогаш не се откажа од мене, за тоа што го прифати син ми. Ти благодарам за нашите прошетки во природа кога ме учеше за животот. Ти благодарам што веруваш во мене. Ти благодарам што ме научи да бидам силна и што ме научи да го сакам секое животинче, да го почитувам секое растение, и да им се восхитувам на дождот и земјата што заедно ствараат живот. Ти благодарам за секој пат кога си летал возејќи само за да бидеш тука за мене што е можно побрзо. А најмногу од сѐ, ви благодарам за животот што сте ми го дале.
     
    На MeowMeow, Осе, minne992 и 6 други им се допаѓа ова.