1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тајзи (Tyzee)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од RoseMarie, 13 ноември 2011.

 1. RoseMarie

  RoseMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  18
  Гледам за сите изведувачи сте направиле теми, но за Тајзи НЕМА! Дали го слушате?Која ви е омилена песна од него?

  Јас лично го обожаваам!Баш ми се допаѓа како пее.

  http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=gWAQ7DeDcxM

  Оваа ми е омилена!! :inlove:
   
 2. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Тајзи ( Tyzee)

  Леле, леле, и Тајзи(кое е тоа уметничко име јаооо) почна да се смета за изведувач вреден за тема.

  Каде е бре тоа смајли што се крсти ;( ;( ;( ;(
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.445
  Допаѓања:
  1.497
  Тајзи ( Tyzee)

  WTF :^) ? Ај неможете да направите теми за сите изведувачи на светов |( !!!(како што сте почнале цел форум ќе биде само за пеачи, глумци, преформери :fubar: )
  Инаку не го слушам бидејќи не слушам ваква музика, а го знам, ја пуштив песната погоре, да не кажам нешто што не треба или да не почнам расправија, ќе си кажам океј ми е :)
   
 4. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Тајзи ( Tyzee)

  Со зборовите на мудриот капетан Пикард:

  [​IMG]
   
  На awl, Hipica, gothchick и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Тајзи ( Tyzee)

  Глупости на кило. Секој втор човек во државава стана рапер.
  Посебно ја мразам „Моментот“. Лоша и само лоша копија на САРС.
  ВРВ на цела глупост е она што луѓето пијат горко кафе пошто немаат за шеќер. :fubar: Пред некој ден во автобус на радио одеше песнава, умрев дур заврши, рак на уши ќе фатев.
   
 6. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Тајзи ( Tyzee)

  Чим имаше за Татјана Стефановска тема, очекував и за маалски некој рапер тема.
  Ете ја де.
  Тајзи ?
  Мислам wow, што е со човеков ?
  И што е со младинава?
  Демек, ако се напнат да изрецитираат неколку стиха во еден здив се рапери, или што?


  Океј, се дур има младина што ги влажни гаќичките на Слаткар, ништо веќе не ме изненадува.
   
 7. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Тајзи ( Tyzee)

  Обидот на Тајзи да пее демек раста, звучи ко Андријана Ацевска - Кеш.
  Башка тоа нема доволно музички материјал за да се разгледува ко музичар.
  Има идиотски текстови заедно со Скипи. Тој па, идиот.
  Сума сумарум Тајзи е wanna be rasta . Симпатичен ми е вака.ама во тежок филм е.
   
  На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  1.082
  Пол:
  Женски
  Зарем и за овој има група? :^) :worried:
   
 9. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  зошто одма со негативни коментари? :?:

  иначе убаво ми пее

  за песната МОМЕНТОТ тоа ти е жива вистина :geek:
  барем тајзи ти е подобар од слаткар со она неговото шошопинг шошопинг шошопинг.. лалалала глупости! :P
  порано беше интересна ама веќе сеа! некјам никој да ми ја спомне :devil:
  извинете за офф али морав ме испровициравте! :envy:
   
 10. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Стефи,не се треси ма.
  Тајзи ќе биде растаман,на некој друг свет.
  Стварно се смеам за тој 'раста' гласот што го ваѓа. Сума сумарум нема доволно добар аргумент кој би го оправдал Тајзи како музичар.
  Заедно со тој Скипи,смешни се,многу.
   
 11. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
  Го сакав порано само затоа што е од мојот град, па го имам видувано и фин е. После на одмор едни дечки од Србија ја слушаа Моментот и ја бев :o :geek: Па после стварно ја ислушав Грев и тие некои сл, и јасно ми е, ова е 74789352674 боље од shitoт in color на Врчак и слични ропаци. Знае убаво да пренесе мисла во римуван текст и има искрени lyrics. Затоа го сакам. :)
   
 12. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
 13. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  Не слушам рап, значи многу ретко, па затоа и не му ги знам песните! Ја знам само "Моментот" бидејќи стварно стана хит, и мене лично ми се допаѓа песната. Не е кој знае што, ама е голем напредок од песните што ги имаше со неговата група. Е тоа да го слушнете- тоа се стварно живи глупости. :D Сега пее со Скипи, ама дечките си ги става во спотови. :D А да, знам уште една песна. Сега не ми текнува како се вика, ама ја знам, другарка ми им го пееше рефренот. А вака како човек не е лош Тајзи, многу е пријатен и со кратка коса е поубав. :D Сепак се сложувам дека веќе секој стана рапер и досадно е стварно.
   
 14. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Аууу ама убаво дете !! Бонбона :inlove: само зошто се рашиша :P е тоа грешка голема
   
 15. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
 16. Vikita

  Vikita Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  67
 17. ivana0

  ivana0 Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  0
 18. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  :clap: Супер што се отвориле тема за него.Се проби дечково на естрадава ваков таков си дојде до некоја слава што се вика.Додуше на нашава естрада неможе многу да се просперира ама ај...
  Мене ми се допаѓаат неговите песни,има малку специфичен глас според мене така да си кулира дечково..
  Јако му е спотчево за Regenton,инаку најдобра песна ми е Љубов :)
   
 19. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Исто :)
  Инаку знам и некои други негови песни, ама не се баш... :|
   
 20. Jovana.P

  Jovana.P Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Некоја од вас да не знае како се вика у приватен живот ? :D