1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тајна соба

Дискусија во 'Дом' започната од pink4ever, 13 јануари 2011.

 1. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.013
  Ова кај нас ретко го има, просторија која служи како скривница и е електронски доста снабдена. Нешто слично е и филмот "panic room", а и ја има во комедијата "Meet the Parents". Пред некое време прочитав дека скоро секој 3 Американец имал обезбедено ваква скринвница во случај на напад или кражба.
  Дали познавате луѓе кои имаат нешто слично и зошто кај нас не се практикува?
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На M.a.r.i.l.y.n, bluegirl7 и aquafortune им се допаѓа ова.
 2. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.286
  Пол:
  Женски
  Многу филмој гледат американците поради тоа секој трет има ваква соба.
   
  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.869
  Допаѓања:
  152.615
  Американците ко нација си патат од некои работи.
  Паранојата им е најчесто застапена,особено паранои околу теории за заговори и светски војни.Не им замерувајте,до храната им е,не можат правилно да се развиваат.
   
  На LittlePinky, Agrona, faye и 3 други им се допаѓа ова.
 5. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  498
  Кај нас не се практикуваат ваквите тајни соби, иако се многу интересни, јас би си направила една позади полиците со книги. Не дека би ми служела како скривница при кражба или војна ( :^) :^) ) ама ете, тоа би било соба изолирана од светот, кога едноставно ќе сакам да одморам од сите.
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  4.854
  Пол:
  Женски
  баш ми се допаѓа !
  И јас сакам ваква соба аме не скривница туку како соба за бегство :lol:
  Каде што може да се стават омилени работи, ситници,слики такви работи кои ме прават среќна.
  А за собата во средба со родителите баш ми текнува, многу е јака :D
  Iма слично во Грдата бети кој гледа "The secret sex room "
   
 7. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Леле и јас сакам ваква соба :rofl: :rofl: Не ради што ми треба него интересно ми е , а да ја имам никој нема да знае за тоа :D
   
 8. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.557
  Јаки се и јас сакам. Но не како скривница туку како мирна соба ако сакам да избегам од се да се сокријам во таа соба за да си ги средам мислите или да се одморам.
   
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Оваа ми е интересна! Ме потсеќа како Алиса во земјата на чудата :)
  [​IMG]
   
  На thelittle17 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 10. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Ех кога би имала простор би направила ваква соба, не да ми служи за кражба или напад тука да си ја имам да си ја уредам со мои спомени да си ја излепам со слики по зидовите од мене и од маж би и во најблага варијанта да ми биде секси соба цела во црвено ее јас се занесов веќе ја дизајнирав само уште простор да најдам :lol:
   
  На eloves, MarchelineAmaru, Angiie и 2 други им се допаѓа ова.
 11. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.088
  Пол:
  Женски
  Мене глупаво ми звучи. Најискрено се што сакам да направам и да имам можам да си ја имам во приватноста на мојот дом . Ако не сакаш да те замараат само стави клуч на врата , надворешна или на онаа од твојата соба и изолирај се . Ако досаѓаат откачи ги , ќе разберат :^)
  И погорниот предлог ќе го критикувам :D зошто да вложам толкав труд и пари на нешто што никој нема да го види , така уреди си ја спалната :)
   
 12. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Ако не живееш во заедница, или пак живееш а секако постојат многу различни луѓе не можеш да коментираш.Сепак тоа е мое мислење и желба не те натерав да си направиш ти таква соба :!:
   
 13. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.088
  Пол:
  Женски


  Е душо, ниту пак јас сакам да те натерам да се откажеш од предлогот :o ниту сакам ниту можам ,лично јас не би направила така.Ниту пак сакам да ја полниме темата со оф-топици.Доста е ! :)
   
 14. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.793
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски

  Мене пак ме потсетува на Нарнија - Лавот, вештерката и ормарот. :D
  Ретки се овие тајни соби во Македонија, а баш би сакала да имам. :)
   
 15. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  И мене на Нарнија ме потсеќа, баш дека е како плакар :)
  Инаку баш е добра идејава, и јас сама ваква соба :) ... Дококлу би живеела во поголема куќа сигурно би си направила едно вакво катче :D (ама тоа е што би било ако би било... сега за сега не постои опција во станов за такво нешто :| :D ). Битно идејата ми се допаѓа! :!: :)
   
 16. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.152
  Зошто да не, и јас би сакала една ваква. Само кој ќе бриши прашина нон стоп... :|
   
 17. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.578
  Допаѓања:
  6.343
  Прекрасна идеја! :clap: И јас би сакала да имам вакво нешто но не да ми служи како скривница туку како место со кое ќе се изолирам од сите, никој да не може да ме најде, нека ме бараат по цел ден ако сакаат а јас да си кулирааам. :D Да го исполнам со сите мои омилени работи, да си ставам полица со безброј книги, да ја офарбам собата со сина или зелена боја, да го исполепам зидот со разно разни сликички и постери, пораки, песни и раскази. Да си имам ТВ и лаптоп, тајна тетратка во која ќе запишувам се што сакам а никој да не ми ја најде, удобен кревет, па и една када и кога сакам да си легнам во неа, уживајќи во меурчињата. :) Ај, јас си се уфилмав малце, малце поише ама ајде нема везе. :lol: Инаку, сликата што ја постиравте горе и мене ме потсетува на Нарнија. :)
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 18. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.691
  Ми се допаѓа :inlove:
  би сакала една ваква ама не да ме чува од напади :lol: туку да се заскријам во неа некогаш кога ми е тешко,да си поседам исплачам :P а може и дечко ми да ја знае па да ја посетуваме често :lol:
  јас не познавам некој во мкд да има,а и не верувам некој да има,ама откаде да знаеме? :)
   
 19. GiaMarie

  GiaMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  40
  Мене ова ми се допаѓа :)
   

  Прикачени фајлови:

 20. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Сакам како на Нарнија!!! ама да не излегува надвор туку во некоја собичка во која ке си чувам се што ми е најмило и нема да знае никој за неа освен мене :)
   

  Прикачени фајлови: