1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тајна соба

Дискусија во 'Дом' започната од pink4ever, 13 јануари 2011.

  1. J.Ivanoska

    J.Ivanoska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.688
    Пол:
    Женски
    Нема да е лошо едно вакво местенце дома [​IMG][​IMG] ама што ќе му ставам внатре ја...шминки? штикли? книги? Јас сум си дома и све си е приватна сопственост, мислам не е нешто општествено, че да имам...Ако имам фирма и до офиса ми да има и една тајна соба-да :P Ќе влезнам внатре, ќе удрам едно виски, ќе се побакнувам со маж ми на раат :D и ќе излезнам да си ја продолжам работава ... Што знам, дома немам потреба...
     
    На t.w.e.e.t.y му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    јас би сакала една ваква sидовите да ги испишам со името на симпатијата уууууух шо би било убаво ама нема
     
  3. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Тајна соба.. Моја замисла, имаш голема куќа. Во неа имаш соби колку ти душа сака. Имаш библиотека, полна со книги, книги.. им нема број. Позади една полица, имаш врата. Која со отвара на дугме. Стискаш на тоа дугме, се отвора вратата. Имаш соба, каде што можеш да се сокриеш кога ти треба мир и тишина. Кога ти треба да се исплачеш. Кога ти треба да размислуваш. Колку само би сакала. Во собата не ми треба ништо, освен еден кревет, и поглед кон звездите.
     
  4. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Ова ми е американ веј. Некои кобурат со простор а некои го имаат па незнаат како да го искористат. Смешки во боја :D , ако дома не се чувстувам сигурно и опуштено тогаш што ќе ми е глувчешка дупка да се пикам и бегам, а и од кого да се изолирам ??? дете, маж, свекрва :D ...
    Си има работна соба за размислување, спална за .... 8)
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Интересно :D Би сакала да имам една ваква, но немам :D Не ни познавам некој со ваква соба и мислам дека кај нас поретко ги има и не се практикуваат, а баш би било интересни кога сите би имале по една ваква :D
     
  6. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Јас дома имам преку една слика на џидот што имаме се влева и внатре влегуваме кога сме изнервирани или кога сакаме да заборавиме на реалноста би препорачала секој да има многу е практично.
     
  7. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Не да не сакам туку поубаво ми е кога сум со луѓе околу мене....Некако ич не ми е убаво кога сум сама а и скоро никогаш не сум посакала да сум сама...За собава па што знам....Може нешто малечко за спомени..:)
     
  8. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.998
    Допаѓања:
    279.347
    На скала се поткачувате и после се џиткате низ дупката за да отидете на другата страна или со употреба на дугме и висока технологија зидот се поместува :^)
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    кога ја подместеш сликата има скали и во собата си.
     
  10. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    би сакала и јас да имам една ваква соба.... :)
     
  11. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    хахахахаххахахах Имаш право и мене ме потсеќа!! :rofl:
     
  12. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Ова ми беше и уште ми е филмот. Како мала, на долниот спрат имавме едно како шкавче мало, и јас си замислував дека е друго место и во него се пикав.
    Многу ми е добра оваа идеа. Во таа соба што сакаш можеш да ставаш, спомени некои, да лепиш нешто, да седиш таму. Може како мала соба за читање, може за вина или слично.
    Одвај чекам да си купам сопствена куќа или старава да ја реновираме и да си направам ваква соба.
    Big Fan !!
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Love-angel

    Love-angel Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Овие тајни соби отсекогаш ми изгледале доста интересни , и отсекогаш сум посакувала да имам некоја ваква соба ,не заради скривалиште од кражби и слично туку едноставно тука да живеат моите тајни и да ми служи како некое место во кое ќе се чуствувам заштитено и доста удобно :)
     
  14. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Јас живеам сама во ОГРОМНА куќа веќе 10 месеци и имам има ваква соба! Мојата соба е поврзана со една темна соба на долниот кат (со скали, како подрум е собат, под земја и е огромна). На почетокот се зафркававме со другарки демек имало духови и ми беше мн. страв да влегуавам дека беше темно. Сега си ја уредив и ми е како соба за релаксација, си ставив еден седмосед, масичка, имам и мал дел како кујничка ама немам вода, полици со книги. А ина4е врата за да се влезе во собата е едно огледало негде 1 и пол метар па мора да се наведнувам за да влезам :D . Јас мислам дека ваква соба е корисна, барем мене ми е :)
     
    На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
  15. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    ^ s.t.e.f.a.n.j.a?
    Посвои не нас! Нели сме греота ние да копнееме по вакви соби, а ти сама да живееш таму? :(

    Иначе не да ми треба ваква соба...Изолирана некоја, чисто да влезам внатре, да се изнавикам по потреба, да си одржувам концерти, да се изолирам од сето срање и комшиски звуци од зградава, и после да си излезам ко ништо да не било. Мирна, сталожена, абе од мерак човек да ме гледа.
    Би си ја уредила во некој дарк стил, со темно сиви и темно корални ѕидови, стари ЛП плочи и остали дрангулии, многу постери, книги и душеци.
    Кога ќе размислам, не би ни излегувала од таму. Што ќе ми. :D
     
    На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
  16. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Од огромна куќа баш во подрум ли ќе се релаксираш? :)

    сликај ја да ја видиме, посебно влезот е интересено опишан
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Јас дома имам преку една слика на џидот што имаме се влева и внатре влегуваме кога сме изнервирани или кога сакаме да заборавиме на реалноста би препорачала секој да има многу е практично.[/quote]

    На скала се поткачувате и после се џиткате низ дупката за да отидете на другата страна или со употреба на дугме и висока технологија зидот се поместува :^)
    кога ја подместеш сликата има скали и во собата си.

    Аха
    А сликава на подот ли стои за скалите да водат надоле накај магичната подрумска соба,
    или наместо врата дупката од зидот сте ја пополниле со слико па скалите водат кон собата на покривот и вие наместо отвори затвори со квака правите бутни сликата лево десно :wasntme:[/quote]
    сликата на подот стое и е висока до таванот не се бутка туку како врата се отвара и име скали ке слеваш по нив слеваш и во собата си.........е толку од мене кој ми верува нека верува кој не нека не верува.......јас си имам а не ми веруват тие што ми љубоморат........јас си го вадам живото и така како што си го замислувам јас си имам се........
     
  18. narakvica

    narakvica Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    1
    еиииииииииии и јас имам не е само очила
     
  19. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Стивен Спилберг. :clap:
     
  20. Jule55

    Jule55 Активен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2012
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    4
    Јас сакам да имам тајна соба,каде што ке бидам сама,и така мојава соба несмеам да ја заклучувам,а и со сестрами ја делам...