1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тајна соба

Дискусија во 'Дом' започната од pink4ever, 13 јануари 2011.

  1. mim1

    mim1 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
  2. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
  3. ana.8

    ana.8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    51
    јас лично мн сакам вакви тајни соби и доколку би можела веднаш би си напрајла :)
     
  4. simona-i

    simona-i Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    30
    па американците се уфилман народ, но и јас би сакала да имам една ваква каде што ќе се скријам и ќе се релаксирам :D
     
  5. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски

    Купи си и брашно, сол, намирници за Недај боже, да си имаш, да си замесиш лепче, пити ово оно.. Бујна фантазија! Честитки. :clap:
     
    На LittlePinky, sweet-star, eleni23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Како мала имав голема желба за вакво нешто, не дека сега немам али не е до толку
    интересни се тие соби, кога ќе ти дојде се преку глава, тука можиш да седиш, да се смируваш :lol:

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  7. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Сакам една ваква, да си се изолирам од светот, да си вежбам унутра, да си спијам ко човек.
    Абе викате не за криење у случај на војна, ама не дај Боже да дојде ред за криење, ќе ве видам тогаш дури. :D
     
  8. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Ај ставете слики да ви ги видиме „тајните соби“ :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :lol: ..
    Абе пусти филмови шо не ни прават,глупости ...
    Иначе немам потреба од ваква соба, ако евентуално има трета светска или ме бркаат сериски убијци ќе си направам една :D :D (смајлишосекрсти)
     
  9. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902

    :o Навистина :o Стварно бујна фантазија :clap:
    Постирај сликички ако сакаш :angel: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  10. fernandez

    fernandez Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    51
    зарем на 15 г сама живееш?не заебавај. и зошто толку ти е корисна собава сакам да знам :D 1.5м вратата се наведнуваш направи ја вратата поголема :) :) :)
     
  11. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Браво бе на 15 годинки ли ти живееш сама во ОГРОМНА куќа?! Аман бе, знаев дека сега децава се се понапредни ама до толку ли :rofl: :rofl:
    ама ако деца, фантазирајте си, ќе ви треба :lol: :lol:
     
    На sToBiToBi, LittlePinky, kikkki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Луѓе,знаете и јас имам.Имам замок,огромен замок,кралство,на највисокиот кат од вкупно 39 катови,има едно волшебно пердувче во една темна соба.Кога ќе го допрам пердувчето веднаш ѕидот се отвара и јас сум во еден друг свет,во една прекрасна соба со розеви ѕидови.Знаете,ако не ми верувате,значи ми љубоморите зошто никој од вас не ми е ни до колена.Јас си имам се. :lol: Ете бе и јас имам,што сега не ми верувате?Како надолго ви ја опишав.Ах,фантазии,фантазии,ах алчност,ах пусти филмови,што се не им прават на луѓето.Туку ај да си кажам сега(да не бидам оффтопик),јас несакам искрено,мислам и да имам не би ја користела или пак ретко,зошто и онака јас несакам да се изолирам, незнам,не ми е убаво сама,ама ако веќе ми пукне филмот,би пошла во мојата соба на час-два,би ја заклучила вратата и ќе правам што си сакам.Зошто,иако ретко се затворам во себе,тоа е на кратко,брзо ми поминува нервозата,па дури да одам таму по скали,по којзнаеш што,би се затворила во мојата соба.Скромно детенце сум си,задоволна сум си и со тоа што го имам. :lol: ;) :D
     
    На macula.93 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    ^^^ Ме изнасмеа :lol:
     
  14. russia7

    russia7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    504
    Мене ова некако дури и језиво ми делува... Сама, изолирана во некоја соба, до која ретко кој може да стигне и да те пронајде. Од една страна може да биде практично за некои ептен посебни случаеви како што е наведено погоре, за кражби, напади... Ама вака за секој ден :shake:
     
    На sweet-star и kikkki им се допаѓа ова.
  15. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Се согласувам,ама мислам непотребно е,за мене е така,па некој може сака сам да си биде затворен цел живот.А за кражби,и да ти стои таму богатството ми е глупаво,незнам,можеби би користело,ама сепак,демек коа имаш крадец да се скриеш,штознам? :?: Можеби,кога би градела куќа би направила вакво нешто,ама само за такви случаи. :!:
     
  16. russia7

    russia7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    504
    Не дека во таков случај ќе ти текне дека имаш тајна соба ама ајде :D Богатството во сеф и завршена работа. А ако сакаш да се изолираш, клуч на врата или некое подалечно место и готово. Можеби интересно е, ама не гледам некоја посебна потреба за тоа :)
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Баш е интересно и јако и би сакала да имам и јас една, ама не за криење туку за одмарање. :)
     
  18. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200
    па нели имаш бе девојче: „А најдоле во здрадата (на -1) си имаме парти роом. Ќе си резервираш на едно место (не можам да влагам толку во приватноста) и ќе си прашвиш доле журка. “ - 05 Јан 2013, 19:10 Angel-Adriana
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Абе па и ти,па има,ама сака уште.Бреј,бреј,си мислиш у флм сме. :lol: :lol: :lol: .Се имаме,ама малку ни е,нели не се задоволуваме само со 1 соба?Идемо напред! :D
     
    На AhThatFemaleProblems му/ѝ се допаѓа ова.
  20. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200