Тајниот круг (The secret circle)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од elcezelce, 21 ноември 2011.

 1. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.903
  Допаѓања:
  19.869
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја има гледано новава серија ? Иначе е од истиот режисер на Дневниците на вампирот ,мене ми делува доста интересно :) Се работи за 16-годишнита Кеси , која доаѓа од Калифорнија да живее со бабата во Њу Салем и се заљубува со мистериозна момче по име Адам. Но, кога таа се запишува во средно училиште таму, таа сфаќа дека тој, таа и сите други ученици во училиштето се вештерки! Таа се спријателува со нивниот лидер Дајана, но наскоро открива дека Адам и Дијана се во врска, што доведува до еден куп на комплицирани драма.
   

  Прикачени фајлови:

 2. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
  Тајниот круг (The secret circle )

  Јас почнав да ја гледам, ама не ми е нешто посебно. Многу е фантастична :lol:
   
 3. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.473
  Допаѓања:
  9.297
  Тајниот круг (The secret circle )

  Кај го најде постеров :) неможев да ги познаам.
  Ја гледам јас за занимација, ништо посебно. Имаат многу "дупки" низ приказната и некако ич не ми е динамична.
  Во сопредба со Вампирите, нели дека од ист режисер, оваа ми е ко приспивна приказна. А и слаба глума, само Феј ми е одлична, онаа Кеси ко една фаца да има само, невино-тажна. Убави девојки инаку. Машки слабо, само оној на Ник брат му е добар

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Strumfeta93 и Monique995 им се допаѓа ова.
 4. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.903
  Допаѓања:
  19.869
  Пол:
  Женски
  Тајниот круг (The secret circle )

  Шо знам постерчево на гугл го најдов :D Мене серијава ми е сега за сега океј ,сепак малку епизоди има излезено некако се надевам дека ќе се деси нешто интересно :)
   
 5. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Тајниот круг (The secret circle )

  И јас ја гледам серијава, повремено има некои досадни ситуации, али онака во ред е серијава доста гледаме филмови и серии само со вампири :D
   
 6. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.267
  Допаѓања:
  4.470
  Тајниот круг (The secret circle )

  И јас ја гледам серијава, до сега изгледав само две епизоди, моментално ме чекаат трета и четврта да ги гледам планирани за вечерва но некако не ме воодушевува многу. Можеби понатаму ќе биде поинтересно....
   
 7. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  151
  Тајниот круг (The secret circle )

  Серија само за опуштање, има интересни моменти ама вода може да носи на Vampire Diaries.
   
 8. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Тајниот круг (The secret circle )

  Конечно да најдам тема за серијата ! :)
  Серијта ја најдов случајно дури гласав на People's Choice Awards. Почнав да ја гледам во саботата, до неделата веќе ги завршив сите епизоди xD. Доста е забавна и заразна, приказната му е интересна *баш ми е мило шо не одат во стилот на „Волшебнички“ со луѓе-демони, духој, енергетски топки и тие срања* а актерската екипа е ТОП, единствено Брит (Кејси) не ме бендисва иста фаца 24/7 има..... Омилен лик ми е Феј, тотално ја обожавам (актерката исто така), покрај Феј доста многу си ја поштовам и Дајана, а богами и Адам (само заради то шо го игра Томас Декер).
  И според мене е доста подобра, и има доста по непредвидлива приказна од Vampire Diaries (која шо после 3та сезона ми стана досадна...)
   
 9. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.903
  Допаѓања:
  19.869
  Пол:
  Женски
  Тајниот круг (The secret circle )

  После изгледани сите 9епизоди и мене серијава ми стана интересна некако за гледање ,барав на нет ама неможам да најдам кога излегува 10 епизода ,посебно ме заинтригира
  тоа дека Кеси и Феј се изгледа сестри
  ,у секој случај според мене вреди да се гледа серијава :)
   
 10. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Тајниот круг (The secret circle )

  Десеттата епизода се вика "Darkness" и има премиера на 5-ти Јануари, така да на 6ти на нет ја имаш 100% :)
  Инаку за Феј и Кеси и јас мислев така ама многу е тешка таја веројатност, зато шо Феј неможи самостојно да користи магија, ама зато пак на Ник брат му можи =)
   
 11. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.903
  Допаѓања:
  19.869
  Пол:
  Женски
  Тајниот круг (The secret circle )

  Леле значи претераа со паузиве во сите серии :@ Скоро сите серии имаат пауза до јануар месец ,ние до тогаш што ќе си гледаме :(
   
  На drugarka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.267
  Допаѓања:
  4.470
  Тајниот круг (The secret circle )

  Eве вака како мене ќе листам на темава (скокајки турски и индиски серии) и ќе барам, и кога ќе сфатам дека сите ги имам гледано/ги гледам ќе се разочарам. :lol:
  Да не бидам оф-топик, ги изгледав 9-те епизоди, си го сменив мислењето, интересна е (првата и втората некако не ми беа многу интересни).
   
 13. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  151
  Тајниот круг (The secret circle )

  Утре има нова епизода, заедно со Vampire Diaries :D :D :D
   
 14. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Тајниот круг (The secret circle )

  Конечно излезе новата епизода -> http://www.megavideo.com/?v=OZ7XSBTX повелете линк :)
  Јас само шо ја завршив и премногу ме бендиса...и изгледа Феј најде нова жртва за манипулирање, или сепак ќе биди поќе од жртва, како на пример замена за Џејк?....who knows, but he is so damn HOT!
  [​IMG]

  П.С. Чисто информативно: Фиби Тонкин (Феј) и Шели Хенинг (Дајана) инсистираја кај продуцентите и сценаристите, Феј и Дајана да бидат геј или би....и да бидат во врска (how cool is that?...I mean super, noo extra..no megasuperextra cool !) ^_^
   
 15. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Тајниот круг (The secret circle )

  Дали сериозно сите се откажафте од серијата? :/
   
 16. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Тајниот круг (The secret circle )

  Jас ја гледам серијава сеуште. Ме нервира само Кеси многу лошо глуми, фацана и е ни се смее ни плачеа, али сепак рано ми е уште да се откажувам од серијава, ќе почекам уште малку :)
   
  На Maca-BT му/ѝ се допаѓа ова.
 17. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.267
  Допаѓања:
  4.470
  Тајниот круг (The secret circle )

  Мене штотуку почнува да ми е интересна, али чисто само за да ми го задржи вниманието за момент да ја гледам,не дека е нешто посебно, али ми е далеку од лоша..

  Кеси стварно лошо ми глуми, и не можам да разберам во кој е заљубена, во Адам ли, во Џејк ли. :^) А си имаа моменти со Џејк. :)
  На моменти стварно ми личи како да е заљубена во Џејк. Али после оваа епизода ваљда со Адам ќе биде.
   
 18. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Тајниот круг (The secret circle )

  [​IMG]

  Се заљубив во собата, готово ! :inlove:
   
  На Boka.A му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Тајниот круг (The secret circle )

  И таман дојде интересното....ја прекратија !
  Сега нова дури на 15ти Март :/
   
 20. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  175
  Тајниот круг (The secret circle )

  Што е најлошо ги кратат сите овие од CW ТV, заедно со Вампирите ќе нема до 15ти, за среќа 90210 ќе ја емитуваат пак од 6ти март...