1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тајниот круг (The secret circle)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од elcezelce, 21 ноември 2011.

  1. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Дали некој ја има гледано новава серија ? Иначе е од истиот режисер на Дневниците на вампирот ,мене ми делува доста интересно :) Се работи за 16-годишнита Кеси , која доаѓа од Калифорнија да живее со бабата во Њу Салем и се заљубува со мистериозна момче по име Адам. Но, кога таа се запишува во средно училиште таму, таа сфаќа дека тој, таа и сите други ученици во училиштето се вештерки! Таа се спријателува со нивниот лидер Дајана, но наскоро открива дека Адам и Дијана се во врска, што доведува до еден куп на комплицирани драма.
     

    Прикачени фајлови:

  2. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Тајниот круг (The secret circle )

    Јас почнав да ја гледам, ама не ми е нешто посебно. Многу е фантастична :lol:
     
  3. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Тајниот круг (The secret circle )

    Кај го најде постеров :) неможев да ги познаам.
    Ја гледам јас за занимација, ништо посебно. Имаат многу "дупки" низ приказната и некако ич не ми е динамична.
    Во сопредба со Вампирите, нели дека од ист режисер, оваа ми е ко приспивна приказна. А и слаба глума, само Феј ми е одлична, онаа Кеси ко една фаца да има само, невино-тажна. Убави девојки инаку. Машки слабо, само оној на Ник брат му е добар

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Strumfeta93 и Monique995 им се допаѓа ова.
  4. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Тајниот круг (The secret circle )

    Шо знам постерчево на гугл го најдов :D Мене серијава ми е сега за сега океј ,сепак малку епизоди има излезено некако се надевам дека ќе се деси нешто интересно :)
     
  5. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Тајниот круг (The secret circle )

    И јас ја гледам серијава, повремено има некои досадни ситуации, али онака во ред е серијава доста гледаме филмови и серии само со вампири :D
     
  6. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.418
    Допаѓања:
    4.980
    Тајниот круг (The secret circle )

    И јас ја гледам серијава, до сега изгледав само две епизоди, моментално ме чекаат трета и четврта да ги гледам планирани за вечерва но некако не ме воодушевува многу. Можеби понатаму ќе биде поинтересно....
     
  7. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    Тајниот круг (The secret circle )

    Серија само за опуштање, има интересни моменти ама вода може да носи на Vampire Diaries.
     
  8. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Тајниот круг (The secret circle )

    Конечно да најдам тема за серијата ! :)
    Серијта ја најдов случајно дури гласав на People's Choice Awards. Почнав да ја гледам во саботата, до неделата веќе ги завршив сите епизоди xD. Доста е забавна и заразна, приказната му е интересна *баш ми е мило шо не одат во стилот на „Волшебнички“ со луѓе-демони, духој, енергетски топки и тие срања* а актерската екипа е ТОП, единствено Брит (Кејси) не ме бендисва иста фаца 24/7 има..... Омилен лик ми е Феј, тотално ја обожавам (актерката исто така), покрај Феј доста многу си ја поштовам и Дајана, а богами и Адам (само заради то шо го игра Томас Декер).
    И според мене е доста подобра, и има доста по непредвидлива приказна од Vampire Diaries (која шо после 3та сезона ми стана досадна...)
     
  9. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Тајниот круг (The secret circle )

    После изгледани сите 9епизоди и мене серијава ми стана интересна некако за гледање ,барав на нет ама неможам да најдам кога излегува 10 епизода ,посебно ме заинтригира
    тоа дека Кеси и Феј се изгледа сестри
    ,у секој случај според мене вреди да се гледа серијава :)
     
  10. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Тајниот круг (The secret circle )

    Десеттата епизода се вика "Darkness" и има премиера на 5-ти Јануари, така да на 6ти на нет ја имаш 100% :)
    Инаку за Феј и Кеси и јас мислев така ама многу е тешка таја веројатност, зато шо Феј неможи самостојно да користи магија, ама зато пак на Ник брат му можи =)
     
  11. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Тајниот круг (The secret circle )

    Леле значи претераа со паузиве во сите серии :@ Скоро сите серии имаат пауза до јануар месец ,ние до тогаш што ќе си гледаме :(
     
    На drugarka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.418
    Допаѓања:
    4.980
    Тајниот круг (The secret circle )

    Eве вака како мене ќе листам на темава (скокајки турски и индиски серии) и ќе барам, и кога ќе сфатам дека сите ги имам гледано/ги гледам ќе се разочарам. :lol:
    Да не бидам оф-топик, ги изгледав 9-те епизоди, си го сменив мислењето, интересна е (првата и втората некако не ми беа многу интересни).
     
  13. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    Тајниот круг (The secret circle )

    Утре има нова епизода, заедно со Vampire Diaries :D :D :D
     
  14. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Тајниот круг (The secret circle )

    Конечно излезе новата епизода -> http://www.megavideo.com/?v=OZ7XSBTX повелете линк :)
    Јас само шо ја завршив и премногу ме бендиса...и изгледа Феј најде нова жртва за манипулирање, или сепак ќе биди поќе од жртва, како на пример замена за Џејк?....who knows, but he is so damn HOT!
    [​IMG]

    П.С. Чисто информативно: Фиби Тонкин (Феј) и Шели Хенинг (Дајана) инсистираја кај продуцентите и сценаристите, Феј и Дајана да бидат геј или би....и да бидат во врска (how cool is that?...I mean super, noo extra..no megasuperextra cool !) ^_^
     
  15. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Тајниот круг (The secret circle )

    Дали сериозно сите се откажафте од серијата? :/
     
  16. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Тајниот круг (The secret circle )

    Jас ја гледам серијава сеуште. Ме нервира само Кеси многу лошо глуми, фацана и е ни се смее ни плачеа, али сепак рано ми е уште да се откажувам од серијава, ќе почекам уште малку :)
     
    На Maca-BT му/ѝ се допаѓа ова.
  17. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.418
    Допаѓања:
    4.980
    Тајниот круг (The secret circle )

    Мене штотуку почнува да ми е интересна, али чисто само за да ми го задржи вниманието за момент да ја гледам,не дека е нешто посебно, али ми е далеку од лоша..

    Кеси стварно лошо ми глуми, и не можам да разберам во кој е заљубена, во Адам ли, во Џејк ли. :^) А си имаа моменти со Џејк. :)
    На моменти стварно ми личи како да е заљубена во Џејк. Али после оваа епизода ваљда со Адам ќе биде.
     
  18. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Тајниот круг (The secret circle )

    [​IMG]

    Се заљубив во собата, готово ! :inlove:
     
    На Boka.A му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Тајниот круг (The secret circle )

    И таман дојде интересното....ја прекратија !
    Сега нова дури на 15ти Март :/
     
  20. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
    Тајниот круг (The secret circle )

    Што е најлошо ги кратат сите овие од CW ТV, заедно со Вампирите ќе нема до 15ти, за среќа 90210 ќе ја емитуваат пак од 6ти март...