1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тајниот круг (The secret circle)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од elcezelce, 21 ноември 2011.

  1. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Тајниот круг (The secret circle )

    И како ве бендисва серијава, вака 4-5 епизоди пред крајот на првата сезона? Поарна ви е од порано :)?
     
  2. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Тајниот круг (The secret circle )

    Па така така, ни напред ни назад. Чим сум почнала да ја гледам, ќе ја догледам до крај ако треба и онака ќе заврши на 10 мај, а за втора сезона којзнае дали ќе има :) Се надевам ќе нема (не за друго, туку многу серии гледам истовремено и немам време за учење) :lol: 8)
     
  3. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Тајниот круг (The secret circle )

    Епа за твоја жал, моја среќа, втора сезона 99% ке има зато шо се втори по гледаност на The CW после Вампирите со 2.03 милиони (просек) :) . Иначе баш сега интересното почнува, до крајо на сезоната ке дознајме: шо навистина се случи во пожарот пред 16 години, кој е вистина Џон Блеквел, кој/а му е син/ќерка, Ник ке се врати од мртвите, Феј/Дајана/Мелиса моменти :) и така... Иначе дека се мн серии за глеање мн се, ама арно барем за учење се стигнува xD
     
  4. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Тајниот круг (The secret circle )

    Нема лоша идеа серијава, добри дешавки и мистерии има. Само многу лош кастинг имаат, главната глумица што го глуми ликот на Кеси нема појма од глума, незнае да долови ни еден момент, ниту било каква емоција, многу ја унишува серијата. Тоа им е огромен минус.
    Феј и Дејана ми се ко некоја светла точка. Ама и Феј знае да претера со сексуалноста и моментите "уф колку сум хот".

    Него во последната епизода првата сцена ми беше многу нереална...
    тинејџери уште во средно, немаат проблем со секс, па и преспиваат еден кај друг. Се изнасмеав на сцената кога Кеси се разбуди утрото гола покрај Адам :D
    Јас од цела sci fi серија за овој момент се фатив дека ми е нерален :D ама многу беше смешно и глупо
     
    На Maca-BT му/ѝ се допаѓа ова.
  5. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.982
    Тајниот круг (The secret circle )

    Мене Феј ама уопште не ми е убава...
    Не знам, се работи за вкус, али дефинитивно не мојот.
    Али затоа Дејана ми е коњак. Прекрасна ми е..
    Кеси, пуста Кеси, кога ќе си ја оближе устата џанам тешка глума е у прашање па и тоа саглам не го праи.
    Воопшто не ми глуми добро.
    А Адам, шо да кажам за него, као и она, дупла катастрофа ми се, поготово кога се заедно..

    Последнава епизода ми се свиѓеше, поготово на крајот, што испадна дека не е клетва во прашање. Стварно не очекував таква работа, интересно, интересно..
    Друго, ништо посебно не би додала ...
     
    На Maca-BT му/ѝ се допаѓа ова.
  6. DhampiR666

    DhampiR666 Активен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Тајниот круг (The secret circle )

    Серијава за брзо ми стана една од омилените. Ама како и сите така и ова, си има некој недостатоци...али сега за сега е каде-каде подобра од The Vampire Diaries (првата сезона) :). Многу ми е ќеф шо не ја пратат скоро ич книгата, и се концентрират поќе на пријателството, поддршката и тие работи а помалце на магијата (пример пријателството меѓу Феј/Дајана/Мелиса ми е пре-реално и предобро). Голем минус му е убивањето на Ник (арно др еп. ке се врати од мртвите) и Ли (најубајот од сите во серијата) :( .
    Има потенцијал за да стани светски хит, има и приказна и добро осмислена реализација, предобро донесени ликови (не баш сите ама 90% да) и се...ама дел од актерската екипа то му го кочи...
    - Британи Робертсон (Кеси) ни „г“ од глума нема кај неа. Иста фаца 24/7 (поголем покерфејс и од Кристен Стјуарт стана), и duck face во секоја ситуација прај. :puke:
    - Крис Зилка (Џејк) тој за нијанса е подобар од ова погорнава али сепак не е то то... |(
    - Томас Декер (Адам), фантастичен актер е ама кога не се годи улогата не се годи. Како голем фан на неговата работа можам комотно да кажам дека Адам, му е најголем fail до сега. :worried:

    Другите си се во ред, дури и поќе од во ред и можам комотно да кажам дека тие му дават светла точка и му носат гледаност на серијата...Особено Џесика Паркер Кенеди (Мелиса), Фиби Тонкин (Феј), Наташа Хенстриџ (Dawn), Гејл Харолд (Чарлс) и Шели Хенинг (Дајана).

    Омилен лик, а воедно и најуба, ми е Феј :inlove: (пропратена со Дајана и Мелиса)- She's just so damn hot & sexy & cute & adorable <3 ! Има најдобри муабети, ако не те насмеј таја, кој?
    [​IMG]


    П.С. Ептен ќеф ми е Блеквел шо ја фејкира клетвата...алал да му е ! Нема сега очите да ми се измачват со гледање на глупи и дебилни моменти измеѓу Кеси и Адам.
     
  7. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Тајниот круг (The secret circle )

    Аман бе луѓе ставајте спојлери, јас немав појма дека Ник ќе се врати, и порано да си го видев тоа во наредната епизода а не тука да прочитав :(
     
  8. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
  9. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Тајниот круг (The secret circle )

    Утре епизода -> 2 недели пауза -> 19 Април Нова (19та) епизода = Конечно дознаваме кој му е полу-брат/сестра на Кеси. Who said this show isn't awesome ?!?! :rock: :l:
    Synopsis for 1.19: THE OTHER BLACKWELL CHILD IS REVEALED — To protect themselves from the witch hunters, Jake (Chris Zylka), Cassie (Britt Robertson) and Faye (Phoebe Tonkin) seek out Jake’s grandfather Royce, (guest star John de Lancie) to find his family’s crystal and are confronted with disturbing theories about the events of sixteen years ago. Meanwhile, Diana (Shelley Hennig) tries to balance her pursuit of the Glaser crystal with Melissa (Jessica Parker Kennedy) and Adam (Thomas Dekker) with her romantic life with Grant (guest star Tim Phillipps), who demands to know what she’s hiding. At the same time, Callum (guest star Michael Graziadei) attempts to re-insert himself into Melissa’s life. Charles (Gale Harold) and Jane (guest star Ashley Crow) plot their move against Blackwell (guest star Joe Lando). Omar Madha directed the episode written by Micah Schraft.

    Со секоја наредна епизода, се подобро и се подобро станва....Само да го продолжат за втора сезона и кефој сум ! ;)
     
  10. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Тајниот круг (The secret circle )

    И оти Ник не се врате?
     
  11. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Тајниот круг (The secret circle )

    Прибидејќи:
    Очигледно Ејбен ке го резоректира до наредната епизода. А постој можност скелетот на крајот од епизодата (Џон ко одкопваше) да е Ник.
     
  12. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Тајниот круг (The secret circle )

    Ајде да ги видиме и последните три епизоди

    Битно е се дозна дека Дејана е сестра и на Кеси, Феј сакаше да има црни магии, али ја немала таа среќа :D
     
  13. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Тајниот круг (The secret circle )

    Серијава ми станува се поинтересна искрено ,ептен позитивно ме изненадија :)
    Ни на крај памет не ми беше дека Дајана ќе испадне дека и е сестра на Каси
     
  14. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Тајниот круг (The secret circle )

    Серијата стана премногу интересна и непредвидлива, ама тотално се разочарав од то како Феј беше прикажана последната епизода. Ја напраја како крволочно, самобендисано суштество кое шо се интересира само за моќ,моќ и ништо друго освен то, и како некој шо ќе напрај СЕ за да добие маѓија.
    Не велам дека Феј не е таква зато шо е. Таја е се то само не во толкава мера, и не во толку нечоечко издание. Стварно незнам шо мислеа али ете се деси, ама се надевам дека другата епизода ке го попрат малце. Инаку стварно ке се разочарам ако после Керолајн (Вампирски Дневници) ми расипат и друг омилен лик...... и + “шипот“ Дајана/Феј другата епизода целосно ке ми го потонат :/
     
  15. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Тајниот круг (The secret circle )

    Јас читав по форуми и како што знам сите велеа дека Феј че и била сестра на кеси.....Од каде излезе Дајана ://
     
  16. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Тајниот круг (The secret circle )

    Конечно се случи нешто поинтересно, освен Кеси што сеуште ми е со истата фаца ни се смее, ни плаче :D

    Конечно се појави Ник таман го чекавме моментот кога ќе се врати. Се надевам Дејана нема да си замине како што планира татко и.
     
  17. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Тајниот круг (The secret circle )

    Знае ли некој дали излезе денес нова епизода ?
     
  18. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.996
    Допаѓања:
    279.335
    Тајниот круг (The secret circle )


    синоќа беше премиерата, така да денес веќе е на многу сајтови за он лајн гледање ;)
     
  19. booba

    booba Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    226
    Тајниот круг (The secret circle )

    Ке може некој да ми каже каде да ја гледам 21 епизода (онлајн)
     
  20. Zonda

    Zonda Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2