Тајниот круг (The secret circle)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од elcezelce, 21 ноември 2011.

 1. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Тајниот круг (The secret circle )

  Е после толку добри епизоди, ако не ја обноват за 2ра сезона - Јаз’к да му е !
   
 2. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.546
  Пол:
  Женски
  Тајниот круг (The secret circle )

  За жал серијава ја прекинаа. А стварно на крајот серијава стана поинтересна. Али како викаат се што е убаво кратко трае ;)
  Ваљда Кеси фрлила црна магија врз CW :D
   
 3. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Тајниот круг (The secret circle )

  Ох леле ке си починам....абре Госип Грл со рејтинг од 20илјади ја обновија за шеста сезона, ова ја прекратија....
  [​IMG]
   
 4. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.459
  Допаѓања:
  16.149
  Пол:
  Женски
  Тајниот круг (The secret circle )

  Дефинитивно нема да се снима 2 сезона од серијава ??? Лелееее значи како може луѓево да се толку без врска алоооо шо им е Госип грл 5 сезони снимија од кој 3 сезони им се која од која поглупа ,а волку добра серија ќе прекинат :@
   
 5. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.546
  Пол:
  Женски
  Па како што прочитав на википедија :doh:
  On May 11, 2012, The CW officially cancelled the series (after a few news sources incorrectly stated that it was renewed), citing lower than expected ratings.[5]

  Инаку и јас незнам зошто ја прекинаа серијава али ете бидна. Ај може ќе даваат некоја нова серија од септември поинтересна од оваа :)
   
 6. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Информативно: Има петиција, The CW да му дат уште една шанса на серијата со пола сезона, и ако рејтинзите не се задоволителни официјално да ја прекрати (ама битно да се дај епизоди да се расчисти приказната во целост), или некоја друга телевизиска куќа да ја откупи серијата. Постој можност, ако веќе бидни то со одкупвањето, да се нафатат АВС Family (матичната куќа Pretty Little Liars - зато шо сите серии освен PLL му се жива пропаст со рејтинзите) или FOX (матичната куќа на Glee).

  Се надевам дека целиот овај муабет со петицијата ке функционира, оти стварно не заслужи серијата толку неразрешена да заврши.
   
 7. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Си ја имав серијата подолго симнато и никако да седнам да ја гледам. И одвоив време и не зажалив. За рекордно време ја изгледав. Има некоја си фантазија и нереалности што не ми се допаѓаат, но во споредба со приказната и мистериите кои ги има тотално заборавам на ова.

  Читав поназад коментари дека Кеси не ви се допаѓа, јас се сложувам делумно со тоа. Но како што кажа некој се работи за вкусови. Мене пак Адам емо дечкото не ми се допаѓа |( . Некако ич не го сакам со Кеси. Премногу ми е..е стварно незнам кој збор да го употребам.

  Феј ми е :x . Ми се допаѓа нејзиниот карактер и бичи стајл. Глумицата предобро си ја одигра улогата.
  Исто и Дијана премногу ми се допаѓа како личност и преубава е. Предобро и стои улогата. И мило ми е што не е со Адам веќе. Не си одговараа.

  И се надевам дека ќе има и втора сезона, приказната мора да биде завршена. Како тоа на средина од патот не оставаат.
   
 8. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.404
  Допаѓања:
  9.060
  Ехеее, колку серии така се оставени на пола пат ради недоволна гледаност. Ништо ново.
  Него ваљда петицијата ќе смени нешто
   
 9. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  897
  Јас сепак мислам дека ќе има 2ра сезона доколку фановите кренат бунт :D :D :D
   
 10. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Чисто информативно серијата беше втора по рејтинг т.е. гледаност на The CW после The Vampire Diaries....и сите ја сметаја за сигурно обновена заради тој факт, али ете поради некој неразјаснети причини ја прекратија. А btw АВС Family преговара со продуцентите за откупвање на серијата, така да уште ИМА НАДЕЖ ! :)
   
 11. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.546
  Пол:
  Женски
  Па мора да ја обноват не за друго ќе им дојде Кеси со тужната и фаца и црна магија на сите ќе им направи . Како може нејзе да ја прекинуваат :devil: :rofl:
   
  На Maca-BT му/ѝ се допаѓа ова.
 12. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  897
  A да почнеме да шрајкуваме преку интернет....:D мора да ја обноват
   
 13. Sapphire

  Sapphire Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Безвеза што ја укинаа серијава. Допрва интересното доаѓаше :)
   
 14. didush

  didush Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  Dobra e za tepanje vreme
   
 15. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  397
  На почетокот баш ме заинтригира, ама некако последните епизоди почнаа досадни да ми стануваат, па не се изненадив кога прочитав дека ќе ја укинуваат. Гледам на некои од вас им е криво, ама нели за вкусови не се дискутира
   
 16. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  Штета.
  Секоја надеж ми ја укинаа.
   
 17. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  Сега почнав да ја гледам јас, до 10 епизода сум.
  Многу ми се допаѓа, посебно Адам и Кеси.
  Мислам дека сум од ретките што ја сакаат Кеси, но прилично таа е главната причина поради која ја гледам серијава. Многу ми е убава, но не колку што е Дајана. Најубава ми е, слатка фацка има некоја.
  Од машките најубав ми е Адам, па Ник. До тука каде што сум, го нема, го удавија. Се надевам ќе се појави некако, ако е можно.
   
 18. Divajn

  Divajn Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  222
  Значи серијава .. aw :^)
  Ја изгледав цела сезона, искрено и не ме бендиса нешто нај нај.
  Убава замисла имаа , ама никако да фатат еден тек на настаните, де едно, де друго..
  Цело време се одвиваше во стил " Сакам кажам, не знам речам " .
  Иако се од ист автор , сепак " The vampire diaries " се каде каде подобри :wasntme:
   
 19. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  Уште една епизода имам.
  Дајана е преубава, посебно сега со овој Грант. Типот е сон, па и акцентот .. ]:)

  Од почетокот знаев дека татко и на Кеси е дојден за да наштети, таква фацка ми имаше некако.
  :@

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  157
  ЈА стигнав до 16. епизода, таа ми е сега за гледање. Мислам дека Кеси ми е малку без веза :) Сите други типки ми се мн појаки, на пример Феј. А и Адам не мие нештоо..СЕ изненадив,баш денес прочитав дека не е обновена..