1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тајниот круг (The secret circle)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од elcezelce, 21 ноември 2011.

  1. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Тајниот круг (The secret circle )

    Е после толку добри епизоди, ако не ја обноват за 2ра сезона - Јаз’к да му е !
     
  2. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Тајниот круг (The secret circle )

    За жал серијава ја прекинаа. А стварно на крајот серијава стана поинтересна. Али како викаат се што е убаво кратко трае ;)
    Ваљда Кеси фрлила црна магија врз CW :D
     
  3. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Тајниот круг (The secret circle )

    Ох леле ке си починам....абре Госип Грл со рејтинг од 20илјади ја обновија за шеста сезона, ова ја прекратија....
    [​IMG]
     
  4. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Тајниот круг (The secret circle )

    Дефинитивно нема да се снима 2 сезона од серијава ??? Лелееее значи како може луѓево да се толку без врска алоооо шо им е Госип грл 5 сезони снимија од кој 3 сезони им се која од која поглупа ,а волку добра серија ќе прекинат :@
     
  5. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Па како што прочитав на википедија :doh:
    On May 11, 2012, The CW officially cancelled the series (after a few news sources incorrectly stated that it was renewed), citing lower than expected ratings.[5]

    Инаку и јас незнам зошто ја прекинаа серијава али ете бидна. Ај може ќе даваат некоја нова серија од септември поинтересна од оваа :)
     
  6. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Информативно: Има петиција, The CW да му дат уште една шанса на серијата со пола сезона, и ако рејтинзите не се задоволителни официјално да ја прекрати (ама битно да се дај епизоди да се расчисти приказната во целост), или некоја друга телевизиска куќа да ја откупи серијата. Постој можност, ако веќе бидни то со одкупвањето, да се нафатат АВС Family (матичната куќа Pretty Little Liars - зато шо сите серии освен PLL му се жива пропаст со рејтинзите) или FOX (матичната куќа на Glee).

    Се надевам дека целиот овај муабет со петицијата ке функционира, оти стварно не заслужи серијата толку неразрешена да заврши.
     
  7. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Си ја имав серијата подолго симнато и никако да седнам да ја гледам. И одвоив време и не зажалив. За рекордно време ја изгледав. Има некоја си фантазија и нереалности што не ми се допаѓаат, но во споредба со приказната и мистериите кои ги има тотално заборавам на ова.

    Читав поназад коментари дека Кеси не ви се допаѓа, јас се сложувам делумно со тоа. Но како што кажа некој се работи за вкусови. Мене пак Адам емо дечкото не ми се допаѓа |( . Некако ич не го сакам со Кеси. Премногу ми е..е стварно незнам кој збор да го употребам.

    Феј ми е :x . Ми се допаѓа нејзиниот карактер и бичи стајл. Глумицата предобро си ја одигра улогата.
    Исто и Дијана премногу ми се допаѓа како личност и преубава е. Предобро и стои улогата. И мило ми е што не е со Адам веќе. Не си одговараа.

    И се надевам дека ќе има и втора сезона, приказната мора да биде завршена. Како тоа на средина од патот не оставаат.
     
  8. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Ехеее, колку серии така се оставени на пола пат ради недоволна гледаност. Ништо ново.
    Него ваљда петицијата ќе смени нешто
     
  9. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Јас сепак мислам дека ќе има 2ра сезона доколку фановите кренат бунт :D :D :D
     
  10. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Чисто информативно серијата беше втора по рејтинг т.е. гледаност на The CW после The Vampire Diaries....и сите ја сметаја за сигурно обновена заради тој факт, али ете поради некој неразјаснети причини ја прекратија. А btw АВС Family преговара со продуцентите за откупвање на серијата, така да уште ИМА НАДЕЖ ! :)
     
  11. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Па мора да ја обноват не за друго ќе им дојде Кеси со тужната и фаца и црна магија на сите ќе им направи . Како може нејзе да ја прекинуваат :devil: :rofl:
     
    На Maca-BT му/ѝ се допаѓа ова.
  12. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    A да почнеме да шрајкуваме преку интернет....:D мора да ја обноват
     
  13. Sapphire

    Sapphire Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Безвеза што ја укинаа серијава. Допрва интересното доаѓаше :)
     
  14. didush

    didush Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Dobra e za tepanje vreme
     
  15. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    На почетокот баш ме заинтригира, ама некако последните епизоди почнаа досадни да ми стануваат, па не се изненадив кога прочитав дека ќе ја укинуваат. Гледам на некои од вас им е криво, ама нели за вкусови не се дискутира
     
  16. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Штета.
    Секоја надеж ми ја укинаа.
     
  17. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Сега почнав да ја гледам јас, до 10 епизода сум.
    Многу ми се допаѓа, посебно Адам и Кеси.
    Мислам дека сум од ретките што ја сакаат Кеси, но прилично таа е главната причина поради која ја гледам серијава. Многу ми е убава, но не колку што е Дајана. Најубава ми е, слатка фацка има некоја.
    Од машките најубав ми е Адам, па Ник. До тука каде што сум, го нема, го удавија. Се надевам ќе се појави некако, ако е можно.
     
  18. Divajn

    Divajn Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    225
    Значи серијава .. aw :^)
    Ја изгледав цела сезона, искрено и не ме бендиса нешто нај нај.
    Убава замисла имаа , ама никако да фатат еден тек на настаните, де едно, де друго..
    Цело време се одвиваше во стил " Сакам кажам, не знам речам " .
    Иако се од ист автор , сепак " The vampire diaries " се каде каде подобри :wasntme:
     
  19. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Уште една епизода имам.
    Дајана е преубава, посебно сега со овој Грант. Типот е сон, па и акцентот .. ]:)

    Од почетокот знаев дека татко и на Кеси е дојден за да наштети, таква фацка ми имаше некако.
    :@

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  20. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    ЈА стигнав до 16. епизода, таа ми е сега за гледање. Мислам дека Кеси ми е малку без веза :) Сите други типки ми се мн појаки, на пример Феј. А и Адам не мие нештоо..СЕ изненадив,баш денес прочитав дека не е обновена..