Тајниот круг (The secret circle)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од elcezelce, 21 ноември 2011.

 1. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.404
  Допаѓања:
  9.060
  Кеси насмеана на сликата не ја познав. Во серијата една иста фаца беше цело време, емоции друг пат
   
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.389
  Пол:
  Женски
  Абе не е толку лоша серијава како што се изначитав лоши критики, тинејџерска дефакто, али па и не е до толку глупава. Мене во последните сезони и вампирите ми станаа одвратни а гледам дека ја споредуваат со серијава ако е за така оваа не е ништо драстично подоле од неа.
  Штета што знам дека нема да има втора сезона, за тепање време е супер, ме релаксира барем не ми е нешто језива или грозна, баш ми е кул.
  Екипава е океј, можеле за Кеси да најдат подобра глумица, убаавка е девојкава ама глумава и е катастрофа, нема ни еден асална фацијална експресија, се е кисела и кога е тажна и кога е среќна.
  Феј остава најголем впечаток, девојката е хот, можеби не толку колку што го нагласува ама успева во тоа да се истакне. Дајана и мене ми е лепотица, али и неа и фали некој фајб на малку похрабра или посамоуверена. Мелиса ми е недефиниран лик, упер во позадина ми е за разлика од Дајана, Феј и Кеси, иаку ме изненади во епизодата кога беше позесд, не изглуми лошо.
  Џејк ми е убедливо најсилната страна на серијава, најталентиран и нај секси, ме лазат морници кога го гледам, како зборува, каков поглед има, уф не можам да издржам, пресекси ми е.
  Од повоздрасните татко му на Адам ми е секс, вришти човекот од харизма, предобар ми е.
  Адам ми е некако недифиниран, некогаш е прекрекрасен, некогаш ми е просечен, дури и подросечен.
  Не ми е јасен, дали ја сака Дајана или Кеси, нејасен ми е заедно со Кеси сега кога се појави Џејк одма се подаде по него, али тоа е американска работа, секој со секого |(
  Ник можеби не требаше толку брзо до го кикнат, но па тогаш немаше Џејк вака лесно дасе вклопи тука.
  До средина сум некаде 9 епизода, до сега не ми е толку глупава колку што очекував.
  Среќа до крај ќе ми го Џејк така да ќе ужувам барем во преостанатите епизоди, ако ништо друго :)
  [​IMG] :wasntme:
   
  На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.389
  Пол:
  Женски
  Конечно ја завршив, и моето целокумно мислење е дека серијава сепак не е толку лоша.
  Навистина имаше доста наивни и тинејџерки сцени, но сепак си имаше некои свои моменти, претежно кога Џејк беше во кадар, ај вас џрулинг...

  Можеле апсолутно да најдат поасална глумица наместо Каси, и се мислам да имаше некоја асална серијава ќе беше подобра. Апсолутно никаква хемија со камерата, никакви емоции, кисела бре кисела зелка фаца.
  Дајана ми беше убедливо најшармантна, најубав и најмил лик од сите.
  Адам ме неривраше при крајот со лигавењето, ме изненади на крај со черепот, не очекував.
  Keси си покажа колку може да ја истрпи црната магија, мочла, се правеше најјака, ама испадна според мене најслабич, убедливо најслаба од сите нив.
  Убедливо требаше да ги остаат до крај заедно Кеси и Адам,исти се, лажни моралисти.
  Како и да е, оставила доволно материјал за 2ра сезона, штета што не ја продолжија, барем да се задоволев уште малку со Џејк гледајќи го.
  Од мене има едно 7че, што и не е така лошо за серија.
   
 4. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.716
  Допаѓања:
  110.201
  Сум го гледала, нешто прекрасно♥ Од сите ликови онаа Кеси ич не ја поднесував, грешка на природата, а Феј и Дајана највеќе си ги сакав♥
   
 5. anna-tessa

  anna-tessa Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  22
  изгледав 21 епизода на филмовизија. Но дали некој знае каде можам да ги догледам останатите бидејќи на филмовизија ги нема прикачено сите .. ве молам за помош ???
   
 6. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.546
  Пол:
  Женски
  ^ Оваа серија има само 22 епизоди односно само една сезона имаше и после тоа ја укинаа.
  Инаку еве ти торент за последната епизода
  http://thepiratebay.sx/torrent/7260523/ ... V_XviD-AFG[ettv]
   
  На anna-tessa му/ѝ се допаѓа ова.