Тајни [Алфа ТВ]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од tea4e, 15 јуни 2014.

 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  811
  Допаѓања:
  299
  Супер серија е ја гледам
   
 2. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  И јас ја барам последната ама неможам да ја најдам.
  Ја најдов 139та ама ја нема 140
   
 3. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  1.488
  Пол:
  Женски
  Вие што имате изгледано, знаете отприлика во која епизода Никола и открива на Марина кој е или она дознава за тоа? Ако знаете, пратете ЛП или пишете во спојлер.
   
 4. MademoiselleB

  MademoiselleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  398
  Прво ми беше досадна серијава ама од пред 2-3 дена почнав да ја пратам, интересна ми стана :lol:
   
 5. sia.bella

  sia.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2014
  Пораки:
  778
  Допаѓања:
  15.764
  Пол:
  Женски
  И јас исто. Ако ја најдиш, те молам сподели. :) Невозможна е мајка ми, секој ден ме тера да провервам, си мисли дека ја лажам. :lol:
   
 6. malinkasladoled

  malinkasladoled Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Mene me magepsa serijavaa, zakon e, opsesija mi stana da ja gledam, ima mnogu interesna i primamliva sodrzina, tajnite se otkrivaat edna za druga, so se vika zborot,"ne se znaj koj, jadi koj pija" ... Brigita mi e najjaka vo glumata, mnogu realno glumi, Barbara ne znaj da glumi spired mene ... a Marina se se ok, ama to kosistetoooo busavoooo, kako lav zbesnat e :D liceto ne i se gleda, skrieno i e i mracno, a Nikola Sheper e 5ka! Samo sega od ko i se skara na Marina i se ozeni so Barbara - glupak e, ne mozam da go podnesam!
  A i za Filp da kazam zbor-dva ... mn ubav, licen, simpaticen decko, ama ulogata so ja tolkuva e na glupak i plaslivec.... BTw a tatko mu pijanicata e najjak, vistinski pijanica i mn smesen! :)
   
 7. Lavander

  Lavander Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  91
  Навистина Јелена и глумецот што го глуми Филип се пар во приватниот живот ?
   
 8. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Privatni život
  Njegov otac, Pero Juričić, je također poznati glumac. Filip iz veze s novinarkom Mateom Roščić ima sina Jana. . Bio je u ljubavnoj vezi s glumicom i TV voditeljicom Ivom Šulentić.
  Од Wikipedia
   
  На Lavander му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lavander

  Lavander Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  91
 10. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Ауу за кој не те разбрав добро јас си мислев за Филип Јури прашваш,не за овај ..
   
 11. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Да во врска се
   
  На Lavander му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.398
  Пол:
  Женски
  Женски ако знаете како завршува серијава,напишете во спојлер ептен сум љубопитна. :D
   
 13. Morena.Roxy.Lina

  Morena.Roxy.Lina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Кај можам да ги гледам епизодите цели? Линкот што е пишан претходно полн е со вируси и не отвара ништо ако знае некој нека пушти линк :angel: :call: :)
   
 14. Lavander

  Lavander Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  91
  Na balkanje.com ama prethodno na hromot spusti si ekstenzija AdBlock. Taka nema da imas gajle. Jas gledav na nea I nema virusi.
   
 15. ristovska123

  ristovska123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  64
 16. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  Не знам дали сум единствена, ама мене Марина т.е. Јелена, воопшто не ми се допаѓа. Многу груба, арогантна фаца ми има. Барбара 100 пати повеќе ми се свиѓа.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Инаку за серијава:
  Дефинитивно една од најдобрите хрватски серии. Ептен е добро смислен целата приказна. Без да изгледам 2-3 епизоди, не се тргам од компјутер... :inlove:
   
 17. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Ај некој што ја гледа да ми објасни, кој беше Себастијан, другаров на Даниел? Како се сплеткаа со Барбара?
  И што им должи Бригита на Петрич?
   
 18. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  974
  И јас чекам некој да го одговори прашањево на Barbica .
  Инаку , премногу ја сакам серијава , само не ја почнав да ја гледам од почеток..А и не знаев дека Јелена што ја глуми Марина е македонка,искрено.
  Ама по зборувањето ја познав :) Инаку Марина и Барбара ми се преубави девојки :)
  Филип Јуричиќ ми е ептен згоден :inlove: Ухх... :$
  Секоја епизода ја следам со ГОЛЕМО внимание, има што да се гледа , некако ме влече.. :?:
  Едвај чекам да почне сега :)
   
 19. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Филип откри дека мајка му е наследничка на Шепер и дека им припаѓа куријата во која живее Бригита т.е. половина бидејќи другата е на Никола Шепер. За да не одат на суд Бригита им вети пари но никако да им исплати.
  Инаку серијава ја гледам само заради Јелена и Филип.
  Децата појма немаат од глума.
   
 20. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Да, децата се катастрофа, Јосипа посебно. И онаа калуѓерката, мајка и на Марина е катастрофа.
  Бригита и Барбара ми се омилени.
  Никола и Марина најслатки.