Тајни [Алфа ТВ]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од tea4e, 15 јуни 2014.

 1. Lella1

  Lella1 Активен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2013
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  85
  Ај на кратко напишете ми го крајот на серијава? :)
   
 2. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  На крајот Никола и Марина ќе се венчаат, Себастијан и Барбара ќе бидат заедно. Филип ќе останел сам во куријата, а Бригита ќе оди во затвор заради тоа што го уби Иван.
  Толку знам, претходно прочитав некаде, ама сега неможам да ја најдам страната каде што прочитав.
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  И мене дефинитивно Барбара и Бригита ми се омилени.
  Во цртани, серии и филмови сум секогаш на страната на негативците.
  Имаат некоја причина што стигнале до таму, а уствари добрите се лошите! :D
   
 4. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Некој спомна за нашава Јелена (Марина). Има нешто девојката во себе толку одбивно и антипатично што не можам да опишам. Не знам како да кажам, мене ми зрачи со некоја опасна енергија.
   
  На stetoskop и Kaylie им се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.211
  Допаѓања:
  109.078
  Пол:
  Женски
  Убава е серијава. Мене најсимпатична ми е Барбара. Наивна и слатка, ама сепак паметна е. А Јелена( Марина) некако не ми се свиѓа, нема убави црти на лицето. Интригантна е и амбициозна. Никола е сладок, мислам дека во една серија глумеше негативец ( Динко).
   
  На Kaylie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  Нема шарм во неа, за разлика од Барбара например.
  И заборавив да спомнам Валентина ми е исто многу симпатична, и се подрага и подрага ми станува. :)
   
 7. Tanja03

  Tanja03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Бригита - Ксенија Пајиќ многу убава глумица
   
 8. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  Не знам зошто, ама Лада не ја можам! Ми иде преку телевизор еден бокс да и мавнам! Каква мајка-таква ќерка! И двете ми се многу антипатични, а Лада не знае ни г од глумење.
  Бригита е страшно добра глумица. Ептен е јака.

  Инаку читав негде, дека Јелена е можно да е новата Џејмс Бонд девојка. Не знам како ја одбрале!
   
  На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Лада е најлошото нешто во серијава.
   
  На simonna.a, ivancekitty и Kaylie им се допаѓа ова.
 10. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.795
  Допаѓања:
  22.897
  Пол:
  Женски
  Потполно се согласувам ;)
   
 11. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  Јас не разбирам зошто Валентина и Бригита се непријателки. По карактер се исти, убиваат луѓе и сеедно им е.
  Мило ми е што конечно го пуштија Никола од затвор и што е заедно со Марина. Сега чекам само уште Барбара и Себастијан да се смират.
  Лада и понатаму многу ме нервира, поготово за ова што го брани Роберт!

  А инаку многу ме интересира, знае некој дали Нена ќе се појави пак некогаш во серијава. Многу ја сакав, многу ми беше симпатична, и на крај за нејзе и Барбара ми беше најкриво кога умре Иван. :(
   
 12. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  А каде е Нена, не ги имам гледано последниве епизоди.

  И што е со Валентина, од каде дојде и кого убила, Анкица? И зошто?
   
 13. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  Нена си замина од Вилин Дол, бидеќи и беше тешко да остане во куќата каде што живееле заедно и се врати кај нејзините мислам.
  Валентина за малце го уби синот на Анкица, ама во последен момент дојде Филип и ја спречи да го направи тоа. Инаку Дамјан (така и се вика синот), спиеше, додека Валентина сакаше да го убие.
   
 14. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.795
  Допаѓања:
  22.897
  Пол:
  Женски
  Нена ќе се врати на венчавката на Никола и Марина ;)
   
 15. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Лада го брани Роберт зашто не сака Марина да биде со Никола.
  Лада ја убила Јулија мајката на Никола
   
 16. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.973
  Пол:
  Женски
  Па нели и нена е дете без родители, како се вратила кај нејзините? Имам пропуштено некои епизоди, може некој да ми каже кој и како ја уби анкица?
   
 17. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  И мене ме интересира за Анкица.
   
 18. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Анкица ја уби Филип заедно со Валентина
   
 19. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  А зошто?
   
 20. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.795
  Допаѓања:
  22.897
  Пол:
  Женски
  му се закануваше на Валентина