1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Твитер (Twitter)

Дискусија во 'Слободно време' започната од creshicka, 2 октомври 2011.

  1. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    И ако знаеш кого да заследиш. :rofl:
     
    На JustFun му/ѝ се допаѓа ова.
  2. beauty.princess

    beauty.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2015
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    имав но никогаш не го отварав, и ми го избришаа :(...
     
  3. Calla

    Calla Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    1.479
    да не знае некој зошто не можам да го видам мојот tweet replay кога не сум логирана?
    се надевам дека ме разбравте :lol:
     
  4. VampireLover

    VampireLover Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    60
    Ако гледаш од компјутер тогаш треба да одиш во полето Tweets & Replies.
     
  5. Natalil

    Natalil Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    12
    Јас вчера направив твитер и се снаоѓам некако али немам врска кого да следам па да ми предложите некои занимливи твитерџии и некои кои би ме следеле секако :)
    а И не знам што да твитам па дали би било во ред ако само ретвитам или пак да ми дадете некои примери што би можела да го објавам како твит
     
  6. Calla

    Calla Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    1.479
    Бев одлогирана и отидов на твитот кај што коментирав, ама на тоа место пишуваше tweet unavailable (така нешто), а кога сум логирана можам да си го прочитам, и затоа прашав, да не е работава само ја да си ги читам коментариве, сам пишуваш сам читаш :lol:
    фала на одговорот :D
     
  7. Punk girl

    Punk girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    Користам твитер ,одам на твитапи . Веќе 3 години го имам и активна сум. 8)8)
     
  8. VampireLover

    VampireLover Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    60
    Да не ти е private twitter-от? Бидејќи ако ти е, ќе може да ти читаат коментари, твитови итн, само тие кои те следат. А ако ете некој набљудува одлогиран, автоматски тој нема да има пристап да гледа ништо што ти си постирала, коментирала итн. :D
     
  9. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    А може ли да се пријави лажен прфил на твитер, ако некој отвори во твое име на пример, или користи лажни податоци?
     
  10. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    205
    Имам твитер, но не го користам често. Многу е испомешано ти се појавуваат твитови од луѓе кои ги следиш и не ги следиш. Го користе кога имаше икс фактор и си кометирав и читав некои коментари за шоуто зошто навистина имаше смешни коментари. Инаку твитер е многу популарен кај славните, бар според мене.
     
  11. photograph

    photograph Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Првиот твитер го направив во 2009 и дека немав поим како се користи и што, го оставив и после 4 години нов акаунт направив. Мнооооогу голема разлика спрема фејзбук и онака тој стана досаден го деактивирав пред некој месец. Фала богу сега немам роднини кои ми манијачат по твитерот ко на фејзбук. Твиташ што сакаш, дали на некој му е галје или не, исто како сам да си збориш :rofl:. 24/7 сум на него :worried:.
     
    На Morena.Roxy.Lina му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.549
    Пол:
    Женски
    Направив Твитер пред неколку месеци но се нервирав со него :D Потоа го деактивирав и сега пак имам но не го користам баш.
     
  13. lonelyheartsclub

    lonelyheartsclub Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2015
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    (Ако сеуште го имаш) можеш да следиш познати личности, youtubers, viners итн.
    Јас порано многу твитав бидејќи ми беше fan account за 1d и 5sos и само нешто за нив lol. Но сега само rt rt rt. Всушност смислата на Твитер e да ги следиш славните и интересно е кога профилот ти е фокусиран на едно нешто, на пр. 1d и username - iloveharrystyles, на профилна niall horan, име - liam payne pls follow me, и цел ден твиташ stuff like 'louis ilysm', 'zayn pls come back', '1d saved my life', и ќе си најдеш такви losers со профили како твојот и ќе си се допишуваш со нив и ќе бидете bffs преку интернет и тоа е тоа.
    Инаку во ред е ако не твиташ мислам nobody would care if u tweet about ur life.
    Јас би те следела но не сакам тука да си го 'откријам' профилот soo yep.
     
  14. В.ДелРеј

    В.ДелРеј Нов член

    Се зачлени на:
    9 јули 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Некој шо повеќе се разбира од твитер да ми пише?Итно ми е!!:)
     
  15. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.798
    Пол:
    Женски
    Имаше нешто шо не ми одеше во прилог со стариот Твитер профил и затоа ете си напрајв нов:
    https://twitter.com/Catwoman______
    Во првиот не ми штимаше воглавно несредноста шо си ја носат сите овие (многу, многу, -- Јули 2012) години од активно „висење“, ако ме пратите пишете ми во порака кои сте за да си знам да не е кога читкам врска да немам. :lol:

    :hug:
     
  16. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.549
    Пол:
    Женски
    Се мислам дали да го активирам пак... :?: додека не поминале 30 дена па да ми го избришат еднаш засекогаш :D
     
  17. SamovilkaH

    SamovilkaH Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    2.037
    Пол:
    Женски
    Имам твитер од 2014та, активна сум, ако ви требам пишете во порака ќе ви пуштам линк. 8)
    Ај поздрав ;)
     
  18. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Јас ич не го користам ниту објавувам ни ниш така ми стој, а на фб ги следам објавите на НАЈДОБРИ ТВИТОВИ и се газам од смеење .. :lol:
     
  19. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.090
    Допаѓања:
    163.463
    Пол:
    Женски
    Одамна ги читам овие поинтересните твитерџии по сајтовиве за твитови на фб, па решив конечно да си напраам акаунт за полесно и попрегледно да си читам, плус и странски славни личности да следам :lol:
    Еве ме... Андромеда, мило ми е :handshake: :D :*:

    https://twitter.com/__andromeda96
     
    На Bozica1980, cresa-jagoda и Ketchup им се допаѓа ова.
  20. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Твитеров е океј работа за тепање време и, иако веќе ретко, има ликови што се навистина досетливи.
    Ама па, колку што има интересни твитови, петкратно има повеќе глупости - твитање на секоја мисла, па колку и да била глупа, патење по внимание, силување на актуелен хаштаг, хејтање без врска, а и делува ко таму 95% да се очајно сингл и се немаат општено уште од палеолитска ера.
    Го имам од 2009та, ама не го посетувам многу. Немам ни клан да ми е интересно. :D Лани се активирав на оној „Филм во живо“, ми дадоа и маичка и карти награда, ама не бев во можност да си ги земам. ;(
    Не ме следат многу, уште помалку па следам, ама има ликови што се нашле на листа уште одамна, а не знам ни јас како и шубе ми е да отследам. :D
    Онојпат гледам неотворени пораки од 2013та. Викам, па што бе, ќе речам извини, во вц бев.
    Пратете пп кој сака, че се пратимо.
    И ќе ви ги хејтам твитовите после. 8)
     
    На Hipster и Ketchup им се допаѓа ова.