1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Твитер (Twitter)

Дискусија во 'Слободно време' започната од creshicka, 2 октомври 2011.

  1. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    Имав пред некое време па го деактивирав ...Пред некој ден незнам што ми текна да направам нов ...Искрено бетер е од фб за манијачење и не е ниту малку интересен ..Интересен може да им биде на оние што постирааат постојано кога биле во вц , кога и каде јаделе , каде биле итн ... Не е ништо посебно .
     
  2. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Jaс долго време имам твитер, и си се допшувам со луѓе, ама немам слики поставено, имам слика од знаме на Мк :) ,слика моја му имам пратено само на едно дете со кое стално се пишиме, а сега сме и на фб пријатели, не ми е мн сигурен твитерот, лесно се копираат слики, незнам можда потака ќе ставам слики сеа за сеа не ;), ама и на твитер има опција да си го заштитиш профилот, и да се гледаат слики и постови само кај тие што взаемно се следите, а други не...
     
  3. i.am.who.i.am

    i.am.who.i.am Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    а ако си го прилагодам да не може да ми го гледаат сите, дали ке ми го гледаат тие сто ги следам а не ме следат ?
     
  4. honorthyself

    honorthyself Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.273
    И јас си имам твитер и редовно си го користам. Како онлајн дневник ми е. И слики си ставам и се, само што малку луѓе го имаат од кај нас.. Погоден е за keeping in touch with celebrities. :D Јас режисери контактирам преку твитер и сл.

    Мислам дека ќе може да те гледаат само тие што тебе те следат, без разлика дали ги следиш ти повратно или не.
     
  5. i.am.who.i.am

    i.am.who.i.am Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    епа мене ме следат луѓе кои не ги познавам и не сакам да ми гледаат слики. :|
     
  6. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Во прилагодувања, кај шо се менува име, лозинка и такви работи можеш да го заклучиш да не ти се гледа, а иначе да тие што те следат можеле да ти гледаат се :(
     
  7. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Имам и јас твитер ама речиси не го ни користам. Мислам не твитувам нешто или такви работи. Туку повеќе ми е за да следам некои фудбалери или познати фацки, за друго нешто не ми баш служи :) . А и не го разбирам искрено, некако нема баш некои којзнае какви опции. Па од таа причина не разбирам зошто има толку што се заразени со него, иако мислам дека кај нас не е баш популарен.
     
  8. i.am.who.i.am

    i.am.who.i.am Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    баш сакам да твитувам и да пишувам кај сум со кој па и слика да си стаам али страв ми е
     
  9. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    хахаха Блек, цел тим на Барса и Барса Б, некои играчи од Реал се наоѓаат :lol: , шпански репрезентативци, и наши ракометари, кошаркари, фудбалери, омилени пеачи, ама во главно се спортисти :lol: , некој ако гледа шо луѓе следам,гарант си има речено оваа мањак за фудбалери :geek: :D !
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. honorthyself

    honorthyself Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.273

    Можеш да си направиш да немаат дозвола да те следат сите, т.е прво да треба да ги прифатиш за да те следат. Нешто слично како friend requests на фејсбук. :)
     
  11. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Имам твитер а го користам само за манијачење на познатите.Во денот морам еднаш да го отворам бидејќи тие познатите фаци што се ни минута не одмараат кога и да отворам слика или пост од нив и така .Тие постираат јас гледам и чекам некој да ме follow (ќе си дочекам).Али интересно ми е :D
     
    На Marbella му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Belieber15

    Belieber15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    88
    Опседната сум со твитер :D
    Редовно си се уклучувам , се допишувам со луѓе, ги следам познативе и чекам follow back ( ама тешко тоа :lol: ) , гледам што е ТТ , знам да си прикачам по некоја слика и така :)
     
  13. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    И јас имам твитер, веќе година ипол. Од тогаш до сега дали 10 пати го имам отворено. Многу ретко го користам, од проста причина што многу ретки се луѓето овде што го користат, за разлика од странство.

    Инаку, ќе може некој да ми каже како да направам да може да ме следи некој без да бара дозвола од мене?
     
  14. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    На профилот, над tweets, following, followers ти е Edit your profile => Account => Tweet privacy, одселектирај го Protect my Tweets => Save changes :)
     
    На SimplyElegant му/ѝ се допаѓа ова.
  15. loveBlair

    loveBlair Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    19
    Твитер имам веќе 3 месеци и искрено станав зависник. Редовно сум си на Твитер се допишувам со повеќе фанови на One Direction ( извинете за латиницава ) и секако манијачам профили на познати.. Супер ми е... :)
     
  16. BlondeGirl8

    BlondeGirl8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    115
    едноставно не знам да го користам :?: :?:
     
    На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
  17. RedHeart

    RedHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    47
    Имам твитер и највеќе го направив поради Џастин за да ги гледам неговите постови. Го користам само кога сум кај сестра ми бидејќи кај мене дома не ми се вклучува :/ .
     
    На tinna-biebs, Belieber163, Victorian и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Јас имам твитер и ништо не сум напишала хахаха не главно само се уклучувам да гледам постовии на познатите и сите шти ги сакам од познатите ги имам на твитер и многу сакам кога објавуваат нивни фотки....:)
     
  19. Lining

    Lining Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    185
    Искрено многу глупо нешто е твитер. Порано имав и после два дена ај чао.
     
  20. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Ништо не е посебно твитер, но не е толку лош.
    Мене ми е добар, сега нема се, но можеш да следиш славни личности.

    Ми се допаѓа што нема лајкови, а има опција re-tweet :)
    Следам јас за Убави мали лажливки, сите ги следам, некои други серии, пејачи, многу другари и другарки. Популарно ни стана па сите си направија, и се следиме.