1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Твоето лице звучи познато (Tvoje lice zvuci poznato) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LilBaby, 3 ноември 2013.

 1. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  [​IMG]

  Емисија која се емитува во соседна Србија на каналот Prva TV.
  Пар познати фацки имитираат настапи на други познати фацки (светски и балкански). Значи поентата на шоуто е што подобро да го имитираш ликот кој што сам го избираш по пат на ждрепка.
  Најинтересни се секако имитациите на маж од жена и обратно, достојни на оригиналот без разлика на тежината на песната и настапот.
  Еве ги учесниците:
  [​IMG]

  Со имиња:
  Жељко Шашиќ, Тамара Драгичевиќ, Снежана Бабиќ - Снеки, Сара Јовановиќ, Ненад Кнежевиќ - Кнез, Гоца Тржан, Скај Виклер, Борис Миливојевиќ, Ана Кокиќ, Алекса Јелиќ.

  Еве каде ја гледам:
  http://www.prva.rs/sr/video/zabava/tvoj ... znato.html
   
  На mileystar, miljkovic и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
 2. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.440
  Допаѓања:
  84.697
  Пол:
  Женски
  Ја гледам емисијава и уживам !
  Преубава содржина + многу ми се допаѓа дека средствата т.е паричната награда од 1во место од секоја емисија е за хуманитарни цели .
  Пред некој ден се мислев да отворам ваква група, но еве сега сум среќна што истата веќе ја има :)
   
 3. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Oд каде ја имате Прва? Од кој град сте?
   
 4. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.440
  Допаѓања:
  84.697
  Пол:
  Женски
  јас сум од јужна Мк :D ја имаме на имаме приклучено од локалната кабловска

  http://www.prva.rs/sr/video/zabava/tvoj ... znato.html еве ти линк каде што можеш од 1вата емисија да ги гледаш сите изминати емисии до сега !
   
 5. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.101
  Пол:
  Женски
  леле синоќа гледавте ли? Колку се само јако направени и секоја емисија се се подобри и подобри :x .Мене фаворити ми се Алекса Јелиќ и Борис Миливојевиќ :D
   
 6. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.440
  Допаѓања:
  84.697
  Пол:
  Женски
  ееј Алекса и мене ми е омилен :lol: А гледаше ли кога Борис беше Тина Тарнер ? :D :D
   
 7. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.101
  Пол:
  Женски


  ејј како не.Прснав од смеење :D :D и баш ми беше мило што победи :)
   
 8. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  363
  Интересно шоу, барем ќе се насмееме ако не нешто друго.

  Дефинитивно најзапаметен настап ќе ми е на Алекса кога ја имитираше Цеца, значи сум се изнасмеала, а да не е и подценување настапот на Жељко кога го имитираше Аца Лукас.

  А да ви признам најмногу ја гледам емисијава заради Иван, мало слатко сворење :$ :$
   
 9. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Мене претходната емисија Ана Кокиќ како Псај и Џентлмен ми беше најдобра, значи толку беа идентични, маската перфектна, заедно со танчерите, и трудот да научи корејски. Најтешките задачи и се паѓаат, претходно настапот на Пинк, сега Павароти.
  Алекса ко Цеца беше хит. :D А Аца Лукас со право победи, извонредна имитација.

  Оваа епизода Скај ми беше одличен и Сара како Бритни.

  Снеки ко рапер претходната беше урнебес. :rofl:
   
 10. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.440
  Допаѓања:
  84.697
  Пол:
  Женски

  Ej а во оваа емисија мислам дека на Ана и се падна Елтон Џон :D а сеа коа беше Павароти грејна неможеше да се мрдне :D Мене Скај ми е омилен (мн ми е смешен)
  а Гоца и Кнез мн ме нервираат |(
   
 11. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  2.362
  Допаѓања:
  8.217
  Пол:
  Женски
  Значи една од најдобрите емисии што се емитува на тв. Респект за ТВ Прва. Обожавам да ја гледам ми се чини некоја сабота во чаршија нема да излезам за да си ја изгледам :)
  Сите се одлични, последната емисија Жељко беше значи феноменален, цар, секоја чест како го изимитира, дури и 10пати подобро пее од Лукас. Понекогаш копијата е подобра од оргиналот. Умрев од семјање. Посебно фората кога ја избегнуваше белата црта хахаха

  Посбено секоја чест за големината што се снајде во непријатна ситуација. А и Ана Кокиќ ми беше баш слатка таква малечка, заоблена :)

  Во секој случај предобро шоу и дај боже да трае уште мн долго.
   
 12. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.144
  Допаѓања:
  17.998
  Во глобала интересно шоу, само не ми се допаѓа тоа што претеруваат со маските, според мене побитно е да го изимитира гласовно, начинот на кој зборува или игра додека пак лицето што им го прават идентично како на оние кои ги имитираат ми е малце без врска. Некои маски дури и ми се морничави, страшни некако.
  И се некои непознати фаци или турбофолкери се натпреваруваат, и тоа ми е замерка. Ама секако е нешто различно, концептот им е донекаде интересен, така да не е лошо за тепање време.
   
 13. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  2.362
  Допаѓања:
  8.217
  Пол:
  Женски
  Нормално е и маски да имаат за да се изгледа поверодостојно.
  А незнам зошто непознати фаци и турбо фолкери, само снеки и жељко се турбо фолкери, а од сите само борис и оној пејач, што го глумеше ерос да ме утепаш неможе да ми текне како се вика, не ги знаев. Од сите "ВИП" шоуа (фарма, вб) оваа е со највеке познати личности.
   
 14. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.440
  Допаѓања:
  84.697
  Пол:
  Женски
  Алекса Јелиќ - последно го имитираше Ерос и не е пејач мислам дека е професионален танчер кој долго време живеел во Шпанија :)
   
  На oblace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  2.362
  Допаѓања:
  8.217
  Пол:
  Женски

  Е Алекса, фала ти Викторијааа што ме оправи незнам од каде ми е тоа дека е пејач, сум разбрала нешто погрешно :) .
   
 16. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  9.085
  Пол:
  Женски
  Емисијава оди секоја сабота? :?:
   
 17. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.440
  Допаѓања:
  84.697
  Пол:
  Женски
  [/quote]

  Ништооо а според мене и преубаво пее и секоја емисија кога го гледам си викам: овој после оваа емисија и пејач ќе стане :D
   
 18. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  2.362
  Допаѓања:
  8.217
  Пол:
  Женски
  Да секоја сабота во 9 сат.
  Ништооо а според мене и преубаво пее и секоја емисија кога го гледам си викам: овој после оваа емисија и пејач ќе стане :D[/quo

  Хахах да да баш убав глас има, го испеја Ерос Рамацоти ко од шала, па затоа и најверојатно мислев дека е пејач. :)
   
  На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  9.085
  Пол:
  Женски
  На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.440
  Допаѓања:
  84.697
  Пол:
  Женски
  :О Досега оваа што го видов ... разочарана сум ,мислам дека е оваа најнеинересна вечер ?

  Феминки гледате ли вие, ви се допаѓа ?