1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Твоето лице звучи познато (Tvoje lice zvuci poznato) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LilBaby, 3 ноември 2013.

  1. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Не ми требаше да ја читам цела тема. :D
    А што сега, не разбрав? Паралелно ќе ја даваат и новата и страта сезона или...?
    Јас не знаев дека има вакво шоу, пред неколку месеци сестра ми ми спомна дека постоело дека низ светов, ама дури сега дознавам дека има и српско.

    Денес ќе има, едвај чекам, осеќам дека ќе биде интересно ^_^ Бидејќи не сум ги гледала старите. :D
    Преинтересна е емисијава, така што, сметајте ме како редовен пишувач во оваа тема отсега. :D

    А и новата сезона кога ќе дојде мм... :mm: Со Елена Ристеска, Кеба, биче интересантно. :lol:

    Инаку за првата емисија. Дефинитивно не требаше да победи Лејди Гага. Не дека беше лоша, ама од неа полоша беше само Снеки како Здравко Чолич и никој друг. :|
    Јас мислам дека требаше да победи Ријана, Цеца или евентуално Луис. Не ми замерувајте не им ги знам имињата. :D

    Цеца за жал не ја гледав баш, онака што се вика со агол од окото, решавав една тешка задача баш тогаш :D Само видов кога покажуваше телефонот на таа, хахаха прејако беше. :D
    А во која епизода е кога тој ќе игра Бијонсе?
     
  2. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    За сега ја даваат минатата сезона (од лани, 2013г), а од 12 октомври почнува новата сезона со Елена Ристеска и остали :lol:
    Интересно шоу, со нетрпение ја чекам новава сезона :)
     
    На Natali.3 и Lella им се допаѓа ова.
  3. bussines-woman

    bussines-woman Активен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    63
    Пол:
    Женски
    Моментално ја гледам Гоца Тржан како Џенифер Лопез :lol: се трудат Србиве и добро им оди... баш е интересна емисијава иако не сум тип што сака ваков вид емисии. Онака за опуштање во ладните есенски и зимски денови нема да биде лошо :)
     
  4. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Јас заспав вчера, до кај половината. |( :D
    Ај ништо. Ќе гледам другпат. :D
     
  5. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Дали има реприза?
    И јас заспав :lol: , а баш беа интересни.
     
  6. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Ако не ти се чека,ги имаш на Јутјуб сите епизоди и настапи,ѕирни ги таму :D
    Инаку како што врват емисиите,се подобруваат значително секој од натпреварувачите.Мада Боко беше царот :D
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  7. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Кога го даваат ? Гледам го сменаа терминот или...? :^)
     
  8. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Кога ќе има следен пат? Не сакам пак да пропуштам. :D
    Инаку фала Мар, ќе ги гледам тие што сум ги испуштила. :* :)
     
  9. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.640
    Пол:
    Женски
    А да се пријавам и јас?
    Растур бенд сите ќе емитираме Цеца-меца,Гага-мага ти реков не ми рече... 8)
     
  10. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Многу ми се допаѓа шоуто,имам само пофални зборови за него,исто и на моите братучеди и на целото мое семејство!Имам прилика убаво да се забавувам и да се изнасмеам поради маските и добрите имитации! :lol: :rofl: :rofl: Исто и многу ми се допаѓа тоа што шоуто е од хуманитарен карактер! :* :inlove: Во минатата сезона мене фаворит ми беше Алекса Јелиќ,но сепак задоволна сум и со тоа што победи Ана Кокиќ бидејќи навистина убаво ја имитираше Pink! :* :inlove: Едвај чекам да почне новата сезона затоа што знам дека ќе биде многу интересно и затоа што мислам дека нашата претставничка Елена Ристеска убаво ќе се претстави и ќе можеме да се гордееме со неа,исто и редно е и нешто ново да видиме и да се изнасмееме со ова интересно и забавно шоу! :* :inlove:
     
  11. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Секоја вечер после сериите на сител даваат од старите епизоди од следната сабота почнуваат нови :)
    Мислам дека Елена нема баш многу да се труди и да се замара.
    си ја гледам редовно, интересна емисија :)
     
  12. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Ја гледам кога немам што посебно да правам дома.
    Интересно.. :)
     
  13. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Типична српска емисија во која учествуваат некои српски личности кои не знам зошто би ги гледале ние и би се замарале. Кич како и сите останати Грандови, пинкови итн.
     
    На jb82 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Јас првава сезона сега прв пат ја гледам, не сум ја гледала на српските телевизии.

    Морам да кажам дека Ана Кокиќ најмногу ме изненади. Сум ја мислела за обична, турбо фолк певаљка која врска си нема од пеење. Всушност гледам дека девојката е талентирана, многу добро го трансформира гласот и одлично се пронаоѓа во секој стил на пеење. Одлично си ја врши работата и навистина професионално си го сфатила шоуво. До сега немам замерка за ниеден нејзин настап, се гледа дека многу се труди. Пееше и на италијански, и на корејски, и на француски. Одлично ги имитираше и Пинк и Псај. Вчера на кратко гледав, и не ми текнува како се викаше групата која ја имитираше ама песната ја знам и одлично ја испеа. Дури и како Павароти одлично се снајде, ме изненади. Ме интересира вечер Лорин како ќе ја имитира.

    Го променив мислењето за неа, штета што кариерата не ја усмерила кон поп или рок музика, многу подобро би и' стоел некој од тие стилови.

    Инаку до сега врв на имитација ми е Жељко Шашиќ како Аца Лукас. Најкомплетна имитација. И гласот погоден, и изглед, на моменти навистина мислев дека е Аца Лукас и покрети и однесување на сцена. Буквално се' беше погодено.

    Одвај чекам новата сезона да почне, ќе биде интересно. Баш сакам да видам како би се снашла Елена Ристеска во едно вакво шоу.
     
    На LaraSolare, Lella, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Eмисијава од почеток си ја загледав, вечерна релаксација ми е секој ден :lol: Интересна ми е, поразлична од останатите српски кич шоуа што се актуелни во последно време на нашиве телевизии.
    А темава наназад не ја читам, ќе ги гледам натенане на тв и ќе навивам :D

    Во досегашниве епизоди Ана Кокиќ дефинитивно имаше најинтересни и најтешки задачи, и од аспект на кореографија, а и различните јазици. Штета што на вчерашнава епизода имаше проблеми со гласот, иначе супер беше тој настап, со имитацијата на Лорин. Алекса ми е исто предобар, а со Скај се газам од смеење, цар е човекот :rofl:

    А настапов 5-6 пати го изгледав, нешто убедливо најдобро досега :wasntme: :inlove:

    http://www.youtube.com/watch?v=kL1OF4GEnqI
     
    На AziskaStrslenka, Marossa и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
  16. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Позитивни впечатоци од вчера за Кнез, за Алекса и Скај се разбира (феноменален беше настапот иако да признаеме им помогнаа многу балетаните), Гоца, Тамара, Сара и Ана Кокиќ. Снеки и онака не ја сакам, но вчера беше чист ужас и се прашувам како може да добие пофални зборови, само оној шоуменот (не ми текнува името) беше реален. Не е финтата ако се веќе формирани пеачи да се плашат критики да им даваат, во Х фактор имаше многу подобри па пак добиваа критики, нормално дека беа рандом фаци, а не јавни. Кога не можеш по самарот удри по магарето. :D И дааа, сум се утепала смеејќи на имитацијата на Тони Цетински, ама луѓе ликов е неверојатен со тоа погледот смешен фацките и како играше. Абе цел настап негов се смеев на глас. :rofl: И мислите дека Марија ептен се попали на Цетинскиот или само мене ми се чини, а а?? :geek: :lol:
     
  17. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Вчера најмногу ми се допадна Сара со имитацијата на Шакира. Мислам дека подобра беше од Гоца, ама не е битно кој ќе победи битно е парите да одат во вистински раце.
     
  18. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Го гледам и се изнасмејувам.Посебно кога од машките ке се облечат во штикли,со тесен фустан,шминка :lol: :rofl:
     
  19. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    Првата сезона ја гледав и супер ми беше посебно зошто секоја емисија победникот ги донира парите на организација или поединец.
    Вторава сезона не верувам дека ќе ја гледам пошто Елена Ристе(в)ска не можам да ја поднесам :drunk:
     
  20. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.008
    Допаѓања:
    34.178
    Пол:
    Женски