Твојата модна креативност преку цртежи

Дискусија во 'Мода и стил' започната од elisabeta, 9 јануари 2013.

1. elisabeta

elisabeta Популарен член

Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.522
    Обидетесе да нацртате нешто како вие го замислувате некоја добра комбинација и ставетеја, па да коментираме за деталите и за целата комбинација и замисла што ја имаш во целиот цртеж ,па некој можеби има такви квалитети за моден дизајнер :)

Прикачени фајлови:

2. elisabeta

elisabeta Популарен член

Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.522
    Ова не е мој цртеж ,но за пример вака нешто немора толку професионално ,битна е нашата замисла.

Прикачени фајлови:

3. Wild-GirL

Wild-GirL Популарен член

Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Кога бев помала, многупати знаев да нацртам некоја „модна комбинација“, иако не сум многу по цртањето. Но сега, немам некои зачувани такви мои цртежи. :)

4. sugarlips

sugarlips Истакнат член

Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    664
    Допаѓања:
    785
    Порано цртав фустани,такви работи :rofl: Едно време сакав да бидам моден креатор,мислам дека имам вкус за мода,ама не ме бива баш многу со цртањето.Имав многу цртежи,ама после други работи почнаа да ме интересираат и ги фрлав сите цртежи.Ако имам слободно време ќе пробам да нацртам нешто па ќе го постирам овде.:)

5. LadyInTheDark

LadyInTheDark Популарен член

Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    2.690
    Темава неактивна а доста интересна.Еве ја мојата денешна инспирација, долен веш.Моја замисла :)

IMG_20171123_235541.jpg

На toogood и Doris123 им се допаѓа ова.
  6. Nikolovska28

Nikolovska28 Истакнат член

Се зачлени на:
    14 мај 2018
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    1.432
    Одсекогаш сум сакала да бидам моден дизајнер одкако знам за себе цртам, имам и многу цртежи моментално не ми се при рака за да прикачам слика но деновиве кога ке бидам во можност ке пратам и тоа :)