1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Твојата модна креативност преку цртежи

Дискусија во 'Мода и стил' започната од elisabeta, 9 јануари 2013.

  1. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Обидетесе да нацртате нешто како вие го замислувате некоја добра комбинација и ставетеја, па да коментираме за деталите и за целата комбинација и замисла што ја имаш во целиот цртеж ,па некој можеби има такви квалитети за моден дизајнер :)
     

    Прикачени фајлови:

  2. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Ова не е мој цртеж ,но за пример вака нешто немора толку професионално ,битна е нашата замисла.
     

    Прикачени фајлови:

  3. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Кога бев помала, многупати знаев да нацртам некоја „модна комбинација“, иако не сум многу по цртањето. Но сега, немам некои зачувани такви мои цртежи. :)
     
  4. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Порано цртав фустани,такви работи :rofl: Едно време сакав да бидам моден креатор,мислам дека имам вкус за мода,ама не ме бива баш многу со цртањето.Имав многу цртежи,ама после други работи почнаа да ме интересираат и ги фрлав сите цртежи.Ако имам слободно време ќе пробам да нацртам нешто па ќе го постирам овде.:)
     
  5. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Темава неактивна а доста интересна.Еве ја мојата денешна инспирација, долен веш.Моја замисла :)

    IMG_20171123_235541.jpg
     
    На toogood и Doris123 им се допаѓа ова.
  6. Nikolovska28

    Nikolovska28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2018
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    1.433
    Пол:
    Женски
    Одсекогаш сум сакала да бидам моден дизајнер одкако знам за себе цртам, имам и многу цртежи моментално не ми се при рака за да прикачам слика но деновиве кога ке бидам во можност ке пратам и тоа :)