1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Твојата модна креативност преку цртежи

Дискусија во 'Мода и стил' започната од elisabeta, 9 јануари 2013.

 1. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.537
  Обидетесе да нацртате нешто како вие го замислувате некоја добра комбинација и ставетеја, па да коментираме за деталите и за целата комбинација и замисла што ја имаш во целиот цртеж ,па некој можеби има такви квалитети за моден дизајнер :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.537
  Ова не е мој цртеж ,но за пример вака нешто немора толку професионално ,битна е нашата замисла.
   

  Прикачени фајлови:

 3. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Кога бев помала, многупати знаев да нацртам некоја „модна комбинација“, иако не сум многу по цртањето. Но сега, немам некои зачувани такви мои цртежи. :)
   
 4. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  761
  Пол:
  Женски
  Порано цртав фустани,такви работи :rofl: Едно време сакав да бидам моден креатор,мислам дека имам вкус за мода,ама не ме бива баш многу со цртањето.Имав многу цртежи,ама после други работи почнаа да ме интересираат и ги фрлав сите цртежи.Ако имам слободно време ќе пробам да нацртам нешто па ќе го постирам овде.:)
   
 5. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.754
  Темава неактивна а доста интересна.Еве ја мојата денешна инспирација, долен веш.Моја замисла :)

  IMG_20171123_235541.jpg
   
  На toogood и Doris123 им се допаѓа ова.
 6. Nikolovska28

  Nikolovska28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  1.433
  Пол:
  Женски
  Одсекогаш сум сакала да бидам моден дизајнер одкако знам за себе цртам, имам и многу цртежи моментално не ми се при рака за да прикачам слика но деновиве кога ке бидам во можност ке пратам и тоа :)